Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sakazuki vs. Charlotte Linlin

Sizce ?

• Kullanılan toplam oy
    339
Arkadaşının deşilmesi ile zaten adamın işi varken Aokiji ile dövüşmemesi arasında ben ikincisini seçerim. Birinciyi seçene bir şey diyemem tabi.

Akainu kimseden korkacak adam değil, en fazla WB'yi bir anda arkasında görürse korkar ki WB'de öldüğüne göre geriye kimse kalmıyor.
Yok ben sadece o sahne ile ilgili konuştum Aokiji'nin zaten seride nasıl bir kişi olduğu izlenimini sana vermiştir herhalde adam olay peşinde biri değil yok korsan gördüm avlayayım yok parçalayayım şu çok güçlü savaşmayım gibi birisi değil, arkadaşını kurtarması bile bir şey aslında biraz da senaryo icabı orada Dof'u yense, Luffy nasıl power up alacak veya villain niyetine Trebol ilemi dövüşecekti Dressrosada :D

Denizci Topluluğu bir Yonkou etmiyor? :D Güldürdün vallaha. Denizci tarafının ana güçleri adam akıllı yara almadan savaş bitti. Ki savaşa WB'ye yardıma gelen kişiler olmasa Ace çok daha erken ölecekti. Luffy-Crocodile-Jinbei ve İvankov ile ID'ten gelen kaçaklar bile kurtaramadı bir şey yapamadı. Aokiji- Kizaru adam akıllı savaşmadılar. Akainu adam akıllı zarar almadı bile bu adam WB ile savaşıyordu. Sengoku Garp adam akıllı savaşa dahil olmadı. Shichiler'in çoğu adam akıllı savaşmadı. Hancock'ın tarafı belliydi. Koramiral'ler adam akıllı yara almadı. Denizcilerin bir çok askeri sonuna kadar savaşmadı. Pacifistalar'ın çoğu bozulmadı. Denizci Topluluğu 1 Yonkou etmiyormuş. Neye göre etmiyor yahu ?:D

Akainu'nun ruhu çekilerek basit şekilde yenilebileceğini düşünebiliyorsan zaten apayrı serileri okuyormuşuz demektir. Jinbei bile böyle bir duruma düşmedi. Akainu ki Filo Amiral'i olan adam Big Mom karşısında korkudan dolayı ruhunu kaptıracak. Benim hayal gücüm bunu kabul edemiyor.
Dediğin şeylerin çoğu bölge avantajı sayesinde oldu. Çoğu planla programla yaptılar bunu sende iyi biliyorsun. Adamlar Ace'i kurtarmak için resmen hiç bir şey düşünmeden, planlamadan dalıyorlardı. Sence avantajsız bir bölgede bu savaş olsaydı aynı sonuç mu olurdu? Hemde Akainu'ya o anları yaşatan adam doğru düzgün haki kullanamıyor, kalbi tekliyor ve yaşlı bir adamdı. Sengoku ve Garp savaşa dahil olmadı diyorsun? Marco'ya yumruğu çakan Garp, İdam platformunu göçüren Sengoku değil mi? Bu adamlar bir nevi savaşı yönetiyorlardı. Zaten Jozu'nun buzundan sonra sadece platformda kalan adam Akainu engel oluyor ona platformu öylece bırakıp gidemezsin ki onlarda gitmeyerek akıllık yapıyorlar zaten.

Etmiyorlar tabi etseler bir Yonkou gücünün yapabildiği gibi Yeni Dünyada hak sahibi olurlardı. 2 yıl öncesinde bildiğin adamlar Yeni Dünya da yoktu. Anca 2 yıl sonrası Yeni Dünyaya taşıyabildiler karargahı. Sen hasar almadı diyorsun ama Shichiler bile o kadar oyaladılar WB korsanlarını. OZ'u bile tamaman Shichiler bitirdi. Dof biriyle uğraştı, Moria biriyle, Mihawk vs Vista gibi pek çok şey oldu. Tamamen oyalama olmasa da Shichilerin pek çok yardımı oldu. Kuma'dan bile Pasificta yapıp adamları yediler. Yani çoğu hazırlıklı ve planlı yapılan savaşın sonucunda oldu. Savaşın sonucu bilinebiliyor muydu savaş başladığında? 1 yonkou tayfası Denizciler ve Shichiler olan savaşta? Yonkou'nun gücü çok küçümseniyor. Neyse benim düşüncem bu herkes istediği gibi düşünmekte serbest. :)
Dof, Aokiji'nin arkadaşını deşmiş, kalkıp gidiyor bir şey yapamayan biri varsa Aokiji olur o.

Dof tir tir titriyor fikri sana ait ama şöyle diyeyim, dediğim gibi orda öyle bir sahne yok varsa bile Bigmom kim, WB kim arada fark var.
Aokiji ne diyor. ''Kenara çekil o benim arkadaşım'' diyor. Dof daha bir hamle yapamadan Aokiji elleri ceplerinde adamı buz'dan heykele çeviriyor. Dof geri geldiğinde ise nefes nefese ve oradan ayrılıyor. Dof orada Smoker'ı öldürmek zorundaydı çünkü onun Joker olduğunu öğrenmiş ve onun için büyük bir tehdit haline gelmişti Smoker. Fakat Aokiji geldikten sonra gitmekten başka bir şansı kalmadı. Kaido konusuna gelecek olursak bana göre bir yorum değil adam bildiğin adını duyunca korkuyor. ''Law şaka yapmayı kes'' falan diyor onu tehdit ediyorken.

Yonkou: WB, BM, Kaido ve Shanks. Yani hepsi eşit konumda aralarında tabi ki güç farkı vardır ama bu çok az bir seviyede. Yani savaşsalar en sonunda biri galip gelir ama galip gelse bile o kişi sonuçta yine kaybetmiş vaziyette kalır. Demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım. :)

BM Akainu'yu doğduğuna pişman eder. Akainu ( BM yaşamasına izin verirse tabi ) denizci karargahını tekrardan grand linea taşır. Yeni dünyanın gücünü anlamış olur.

Neymiş efenim Akainu korkmazmış, böyle olunca Big Mom’un meyvesi etki etmezmiş... Vah vah vah. Adamların Big Mom’un meyve gücünden anladığı bu olsa gerek.
Önceleri şakasına söylüyordum da şimdi şu düşünceye gerçekten inanmaya başladım: Çoğu kimsenin Akainu’yu bu kadar ön plana çıkarmasına sebep “Abi, Akainu magma. Yakar ortalığı, kimse dokunamaz buna” tarzında düşünceler bence:hhh:

Dediğin şeylerin çoğu bölge avantajı sayesinde oldu. Çoğu planla programla yaptılar bunu sende iyi biliyorsun. Adamlar Ace'i kurtarmak için resmen hiç bir şey düşünmeden, planlamadan dalıyorlardı. Sence avantajsız bir bölgede bu savaş olsaydı aynı sonuç mu olurdu? Hemde Akainu'ya o anları yaşatan adam doğru düzgün haki kullanamıyor, kalbi tekliyor ve yaşlı bir adamdı. Sengoku ve Garp savaşa dahil olmadı diyorsun? Marco'ya yumruğu çakan Garp, İdam platformunu göçüren Sengoku değil mi? Bu adamlar bir nevi savaşı yönetiyorlardı. Zaten Jozu'nun buzundan sonra sadece platformda kalan adam Akainu engel oluyor ona platformu öylece bırakıp gidemezsin ki onlarda gitmeyerek akıllık yapıyorlar zaten.

Etmiyorlar tabi etseler bir Yonkou gücünün yapabildiği gibi Yeni Dünyada hak sahibi olurlardı. 2 yıl öncesinde bildiğin adamlar Yeni Dünya da yoktu. Anca 2 yıl sonrası Yeni Dünyaya taşıyabildiler karargahı. Sen hasar almadı diyorsun ama Shichiler bile o kadar oyaladılar WB korsanlarını. OZ'u bile tamaman Shichiler bitirdi. Dof biriyle uğraştı, Moria biriyle, Mihawk vs Vista gibi pek çok şey oldu. Tamamen oyalama olmasa da Shichilerin pek çok yardımı oldu. Kuma'dan bile Pasificta yapıp adamları yediler. Yani çoğu hazırlıklı ve planlı yapılan savaşın sonucunda oldu. Savaşın sonucu bilinebiliyor muydu savaş başladığında? 1 yonkou tayfası Denizciler ve Shichiler olan savaşta? Yonkou'nun gücü çok küçümseniyor. Neyse benim düşüncem bu herkes istediği gibi düşünmekte serbest. :)

Aokiji ne diyor. ''Kenara çekil o benim arkadaşım'' diyor. Dof daha bir hamle yapamadan Aokiji elleri ceplerinde adamı buz'dan heykele çeviriyor. Dof geri geldiğinde ise nefes nefese ve oradan ayrılıyor. Dof orada Smoker'ı öldürmek zorundaydı çünkü onun Joker olduğunu öğrenmiş ve onun için büyük bir tehdit haline gelmişti Smoker. Fakat Aokiji geldikten sonra gitmekten başka bir şansı kalmadı. Kaido konusuna gelecek olursak bana göre bir yorum değil adam bildiğin adını duyunca korkuyor. ''Law şaka yapmayı kes'' falan diyor onu tehdit ediyorken.

Yonkou: WB, BM, Kaido ve Shanks. Yani hepsi eşit konumda aralarında tabi ki güç farkı vardır ama bu çok az bir seviyede. Yani savaşsalar en sonunda biri galip gelir ama galip gelse bile o kişi sonuçta yine kaybetmiş vaziyette kalır. Demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım. :)
Sengoku ve Garp savaştı mı yani? :D Yahu bu adamları öldürmen lazım biliyorsun di mi? Saha avantajı vardı evet ama sonuçta bu Denizcilerin kolayca yendiği gerçeğini değiştirmiyor saha avantajı olmasa Aokiji ve Kizaru daha fazla uğraşırdı en azından savaştılar diyebilirdik. Adamlar adam akıllı darbe yemedi yahu. Garp ve Sengoku bir iki yumrukla savaştı diye mi görüyorsun? Ayrıca Ace'in idam edilecek olması psikolojik olarak Garp'ı da savaştan düşürdü. Adam moral olarak savaşa giremiyor. Öyle olduğu halde Sengoku bile savaşa adam akıllı fiziksel olarak dahil olmadan bitti.

Yeni Dünya dediğin yer bir sürü Korsanın olduğu bir yer. Ama burası dünyanın küçük bir kısmı. One Piece'in haritasına bakabilirsin. Yeni Dünya'ya öylece girmelerine gerek yok Denizcilerin. Korsanları en azından bir denge içinde tutabildikleri sürece doğrudan Yonkou ile savaşa girmelerine de gerek yok. Çünkü Yeni Dünya'daki asayiş de az çok 4 Yonkou tarafından sağlanıyor. Oz'a Kizaru'nun yapması gereken sadece Yasakani no Magatama mı nedir oydu.:D Ondan sonra kemiğini bulamazsın. Kusura bakma dostum. Bir tane tatmin edici bir sebep yazmadın bana göre.

- beyler akainu muazzam bir adam , meyvesi magu magu no mide öyle. ama karsı tarafı cok kücümsüyorsunuz... en azından bir grup.

- bakın akainu, wbnin o muazzam darbelerinden sonra felc gecirmesine ragmen, ayaga kalktı gitti tümen komutanlarıyla savastı. yinede hiç kimse söylemiyor, öldürebildigi tümen komutanı yok :D hani magma , magma ama bu seride haki denen birsey var. shanks geldi, ne magması dedi sigarasını yaktı. çünkü normalde saberı ısıtması gereken magma sıcaklıgı, hakinin varlıgıyla etkisiz kılındı. o an magma bedenden ayrılsa belki sabera etki eder, ama meyve gücü olarak hiç bir işe yaramadı.

- o yüzden jozunun ve marconun akainunun meyvesinden etkilenme sansları yok varsada asırı derecede etkisiz kılıyorlar gücün cogunu. marcoyu ancak garp gibi yapıcaksın. akılalmaz bir fiziksel kuvvetle ve baskın bir haki gücüyle bedenine inip dövücen. ama opdede bunu yapabilecek insan az. amirallerin hiç biri fiziksel kuvvette ne marcoyu, ne jozuyu ezebilir.

- daha o zaman söyledim marinefordda belliydi bu. e.oda elmas+ busoshokuyu müthis bir savunma olarak tasarladı. mihawkı engelletti. ama akainuyu engelletmemesi gerekiyordu. çünkü mihawk zoro ugruna zaten harcanıcak bir adamdı. akainu ise denizcilerin villain bossuydu. o yüzden jozuyu olup olabilecek en kötü eşleşmeyle aradan cıkarttı. dogadada böyledir, elmas magmaya ısına, patlamalara dayanır ama hemen donar degilmi ? zaten donmayan cok az sey vardır, tüm paramecialar, ve zoanlar depremin titresme yetenegi gibi istisna haric aokijiden dikkatsizlik sonucu tek yer. güclü bir beden magmayı avuclayabilir( bknz jinbei) ama insan ve tüm canlıların vucudunda su oldugu sürece donarsın kacamazsın.

- jozu eger o tümen komutanlarının içinde olsaydı akainu ilerleyemezdi. o yüzden e.oda marco ve vistayı sürdü yalnızca. vista caydırıcı, marco tutucu rol üstlendi. bunların yanına jozuyu verdinmi akainu ancak ve ancak vistayı öldürebilir.

- bazı doflamingo fanları jozu ve marcoyu kücümsüyorlar ama benim gördügüm bu seride jozu ve marco doflamingodan daha güclü karakterlerdir. e.oda bile , mangada ironik bir sekilde yonkoya 2 adam saldırtıp 2 adamada karsılattırıyor. 1 amiral + mihawk saldırıyor , jozu ve marco karsılıyor. 2 si saldırı gücüyle offense denilip övülüyor, 2 si savunma gücüyle defence denilip övülüyor.

- hani issho ve green bull yasayla alınmıs ya amirallere, inanın kimse kalmasa jozuyu cift kolluyken ve marcoyuda normal olarak alırlardı işe. tabi bu benim fikrim. yani amirallere yenilebilecek olsalar bile onlarla denkler. 0 3 kişi kizaruyla aynı denklemde gösterildi. ;)
+1

Neymiş efenim Akainu korkmazmış, böyle olunca Big Mom’un meyvesi etki etmezmiş... Vah vah vah. Adamların Big Mom’un meyve gücünden anladığı bu olsa gerek.
Önceleri şakasına söylüyordum da şimdi şu düşünceye gerçekten inanmaya başladım: Çoğu kimsenin Akainu’yu bu kadar ön plana çıkarmasına sebep “Abi, Akainu magma. Yakar ortalığı, kimse dokunamaz buna” tarzında düşünceler bence:hhh:
Big Mom'ın meyve yeteneği sadece ruh çekmek değil. Jinbei bile karşısında oturup sen basit bir Yonkou'sun diyor. Kadın ruhunu çekemiyor. Çünkü en ufak bir korkusu yok. Ama Filo Amiral'i Akainu Big Mom'dan korkup ruhunu kaptıracak? Dostum Big Mom yener dersin de Akainu'yu kolay bir şekilde yener korkutup ruhunu çekip yener dersen buna sadece gülünür.:S

Big Mom'ın karşısında bile Chopper ciddi olunması gerektiği sırada olabiliyor. Gel kendimi de seninle birlikte denize gömerim diyebiliyor. Bu adamlar ruhunu kaptırmıyorken Akainu'nun korkudan ruhunu kaptırmasını bekliyorsunuz.:D Bu bir tek bana mı saçma geliyor yani.

Akainu'nun bütün Yonkou'ları yenebilme ihtimali var. Ve bence Mama'yı da yenebilir. Hatta şu an daha baskın duruyor.
Yapma bunu.

BM'ın meyve avantajı var zaten. Magma'dan bir ruh yaratacak ve Akainu'nun meyvesinin etkisi azalacak.

Ve bu sapasağlam, bir sürü saldırıyı direkt yemesine rağmen hiç etkilenmeyen bir kadın

WB gibi elin çöpünün kurşununu, kılıcını yemiyor, BM'a haksızlık yapmayın kadın çok sağlam

Yapma bunu.

BM'ın meyve avantajı var zaten. Magma'dan bir ruh yaratacak ve Akainu'nun meyvesinin etkisi azalacak.

Ve bu sapasağlam, bir sürü saldırıyı direkt yemesine rağmen hiç etkilenmeyen bir kadın

WB gibi elin çöpünün kurşununu, kılıcını yemiyor, BM'a haksızlık yapmayın kadın çok sağlam
Sağlam evet ama siz çok çabuk meyve yeteneğini işlevsiz kılıyorsunuz. Savaşlar bu kadar basit değil OP'ta. Big Mom yener dersin de Akainu'yu ezerek yener felan bana fantezi geliyor. Şu noktada da Akainu'nun da bir şansı var. Yahu her şeyi boş verin adamın konumunu düşünün. Filo Amiral diye geçiyor bu adam. Bu adamın bir Yonkou karşısında şansı yoksa Denizciler kurumunu kapatsın. Boşuna tehdit olarak durmasınlar Yonkou'ların karşısında. Şu seride Yonkou'ların Yeni Dünya haricinde istediği gibi at koşturamamalarının sebebi Denizci'lerdir. Yeni Dünya zaten onların çöplüğü olmuş. Baya korsan var sonuçta. Oraya etki edemiyorlar. Çünkü bir tane korsan yok bir sürü var. Ayrıca Mangaka denge diye bir şeyden bahsediyor. Belki de diğer bir sebebi budur. Dünya Hükümeti'nin izlediği bir politikadır belki de. Sonuçta her zaman korsanlar doğacak demiştir. Bırakalım Yeni Dünya'da at koştursunlar en azından diğer 198 Krallığı ve Ana Kara güvenliğe alırız gibisinden. Orada pürüz olmazlar felandır herhalde.:D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık