Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sokak Köpeği Sorunu

Sizce Ne Yapılmalıdır

• Kullanılan toplam oy
    309
İnstagramda denk geldiğim posta attığım yorum neticesinde ittaparlar Tarafından linç ediliyorum sjsjskskskks
sokakta sahiplenilemeyecek kadar çok köpeğin acı çekerek ölmesini tercih ediyorlar. bu tip insanların genelde vücutlarıyla sorunları var. üzücü bi kolerasyon. nefretin başka yere yönlendirilmesi gerekli tabi. sorun kesinlikle sokaklarda milyonlarca köpeğin açlık içinde sefalet içinde yaşayıp ne yaptığını bilmeyen sahipsiz sürüler halinde tehlike saçması değil. sorun sensin kardeşim. sen yok ol

sokakta sahiplenilemeyecek kadar çok köpeğin acı çekerek ölmesini tercih ediyorlar. bu tip insanların genelde vücutlarıyla sorunları var. üzücü bi kolerasyon. nefretin başka yere yönlendirilmesi gerekli tabi
Daha yeni bulunduğum mahallede 2 yavru köpek dünyaya geldi. Her gün mahalledeki diğer 8 köpek tarafından zorbalanıyorlar. Çok yaşamazlar diye düşünüyorum. Şimdi bu hayvanların bu şekilde hayatta kalmaya çalışması daha mı iyi? Veya büyüyüp insanların yaralanmasına/ölmesine sebep olmaları daha mı iyi? Benim herhangi bir yakınım henüz zarar görmedi bu durumdan ancak olur da yaşanırsa çok üzülürüm. Yıllardır gelişen bir durum ve engellenebilir biraz uğraşılırsa.

memeliler sosyalleşir, çevremizde barınan hayvanlara karşı duygusal yatırım yapma sebebimiz bu. bi kuzu bi inek bi köpek insan ona ne kadar yaklaşırsa sevgi göreceği için sosyal bi memeli olduğu için bağ kurabilir. fakat bu ancak sayıları kontrol edilebilir olduğunda mümkün. bu hayvanlara başıboş denmesinin sebebi doğada yaşamıyor oluşları. tarafımızdan evcilleştirilip korundukları için bi doğal ortamları da yok. o yüzden sürüler kurmamaları gerekir. kurarsalar doğayı katlederler çünkü bizim korumamız sayesinde buraya kadar geldiler. bu davranış şekillerini edindiler. itlaf edilmeleri her türün yararınadır.

Daha yeni bulunduğum mahallede 2 yavru köpek dünyaya geldi. Her gün mahalledeki diğer 8 köpek tarafından zorbalanıyorlar. Çok yaşamazlar diye düşünüyorum. Şimdi bu hayvanların bu şekilde hayatta kalmaya çalışması daha mı iyi? Veya büyüyüp insanların yaralanmasına/ölmesine sebep olmaları daha mı iyi? Benim herhangi bir yakınım henüz zarar görmedi bu durumdan ancak olur da yaşanırsa çok üzülürüm. Yıllardır gelişen bir durum ve engellenebilir biraz uğraşılırsa.
videolar çekip atan kişiler oluyor, bakın köpekler havlarsa geri kaçmayın bişi yapmazlar falan. bunlar tek taraflı deneyimler. bölgesel deneyimler. herkes bu iradede değil olmak zorunda da değil.

videolar çekip atan kişiler oluyor, bakın köpekler havlarsa geri kaçmayın bişi yapmazlar falan. bunlar tek taraflı deneyimler. bölgesel deneyimler. herkes bu iradede değil olmak zorunda da değil.
Ordu'da inanılmaz fazla köpek popülasyonu. Artık çığrından çıkıyor. Hani gece dışarı çıkmayın veya kalabalık yerlerde dolaşın derlerdi ya ebeveynler, bizde artık gece çıkmayın köpek var deniyor. İnanılmaz fazlalar ve toplu dolaşıyorlar. Bir sebepten saldırsa bir grup köpek (en küçük grupta 5 tane falan oluyo) sağ çıkmak çok zor. Bulunduğum mahallede dışarı çıkıyorum herkes tedirgin. Çocuğu, bebeği olan aileler hızlı adımlarla geçiyor mahalleden. Acil el atılması lazım bu duruma.

Kedisini sırt çantasıyla falan gezdirenler oluyor çok şaşırıyorum. Nasıl bir cesaret? Dışarıda o kadar fazla köpek varken...

Ordu'da inanılmaz fazla köpek popülasyonu. Artık çığrından çıkıyor. Hani gece dışarı çıkmayın veya kalabalık yerlerde dolaşın derlerdi ya ebeveynler, bizde artık gece çıkmayın köpek var deniyor. İnanılmaz fazlalar ve toplu dolaşıyorlar. Bir sebepten saldırsa bir grup köpek (en küçük grupta 5 tane falan oluyo) sağ çıkmak çok zor. Bulunduğum mahallede dışarı çıkıyorum herkes tedirgin. Çocuğu, bebeği olan aileler hızlı adımlarla geçiyor mahalleden. Acil el atılması lazım bu duruma.
şehir içine jungle yaşanıyor anasını satayım

@twei bu sorun çok fazla patlak vermeden önce Bizim köyde bir olaya şahit olmuştum. Kırmızı kasalı bir transitin arkasında Köpek sürüsü vardı kasadan indirip köye saldılar. Bizim köyde 1 tane sahispiz köpek yokken bir sürü başıboş köpek türedi. Ben Fındık attığımda kabuğuyla birlikte yiyen kaburga kemikleri görünen bir Köpek hatırlıyorum. Muhtemelen taş atsam sorgulamadan ağzını açıp öğütmeye çalışacaktı. Hayvanların ızdırap çekerek yaşamaları çok mu iyi anlamıyorum yani...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık