Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sizce Wano Arkı'ndaki En Saçma Şeyler Nelerdir?

Nika'nın bu arada harbiden hiç bir mantıklı açıklaması yok. Karaktere ihanetti bildiğin. Yav öyle sıradan bir meyve dedi adam yıllarca en bozuk meyve çıktı. Özgür algısına bile ters Luffy'nin bu adam korsan kralı olmayı bile sırf özgür olmak için istemiyor muydu? Bildiğin ruhu olan kanlı canlı meyve tarafından konak gibi bir şey olmuş oluyor şu an. Dövüş başı Nika olması sonradan Luffy olması ya da hep Luffy olması da değiştirmiyor bu durumu çünkü herhangi bir şeyin Luffy'nin üzerinde bu kadar etkisi olmamalı. Direk ölümden kaldırdı hani Luffy bunu bilse ölümü tercih ederdi kendi çabasıyla kurtulmayacaksa ki şu ana kadar ölümle karşı karşıya geldiği her durumda kendisinden çok meyvesi kurtarmış gibi bir şey oldu.

One Piece'in bir tek problemi Wano'dur. Wano Allah'ın belası bir yerdir. Op halkının başına bela bir yer Wano'dur.

Gereğinden uzun tutuldu Wano ve gereğinden kısa tutuldu Onigashima savaşı. Güçlendirmeler çok sırıtıyordu, Luffy, Kid ve Sanji dışındakilerin güç artışı aşırı abartıydı. Kaido ve Big Mom'un yenilgisi de kötü işlenmişti.

Madem Kaido'yu buradaki bu adamlara aldıracaktın o zaman ya buradaki adamların seviyelerini buraya gelmeden önce yükseltecektin ya da buraya daha fazla güçlü korsan gelmesini sağlayacaktın. Mesela Akazaya'ları daha güçlü çizebilirdi, Carrot'un, Sulong formunu görünce karakteri normalden iki üç kat güçlendirdiğini gösterdiler ama aynı etkiyi Neko ve İnu'da yapmadı. Aynı şekilde bizimkileri de bundan önceki arclarda daha güçlü gösterseydi şu anda Power up'lara sıkıntı bulmazdı kimse.

Bir arc önce Law, Doflamingo karşısında şu haldeydi

Hadi uyanış yaptın eyvaallah da ya senin Haki seviyen Doflamingo'ya yetmedi nasıl oldu da şimdi Big Mom'a uyanış saldırıları yapabiliyorsun. Uyanış formunda daha fazla Haki harcıyorsun üstelik. Saçmalık!

Kid'in seviyesi hakkında bir malumatımız yoktur bu yüzden gücünü yadırgamıyorum çok güçlü bir izlenim de vermedi zaten.

En berbat olanı %100 Zoro'dur. Aldığı Power up on numara ama Zoro'nun bu gücü alışı o kadar balon ki seride böyle bir şeye ilk defa şahit olduk. Adam daha kral Haki sahibi olduğundan haberi yokken bir anda bunu en üst seviye kullanıma geçiriyor. Bu seviye sıçışı Oda ilk defa yaptı. Zoro'nun kral Haki sahibi olduğunu ve bilinçsizce kullanımını mesela Punk Hazard'da görsek, Dressrosa'da bunu bilinçli bir halde kullanabilse ve Wano'da en üst seviye kullanımına geçse hiç sıkıntı yoktu ama malesef sıçtı.

Şu anda mangada 850. Bölümlerdeyim her gün beş bölüm okuya okuya gidiyorum WCİ sonrası Wano'yu arka arkaya okuyacağım. Bence serinin en iyi arcı Wano'ydu ama malesef çok uzun olduğu için bir yerden sonra Oda'da sıkılmış olacak ki Wano'nun sonlarını atladı ve oldu bittiye getirdi.

Ne Nika ne başka bir şey. Wano serideki güç dengesi mevhumunun üzerine el fatiha okutmuştur. Kurgunun, plot armorun karakterlerin ani güçlenmesine çalışması alışıldık durum ama en azından çoğu yazar açıklama getirmeye çalışırdı.

Hala şu alır, bu döver vs diye tartışıyorlar. Gerçi çoğu goygoy artık KF geleneği. Ama bu güç tartışmalarında az biraz ciddiyet payı vardıysa da kalmadı artık.

Geriye sadece serinin kurgusu kaldı. Ama o da Nika'dan sonra iyi sinyaller vermiyor.

Ben uzun zamandır spoiler bile bakmıyorum. Uyku evresine girdim şu aralar tekrardan. Güzel gelişmeler olduğunu duuarsam tekrar dönerim.

Bir de soruyu şu şekilde soralım.

Wano Arcında size mantıklı gelen bir şey var mıydı ?

Düşünüyorum da gerçekten mantıklı bir tane şey göremiyorum. Her şey üst düzey kötü tasarlanmış.

- Güç dengeleri yok
- Kurgu desen içine edilmiş
- Her şeye yine gizem havası veren silüetler dolu
- Kimse ölmüyor
- Karakter tasarımlarından anladığı koca kafalı adamlardan ibaret. Wano da normal bir tane birey yok. Gerçi bu OP'un son geldiği noktada tüm karakterler için geçerli. Bir 2y önceki tasarımların güzelliğine bak bir de 2y sonraki tasarımların absürtlüğüne. Adam yeni dünyaya ayak attığımız belirtmek için mi böyle saçma karakterler oluşturma gereği duymuş bilmiyorum ama çoğunlukla kötü tasarım örnekleri. Yeni dünya da yaşayan normal insana benzeyen tasarımlar da yine ilk dünyada tanıtılan kişiler. Bu adam karakter tasarlamayı da unuttu artık. Mesela önceden her kadını nami suretinde normal boyutlarda çizerdi şimdi inek gibi boynuzları olan kocaman nami çiziyor. Bir tane normal boyutlarda insan yok. Herkes kocaman, bir tek bizim yeni yetme hasır şapka korsanları cücük kadar. 2y önceki çizimlerde de uzun boylu adamlar vardı ama böyle sıradan tiplerde değillerdi. Şimdi önüne gelen sırık gibi. Neyse belki de benim gözüme batıyordur, burayı abartmış olabilirim :d Ama genel olarak tasarımların içi boş geliyor.

Nika'nın bu arada harbiden hiç bir mantıklı açıklaması yok. Karaktere ihanetti bildiğin. Yav öyle sıradan bir meyve dedi adam yıllarca en bozuk meyve çıktı. Özgür algısına bile ters Luffy'nin bu adam korsan kralı olmayı bile sırf özgür olmak için istemiyor muydu? Bildiğin ruhu olan kanlı canlı meyve tarafından konak gibi bir şey olmuş oluyor şu an. Dövüş başı Nika olması sonradan Luffy olması ya da hep Luffy olması da değiştirmiyor bu durumu çünkü herhangi bir şeyin Luffy'nin üzerinde bu kadar etkisi olmamalı. Direk ölümden kaldırdı hani Luffy bunu bilse ölümü tercih ederdi kendi çabasıyla kurtulmayacaksa ki şu ana kadar ölümle karşı karşıya geldiği her durumda kendisinden çok meyvesi kurtarmış gibi bir şey oldu.
Tam işleyişi bilmesek bile Kyuubi ve Zanpaktou gibi bir şey işte. İlk kullanımlarda kontrol kaybedilse bile sonradan karakter ipleri eline alır.

Forum abartıyor ve bende onlardan biriyim. Bende sevmedim Nika olayını ama burdan uzattıkça uzatır; SSJ 1-2-3-4-5-...99 gibi. Beyaz G5, Siyah G5, Kırmızı G5, Mavi, Yeşil, Mor, Mazot Pembesi vs...

Meyve zaten en başından saçmaydı, komedi unsuru diyip üzerinde durmadık.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık