Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sinema Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Thanos un yaptığı çok mantıklıydı. Ben olsam ben de aynısı yapardım. Herkese yetecek kadar enerji yok, elde ki kaynaklar sınırlı yaşayan insanların çoğu acı çekiyor ve bi felakete sürükleniyorlar ama bizim iyimser dostlarımız her zaman başka bir seçenek vardır kafasıyla gerçeğin taleplerini duygusal düşünmelerinden dolayı görmezden geliyorlar fakat bazen öyle zamanlar gelirki seçim o an yapılmak zorundadır çünkü hayat bu seçimi yapma şansını size bir daha vermeyebilir . Thanos un çözüm önerisi de gayet mantıklı tamamen yansız kadın-erkek, zengin-fakir ayırt etmeden yapılacak yarı yarıya bir nüfus katliamı bu senaryo için oldukça doğal ve en doğru çözüm gibi duruyor.

Infinity War'da sevmediğim kısmı CS'da belirtmiş :/ Bu kısım aynı Luffy vs Katakuri'de Oda'ya getirilen eleştiriler gibi, niye mızrak saplamadı şeysinin muadili :D

11.20

Wakanda kısmına yorum yapmak bile istemedimdi eleştirmekten kaçmadığı için onu da yapmış :/ Ama cidden o kısımlar aksiyon olsun, meydan savaşı huwaa gibi yani.

Son eleştirimsi diye bahsettiği yer de filmde geçmiyor sanırım, geçen Smoker Thanos'un motivasyonunu yazmıştı. Filmdeki yerine ben şimdilik bunu kabul ediyorum.
Çünkü eline bu kadar güç geçince eşitlik ve refah getirmek için insan öldürmezsin :S Bu baya kör olduğunu gösterir, videoda dediği gibi Thanos mal birisi de değil. Yani geçmişindeki Death olayına bağlamazsalar Thanos'a mal demek zorunda kalıyorum.
Thanos'un geçmişi güzeldir aslında, ancak filmde tam anlatamamışlar sanırım. Taşların güçleri gerçek. Hikayesi de çok komplike değil. Evrenin başlangıcında Nemesis diye tanrısal bir varlık varmış. Bu varlık kendi yaşamını sonlandırmış ve kendisinden geriye Infinity Gems denen taşlar kalmış. Bu taşlar evrendeki temel güçlere sahip. Zamanı kontrol etme, gerçekliği değiştirme vb. gibi acayip güçler veriyorlar kendilerini elinde tutan kişilere. Thanos aslen bir Titan'dır. Kendisi öldükten sonra Death tarafından canlandırılıyor, bu olay Thanos'un Death'e aşık olmasına neden oluyor. Ona olan aşkını ispatlamak için evrendeki yaşamın yarısını yok etmeye karar verir. Death bunu kabul ettikten sonra, Thanos evrene dağılmış Infinity Gems'i toplar ve onları bir eldivene takarak Infinity Gauntlet diye bir silah yaratır. Yanlış hatırlamıyorsam dünyanın yarısını yok ediyordu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık