Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sokak Köpeği Sorunu

Sizce Ne Yapılmalıdır

• Kullanılan toplam oy
    320
Bu söylediğin şeyin pek de etkisi olduğunu düşünmüyorum. Şöyle sorayım sence bir mahallede köpeksever oranı kaçtır? Kaç tane o köpekleri besleyip toplandığını gördüğü zaman çıldırıp engelleyecek insan vardır? Bu insanların tam da belediye ekipleri o köpekleri alacakken orada bulunup saldırma ihtimalleri ne kadardır? Böyle şeyler hiç olmamıştır demiyorum bak ama köpeklerin toplanmama sebebinin küçük bir yüzdesini oluşturuyordur.

Aslında bence ipin koptuğu nokta köpeksever saldırısından çok pandemi zamanı.

Bu köpek populasyonu asıl pandemiden sonra arttı dikkat ederseniz. Ondan önce de köpekler vardı yok değildi ama tek tük ve daha nadirdi genel olarak. Ama pandemi zamanı sokağa çıkma yasağıydı şuydu buydu derken köpeklerin toplanması aksadı. Bu bir yıllık boşluk da nüfusun logaritmik artışına sebep oldu.

Ama gene de pandemi olmasa da işin geleceği nokta burası olurdu muhtemelen. Köpekleri barınaklara almak bir yandan işi yavaşlatıyordu. Ama gene de köpekler artmaya devam ediyordu. Olması gereken şey devletin harekete geçip yeterli barınak yapmasıydı o zaman için. Ama bu yapılmadı ve bu noktaya geldik.
Bir kadın vardı bizim mahallede Panter Emele benziyordu. Bizim mahalleye köpek toplamaya gelen ekiplere saldırdı birkaç kere, sonunda ekipler gelmemeye başladı. Daha Türkiye’de köpek sorunu dile getirilmezken bizim mahallede bu sorun vardı. Şimdi onlarca kat fazlası var mahallede. Evet pandemi de sorundu, yetersiz barınak da sorundu ama en büyük sorun bu ittaparların saldırıları.

Türkiyedeki en büyük hayvan barınağı Konya’da. Muhtemelen en büyük on tanesinde 3-4ü bile Konya’da olabilir. Bir tane münferit olay yüzünden barınağı basıp bütün hayvanları serbest bıraktılar.

Konu yaklaşık 2,5 yıl önce açılmış. O zamanlar köpeklerin yarısı itlaf edip (özellikle saldırgan ve iri kütleli olanları) diğer yarısı kısırlaştılsaymış bugün bu sorun devam etmezdi. Şimdi yine kesin bir çözüm yok ve köpeklerin sayısı daha fazla.
kesin çözüm var. Reis uygulayacak inş

Sahiplenilen köpeklere çip takılacak, yeniden sokakta yakalanırsa sahiplenen kişiye cezai işlem uygulanacak. Tasarıda böyle geçiyor ama uygulaması nasıl olur bilemiyorum.

Azda olsa saldırgan köpek mi mevcut?

Barınaklara toplanıyordu zaten ama bu ittaparlar belediye ekiplerine saldırdığı için belediyeler toplamayı bıraktılar.

Bu öneriyi yıllar önce yapmıştım. Hala daha yapıyorum.
Hüüü ölüm yasası hüüü, barınaklar ölüm yuvası hüüü. Böyle diye diye buna engel oldu bazıları.

Reis bu işi ezan ve bayrağa bağladıysa tüm ittaparlara şimdiden geçmiş olsun. 3-5 Kadıköylü lezbiyeni küstürmeyelim diye çocukların parçalanmasını görmezden gelen eczacı oyu rüyasında görür artık.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık