Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Seri Sonu Güç Dengeleri

Yemişim o ilgilenmiyorum ayaklarını. İlgilense kral olacak sanki. Niye adalar üzerinde hakimiyet kurup çekişmeye girmiş o zaman? Takılsaymış bir yetimhane açıp.
Adam üstünlüğünü diğer yonkoulara kabul ettirmiş mi ? Evet.Bitti gitti.İsteseydi kral olacağı daha nasıl vurgulanmalı mangada merak ediyorum.O Kral dediğiniz Roger Bm ile dövüşmeyip poneglif dinleyip kaçmış birisi.Bmye üstünlüğünü kabul ettiremeyen Roger kral,üstünlüğünü kabul ettirmiş Wb değil.Yerseeennn.

Adam üstünlüğünü diğer yonkoulara kabul ettirmiş mi ? Evet.Bitti gitti.İsteseydi kral olacağı daha nasıl vurgulanmalı mangada merak ediyorum.O Kral dediğiniz Roger Bm ile dövüşmeyip poneglif dinleyip kaçmış birisi.Bmye üstünlüğünü kabul ettiremeyen Roger kral,üstünlüğünü kabul ettirmiş Wb değil.Yerseeennn.
Adam Roger'in fanı olmazdı üstünlüğünü kabul etmese. Yancı olmuş herif ölüp gittikten sonra bile onun hayalini kovalıyor.
Ayrıca dört yonkoudan hiçbiri birine üstünlük sağlayıp bir şeyi kabul ettirmiş durumu yok. Tüm herkese üstünlük sağlayan tek bir kişi çıkmış o da Roger. Tüm dünya kabul etmiş ki kral ünvanını vermişler.

Denk dövüşebildiği için denk oluyor zaten.
Mangada bir sürü örnek var. Denk olmak ile denk dövüşmenin farklı olduğuna dair. Ya da bazı durumların (Kata'nın sırtının yere gelmemesi gibi) kişilerin geörebildikleri kadarıyla doğru olduğu ve bu seride dövüş sonlarının ne kadar önemli olduğu da malum. Seride bir sürü dövüş gösterilebilir sonuna kadar denk gidip sonunda ise daha iradeli ya da daha güçlü olanın kazandığı. Bu kadar veri varken Roger-Wb dövüşü hakkında bilgisinin ne kadar olduğu belli olmayan ya da ne kadarını gördüğü belli olmayan birinin sözlerinden yola çıkıp denk demek, bilemedim şimdi.

Bir de Wb'nin en güçlü unvanına sahip olduğu bir ortamda Roger'ın gelip onun önüne geçmesi de işin cabası yani.

Roger ilgilendi nerede denildi? Amacı o muydu belli değil. Adama yaptıklarından dolayı Kral demişler. Hikayede aksi söylendiyse siz söyleyin..
Son adaya gidip Rafteli öğrenince tekrar maceraya çıkıyor işte.Hem Garp Roger şanı şöhreti çok severdi diyor.Belki kral olmak istemiyordur ama olunca da sevmiş bunu.Wbye teklif ettiğinde Wb reddediyor mesela.

Adam Roger'in fanı olmazdı üstünlüğünü kabul etmese. Yancı olmuş herif ölüp gittikten sonra bile onun hayalini kovalıyor.
Ayrıca dört yonkoudan hiç bir birine üstünlük sağlayıp bir şeyi kabul ettirmiş durumu yok. Tüm herkese üstünlük sağlayan tek bir kişi çıkmış o da Roger. Tüm dünya kabul etmiş ki kral ünvanını vermişler.
Kral ünvanını Wb,Bm kaido vermemiş.Halk vermiş.Aynı halk Teache de yonkou demiş.Kimse çıkıp sen iki yıl önce yoktun hile ile yonkou oldun kabul etmiyorum dememiş.Halk icraata bakar.Neyi nasıl yaptığına değil.Bizzat Bmden olayı öğrenmemize rağmen hala neyin diretmesi ki bu.

Mangada bir sürü örnek var. Denk olmak ile denk dövüşmenin farklı olduğuna dair. Ya da bazı durumların (Kata'nın sırtının yere gelmemesi gibi) kişilerin geörebildikleri kadarıyla doğru olduğu ve bu seride dövüş sonlarının ne kadar önemli olduğu da malum. Seride bir sürü dövüş gösterilebilir sonuna kadar denk gidip sonunda ise daha iradeli ya da daha güçlü olanın kazandığı. Bu kadar veri varken Roger-Wb dövüşü hakkında bilgisinin ne kadar olduğu belli olmayan ya da ne kadarını gördüğü belli olmayan birinin sözlerinden yola çıkıp denk demek, bilemedim şimdi.

Bir de Wb'nin en güçlü unvanına sahip olduğu bir ortamda Roger'ın gelip onun önüne geçmesi de işin cabası yani.
Elimizde sadece Buggy'nin sözü yok. Vivre Card da var. İkisi de örtüşüyor.
Senin dediğin mantıkla bakarsak; Roger, Garp'ı ezip geçmiş olmalı. Zira sadece Beyazbıyık için denk dövüşebilen diyor. Demek ki, Garp denk dövüşememiş. Bunu da geçtim; mangadaki diğer örneklerin hepsinde kazanan bir taraf var ve biz bunu biliyoruz. Ancak bu durum Beyazbıyık vs Roger için geçerli değil. Her kaynakta denk diyorsa denk kabul ederiz. Aksi kanıtlanana denk doğrusu budur.

Roger, be yaptı da önübe geçti? Kişisel olarak mı yaptı, ekip olarak mı? One Piece ile 1v1 dövüşün alakası nedir?

Sen istediğini yazabilir ya da düşünebilirsin tabii. Ancak bir anlamı yok. Açıkça yazmış adam. Tartışılacak bir şey yok.
Tartışılacak bir şey olmadığına katılıyorum. Sen atların uçabildiğini iddia ediyorsun şu an.

Roger'ın Beyazsakal'dan üstün olduğunu gösteren birşey yok. İster kabul et ister etme. Seride buna ters düşen birşey de yok. Bm'nin yanına ne zaman gittiği belli olmayan Roger'dan yola çıkarak mangakanın Buggy vasıtasıyla verdiği net bilgiyi çürütemez ya da yalanlayamazsın.
Yukarıda yazdım, shonen okuyoruz. Neden Suitli Sanji < Zoro, shonen olduğundan dolayı, bu da öyle bir şey.

Esas Beyazsakal daha güçlü veya denk diyenler aşırı duygusal davranıp, öyle bir iddia da bulunuyorlar. Beyazsakal'ı gördük ve sevdik, ama Roger ile ilgili hiçbir şey bilmiyoruz. O zaman Beyazsakal > Roger olsun. Düşünce bu şekilde. Mf Beyazsakal = normal yonkou iddiasının sebebi de bu.

Mevzu Dragon ise, kendisi overrated bir karakterdir bence. :(

Tartışılacak bir şey olmadığına katılıyorum. Sen atların uçabildiğini iddia ediyorsun şu an.

Yukarıda yazdım, shonen okuyoruz. Neden Suitli Sanji < Zoro, shonen olduğundan dolayı, bu da öyle bir şey.

Esas Beyazsakal daha güçlü veya denk diyenler aşırı duygusal davranıp, öyle bir iddia da bulunuyorlar. Beyazsakal'ı gördük ve sevdik, ama Roger ile ilgili hiçbir şey bilmiyoruz. O zaman Beyazsakal > Roger olsun. Düşünce bu şekilde. Mf Beyazsakal = normal yonkou iddiasının sebebi de bu.

Mevzu Dragon ise, kendisi overrated bir karakterdir bence. :(
Sadece o değil bir sürü göz kanatan detay var yav :( Mihawkın orda işi ne? Sanjinin orda işi ne? Reyli, Kaido ile denk falan çok şeye takıldım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık