Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sizce Wano Arkı'ndaki En Saçma Şeyler Nelerdir?

Say say bitmez ki. Rogerin savaşmayıp , kopyala yapıştır yaparak geçtiği Big Mom'ı Law-Kid ikilisine yedirmesi en leş olanıydı sanırım. Ki savaşta Haki kullanmaması , kişiliğine ters hareket etmesini saymıyorum bile. Kadın H.haki kullanmadı yahu, kendi oğullarının canını alan kadın Kid- Law'ı indirdikten sonra arkasını dönüp gitti. Kaido ile birlikte son savaşa geri döneceklerini düşündüğümden birşey demiyorum. Aksi halde Big Mom'ı ölü bırakırsa tarihin en büyük harcanmasına şahitlik etmiş olacağız.

Ölümler yok. Yonkou arcında ölüm beklerdim, gözle görülür şekilde. Kinemon olayı başlı başına saçmalık mesela ve artık çocuk yaşta olmadığımız için bunları kabul etmemiz zor oluyor. Resmen alay edilmiş gibi hissediyorum o tür olaylar ve sonrasında gelen açıklamalarda. Mantık yerlerde yani.

Wano dedik samuraylar dedik, Mihawk işler dedik işlemedi. Zoro aile yapısı dedik işlemedi sbs de yoldan geçerken açıkladı. Oden reisi işledi , kendisini sevdim ama o hikaye de de mantık hataları dolu .

Samuray dedik Wano dedik , karizmatik adamlar bekledik, ateş içinde birbirlerini kitleyip '' hanginiz önce yanarsa kaybedecek'' tarzında vs lerle süsleyip , karizmatiklikten çok küçüklüğümde lakabım olan koca kafa ya gönderme yapan çizimler yaptı, olmadı.

Kurgu desen yerlerde. Luffy her yenildiğinde güçlenerek geldi eyvallah ona lafım yok. Normali bu zaten. Saiyajin gibi güçlü savaşlarda bu evrende hakin güçleniyor. Rayleigh reis zaten bunu belirtti. Ama ne bileyim insan formunda kral haki ekleyip Kaido'nun melez formuyla savaşan bir luffy vardı. Çok da keyif vericiydi. Koreografi , tekmeler, yumruklar süperdi. Haliyle dedik ki insan halinde Luffy böyle yapıyorsa G4 + H. haki de perişan eder bu adamı. G4+H.haki ye başladığında bu etkiyi göremedik, normal halinden vasat çizdi.

G5 e girmeyeceğim, çok toon force savaş veriyor ama ben eğleniyorum savaşma tarzından dolayı. Tanıtımındaki gibi savaşıyor, özgürce. İleride ciddi g5 halini de göreceğimizi düşünüyorum.

Gereğinden de uzun tutulan bir arc oldu. Kaç kere öldü Luffy hatırlayamadım bile. Bu arc öncesi ara bir arc olmalıydı. Weewil olur Amiral olur biriyle savaşıp Kaido karşısına çıksa sorun kalmayacaktı. Onun yerine Sağ kol Luffy yi buraya getirdi, en güçlü canavarın karşısına. Ölüp ölüp diriltti haliyle arcı uzun tutmak zorunda kaldı ama bu durum insanları yordu. Aklıma gelenler bunlar.

Son düzenleme:
Wano aslında tam olması gerektiği gibi. Problem buraya gelirken geçtiğimiz arclar ve ana kötüler. Bunlar Yeni Dünya seviyesinden çok uzak.

-Balık Adam adası Hody
-Punk Hazard Ceaser
-Dressrosa Mingo

Shichi.+: Germa 66'yı adam akıllı dengelese Balık adam adasında ilk onlarla karşılaşsaydık.

Sağ kol: Katakuri ile Punk Hazard.

Amiral: 2 yıllık arada Amiral olmuş ama amiralliği bırakıp ödül avcılığa geçmiş, kendi tayfasını kurmuş Garp'ın yetiştirdiği görmediğimiz bir amiral.

Ve Wano...

Oda hikaye kasmak için 3 arcı boşa götürdü, bari doğru düzgün düşman koysaydı. Kaido yenilgisinin altı çok boş kaldı.

Karaktermiş hikayeymiş, Oda'nın o konularda kendine has bir tarzı var, ona yapacak bir şey yok.

Wano aslında tam olması gerektiği gibi. Problem buraya gelirken geçtiğimiz arclar ve ana kötüler. Bunlar Yeni Dünya seviyesinden çok uzak.

-Balık Adam adası Hody
-Punk Hazard Ceaser
-Dressrosa Mingo

Shichi.+: Germa 66'yı adam akıllı dengelese Balık adam adasında ilk onlarla karşılaşsaydık.

Sağ kol: Katakuri ile Punk Hazard.

Amiral: 2 yıllık arada Amiral olmuş ama amiralliği bırakıp ödül avcılığa geçmiş, kendi tayfasını kurmuş Garp'ın yetiştirdiği görmediğimiz bir amiral.

Ve Wano...

Oda hikaye kasmak için 3 arcı boşa götürdü, bari doğru düzgün düşman koysaydı. Kaido yenilgisinin altı çok boş kaldı.

Karaktermiş hikayeymiş, Oda'nın o konularda kendine has bir tarzı var, ona yapacak bir şey yok.
Aynen bu dediğin doğru. Eğer Wano öncesinde bir arc daha görsek ve Luffy, Zoro, Sanji ve Law'ın kendisini daha geliştirdiği dövüşler izlesek belki güç konusunda bu kadar sırıtmazdı.

Wano'yu gereğinden uzun tuttu. Onigashima'da da çok fazla gereksiz bölüm vardı. Big Mom'un harcanması ise aşırı kötü bir senaryoydu. Gerek bizim Chopper-Usopp, Franky-Brook ve Jinbe-Robin'e rezil edilmesi gerekse Law ve Kid karşısında harcanması hiç mantıklı değildi.

Akazaya Samurayları daha güçlü olsa ve Kaido'ya daha fazla hasar verseydi Kaido'nun düşüşü zorlama olmaktan çıkabilirdi. Akazaya'lar çatıdan indikten sonra iyileşip performans sahnesini kontrol altına almalıydı.

Kaido ve Big Mom'a karşı da daha fazla güçlü kişi dövüşmeliydi.

Kaido vs Luffy, Yamato, Zoro, Sanji, Marco olmalıydı.

Big Mom vs Law, Kid, Jinbe, Killer ve Drake olmalıydı.

İki imparatorun düşüşü daha mantıklı hale gelirdi.

1 tane seçmek çok zor.

Genel olarak serinin en kötü arkı idi ve de serinin geleneği ile , geçmişi ve de geleceği ile en çok oynamış en çok hasar vermiş arktır diyeyim. Bİr tane seçemiyorum 70 küsür "en saçma" olunca çok zor .

Aynen bu dediğin doğru. Eğer Wano öncesinde bir arc daha görsek ve Luffy, Zoro, Sanji ve Law'ın kendisini daha geliştirdiği dövüşler izlesek belki güç konusunda bu kadar sırıtmazdı.

Wano'yu gereğinden uzun tuttu. Onigashima'da da çok fazla gereksiz bölüm vardı. Big Mom'un harcanması ise aşırı kötü bir senaryoydu. Gerek bizim Chopper-Usopp, Franky-Brook ve Jinbe-Robin'e rezil edilmesi gerekse Law ve Kid karşısında harcanması hiç mantıklı değildi.

Akazaya Samurayları daha güçlü olsa ve Kaido'ya daha fazla hasar verseydi Kaido'nun düşüşü zorlama olmaktan çıkabilirdi. Akazaya'lar çatıdan indikten sonra iyileşip performans sahnesini kontrol altına almalıydı.

Kaido ve Big Mom'a karşı da daha fazla güçlü kişi dövüşmeliydi.

Kaido vs Luffy, Yamato, Zoro, Sanji, Marco olmalıydı.

Big Mom vs Law, Kid, Jinbe, Killer ve Drake olmalıydı.

İki imparatorun düşüşü daha mantıklı hale gelirdi.
Kaido'nun 1v1'de inmesi önemliydi o konuda sıkıntı görmüyorum çünkü Luffy'nin Yonko ünvanı alması gerekiyordu. Law ve Kid alamadı mesela. Luffy rüştünü ispat etti. Şimdi Law ve Kid bir Yonko indirse onların güç artışı daha mantıklı oluyor.

Ama hazır Big Mom adasına gitmişken senin dediğin gibi 3er 5er Big Mom'a dalıp o indirilebilirdi. Buradaki sıkıntı da Yonko tayfaları çok büyük. Ana düşmana ulaşana kadar zaten çok yıpranırsın.

Dediğim gibi Wano altyapısı oluşturulmadan girişilen bir arc oldu. Adam milimetrik ilerlerken bir anda kaç km sıçrama yaptı.

Wano'ya gelene kadar Mingo'ya çizdiği 100 bölüme yazık.

Dediğim gibi Wano altyapısı oluşturulmadan girişilen bir arc oldu. Adam milimetrik ilerlerken bir anda kaç km sıçrama yaptı.

Wano'nun alt yapısı PH'da Law ile oluşturulmaya başlandı. İttifakı Kaido üzerine kurdu. Doffy, Law'ın husumetlisi olsa dahi bile Kaido için asıl ticareti yapan Doffy idi ve yapay meyve fabrikası vardı. Yani Rosa'da çizilen hiçbir şey yazık değil. Gerekliydi. Kaido'nun ordusunu zayıflatmak adına Ceaser gibi bunlarında aradan çıkması gerekiyordu.

Wano için altyapı oluşturmada sıkıntı yok. Wano öncesi eğitime dair bir arc olabilirdi. Zou'yu bu yönde işleyebilirdi mesela.

Wano'nun alt yapısı PH'da Law ile oluşturulmaya başlandı. İttifakı Kaido üzerine kurdu. Doffy, Law'ın husumetlisi olsa dahi bile Kaido için asıl ticareti yapan Doffy idi ve yapay meyve fabrikası vardı. Yani Rosa'da çizilen hiçbir şey yazık değil. Gerekliydi. Kaido'nun ordusunu zayıflatmak adına Ceaser gibi bunlarında aradan çıkması gerekiyordu.

Wano için altyapı oluşturmada sıkıntı yok. Wano öncesi eğitime dair bir arc olabilirdi. Zou'yu bu yönde işleyebilirdi mesela.
Oda'nın ağzından konuşuyorsun. Oda öyle öyle yedirdi bize dandik arkları. 1 milyon tane çakma meyveli olsa ne olcak. Mingo'nun düşüşünün gözle görülür bir etkisi olmadı zaten; Yok yeraltı patronuymuş, yok Kaido ve Big Mom'ın işlerini yapıyormuş... Bunlar Oda'nın süslü lafları.

Hikayesel/Kurgu açısından temel attı, benim ona lafım yok. Biz şu an güç dengelerini tartışıyoruz. O arclara daha güçlü düşmanlar lazımdı ki Kaido ve Big Mom'ın düşüşü sırıtmasın. Dressrosa'nın seriye katkısı Büyük Hasır Şapka Filosu işte.

Mingo düşmese Big Mom ve Kaido yenilmeyecek miydi? Ne gibi bir yararı olabilirdi Yonkolara.

Bak sözde 2 yıllık ara bizim tayfa eğitim alıp güçlensin diyeydi, Oda'nın bize söylediği bu:
-Oda zaman atlaması yapıp kurguyu genişletti.
-Seriye hakiyi dahil etti.
-Kara Sakal güçlerine aşina oldu yeni dünyada yer edindi.
-Novalar belli bir aksiyona girdi.
-Denizciler yeni bir yapılanmaya gitti.
Daha sayılabilir belki...

Yani kısaca eğitim meselesi boş, bizimkiler güçlendi mi güçlendi eyvallah. Eğitimden gelip Hody, Ceaser ve Mingo ile dövüşmezsin. Hadi Mingo'yu illa işleyecek o zaman ilk arc düşmanı o olmalıydı mesela. Sonra Yc1-Amiral-Yonko diye bir sıralama yapabilirdi.

Oda bir arc içinde bazı şeyleri çok fazla abartıyor ve sonra kendisi bile unutuyor.

Kaido'nun 1v1'de inmesi önemliydi o konuda sıkıntı görmüyorum çünkü Luffy'nin Yonko ünvanı alması gerekiyordu. Law ve Kid alamadı mesela. Luffy rüştünü ispat etti. Şimdi Law ve Kid bir Yonko indirse onların güç artışı daha mantıklı oluyor.

Ama hazır Big Mom adasına gitmişken senin dediğin gibi 3er 5er Big Mom'a dalıp o indirilebilirdi. Buradaki sıkıntı da Yonko tayfaları çok büyük. Ana düşmana ulaşana kadar zaten çok yıpranırsın.

Kaido'yu, Luffy'nin almasında, Big Mom'u da Law ve Kid'in almasında zaten sıkıntı yok olması gereken bu zaten ama öncesinde dediğim şekilde bunca adamla dövüşüp bayağı bir efor kaybetmeleri güçten düştüğü zaman da Luffy'nin ve diğer ikisinin imparatorları indirmesi mantıklı olurdu. Şu haliyle çok sırıttı. Luffy'nin alt yapısı yapılmıştı ve güç artışında hiç sıkıntı yoktu. G5 açması bile beklenen bir şeydi.

Wano her anlamda eksik bir arctı. Sonu öyle oldu bittiye getirildi ki, ne Zoro'nun hikayesine girilebilir, ne savaş sonrası durum net bir şekilde anlatılabildi. Hyogoro emmi Luffy'ye hocalık etmişti adama bir veda bile edilemedi. Ryokugyu'nun gelişi zaten tam hezimetti.

Mingo'ya çizdiği 100 bölüm çok abartılıydı 60 bölüme de bitirilebilirdi gereksiz uzatıldı. Başka arclarda tayfanın ve Law'ın gelişimine dair bir şeyler görmeyi isterdim.

Kaido'yu, Luffy'nin almasında, Big Mom'u da Law ve Kid'in almasında zaten sıkıntı yok olması gereken bu zaten ama öncesinde dediğim şekilde bunca adamla dövüşüp bayağı bir efor kaybetmeleri güçten düştüğü zaman da Luffy'nin ve diğer ikisinin imparatorları indirmesi mantıklı olurdu. Şu haliyle çok sırıttı. Luffy'nin alt yapısı yapılmıştı ve güç artışında hiç sıkıntı yoktu. G5 açması bile beklenen bir şeydi.

Wano her anlamda eksik bir arctı. Sonu öyle oldu bittiye getirildi ki, ne Zoro'nun hikayesine girilebilir, ne savaş sonrası durum net bir şekilde anlatılabildi. Hyogoro emmi Luffy'ye hocalık etmişti adama bir veda bile edilemedi. Ryokugyu'nun gelişi zaten tam hezimetti.

Mingo'ya çizdiği 100 bölüm çok abartılıydı 60 bölüme de bitirilebilirdi gereksiz uzatıldı. Başka arclarda tayfanın ve Law'ın gelişimine dair bir şeyler görmeyi isterdim.
Şu son cümleni görmediğimiz için, ilk cümlen bize çok abes ve saçma geldi. Normal dengeli bir akış olsa hiç problem yoktu.

Zaten bir tek Luffy adam akıllı seviye atlaya atlaya geldi, ona rağmen kaç defa yenildi. Biz One Piece'e Wano'da başlamadık, serinin en başından beri karakter güçlenmeleri belirli bir düzende oluyordu.

Zoro'nun soyunu açıklamış heralde, komedi bu adam resmen.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık