Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Trafalgar D. Water Law

Zoro VS Law

• Kullanılan toplam oy
    466
Buraya ilk geldiğimde konu açmıştim Luffy vs Law diye. O Luffy'de g4 görmemiştik henüz. Ne oldu tahmin edin? Anketi Luffy aldı götürdü. Nasıl sorusuna makul bir cevap yoktu.

Neyse, gnc denen müthiş mod sen objektif değilsin(!) diyerek konuyu kapattı.

Simdi acsak g4'suz Luffy vs Law diye, Law'un ezip geçeceği bariz :D

Şuraya geleceğim, sırf Luffy soz konusu olduğu için alır diyen forum, simdi ayrinti istiyor bayağı. Gelişme var.

Son düzenleme:

karolla

Buraya ilk geldiğimde konu açmıştim Luffy vs Law diye. O Luffy'de g4 görmemiştik henüz. Ne oldu tahmin edin? Anketi Luffy aldı götürdü. Nasıl sorusuna makul bir cevap yoktu.

Neyse, gnc denen müthiş mod sen objektif değilsin(!) diyerek konuyu kapattı.

Simdi acsak g4'suz Luffy vs Law diye, Law'un ezip geçeceği bariz :D

Şuraya geleceğim, sırf Luffy soz konusu olduğu için alır diyen forum, simdi ayrinti istiyor bayağı. Gelişme var.
Zoronun G4süz luffyden çok daha güçlü olduğu da bariz. O anket sonucuna göre burada da zoro silip götürmeli. Ama işte olmuyor. Gene de tüm yorumları okudum bir düzelme var. Körü körüne kaptan diye daha güçlü diyen bir tek Erkan12 var. Onun da nesli wanoda bitecek. Alpamis bile biraz düzelmiş :p

Seviyesinin ne olduğunu bilmediğimiz, hiç kimseye, hiç bir şey yapamayan bir atağı örnek göstererek.. Law bu saldırıyı haki ile blokladı deyip, Law daha üstün diyorsun ve cevap olarak da elle tutulur bir şey bekliyorsun.. Bilmeyen de KKG'yi bloklamış sanacak.

Seriide, hakisi silahından ya da yumruğundan taşan ikinci bir adam görmedik. Buradan, Zoro'nun hakisi daha üstün diyebilirim.
Vay anasını arkadaş demek ki bir başkası silahından Haki taşırana kadar Zoro hepsinden daha iyi demek oluyor.

Halbuki orada daha silahın yarısı bile dolmamışken nasıl Haki taşırmayı becermiş Zoro sanırım bunu da sadece Zoro yapabilirdi.

Bu arada Doffy o tellerle hareket halindeki bir meteoru kesebiliyor, bilgin yoksa bilgilendireyim.

Luffy'nin Jack'e bunu demesi kendi tayfası içinde bunu düşündüğü anlamına gelmez. Luffy bir çok kez bir çok Kaptanın kendi nakamasını kendi tayfasından bir üyesini nasıl kullandığını gördü. Aynısına Bellamy-Dof'ta da şahit oldu. Yani öyle bahsetmesi kendi tayfa üyelerinide öyle gördüğü anlamına gelmez. Aksine Luffy'nin tayfa üyelerini yani Nakamam dediği adamları herkesten üstün tuttuğunu gördük. Luffy'nin tayfa üyesi olması bir anlamda nakaması olması anlamına geliyor. Ama yeri geldi mi de bu işin raconuna göre de davranırlar. Luffy bir şey yaparken kimseye bir şey sormaz ki Zoro'ya bir şey yaparken bunu sorsun söylesin.

Sen çok yanlış gelmişsin. Luffy dediğin adamın dediği söz şöyle? Sanji'nin tayfadan ayrılması Big Mom'ın adamı olmaktan bile kötü? Bu şu anlama geliyor. Luffy bunun için hayalinden bile vazgeçebilir. Luffy'nin istediği adaya gitmeleri felan bunlar zaten olması gereken olabilecek şeyler. Bunlar bir şeyi kanıtlamaz ki.

Luffy Zoro'nun Ennies Lobby'de Usopp hakkında dediklerini dikkate almıştır. Ve onu dinlemiştir.
Luffy genel olarak öyle görüyor dedim, Kaido ile Jack arasındaki ilişkiyi adam görmemiş, Bellamy Doflamingo'nun tayfa üyesi bile değildi üstelik aralarındaki ilişkiyide görmüş, verdiğin örnek tutarsız. Ortada Shanks gibi bir örnek var, Luffy herkesi öyle düşünecek diye bir kural yok, adamın genel bakış açısı bu, Zoro Luffy'nin yancısı derken bundan bahsettim, hem serideki genel dengeler hemde Luffy'nin direk ağzından bir örnek gösterdim, buna rağmen halen şöyle böyle diyorsanız bilmem.

Evet, Luffy Zoro'yu bir kere dinledi, orada da Zoro Luffy'ye saygı duyulması gerektiğinden bahsederken dinledi, adamı dinlerken bile kendisini yücelten bir olayla karşı karşıyasın, verdiğin örnek yine tutarsız oluyor haliyle.

H.haki,B.haki farketmez ikiside direk güçe etki edicek sonuçta sadece etki şekilleri farklı şekillerde olur.
Luffy'ye daha yararlı olması için H.haki'nin meyve üzerine mesela uyanış üstünde etki ettigi alan üzerinde etkisi olur bu şekilde ilerler olay.
Farkeder dostum. H.haki tek başına bile bir güç faktörü olursa yani en azından şu an ki işlevinden daha fazlası olduğunu gösterirse b.hakide ne kadar olsa da ben H.haki üzerinden yürüyeceğini düşünürüm. O noktada da Zoro b.haki yönünden daha üstte olabilir bence. Yani hikayeye göre şekillenir bu olay.

@Fleet Admiral Sakazuki

Benim bakış açıma göre de öyle. Sadece Zoro da değil tayfadaki diğer herkes.

@Erkan12

Luffy kendisini yücelttiği için bir başkasını dinleyecek biri değil. Zoro'nun orada kaale aldığı sözü de kendisini yücelttiği yer değildi. Zoro'nun bu olayı ne kadar ciddiye aldığını gösteren şu sözleriydi. Tayfayı terketmek bu kadar kolay mı? Ona bir daha nasıl güvenebiliriz? Bugün böyle bir durumda tayfayı bırakan adam zor anımızda bizi satar gibisinden. Sonrasında da ekliyor. Eğer ki Usopp özür dilemezse samimi bir şekilde ve siz ona umut verirseniz tayfayı terkedecek isim ben olurum diyor. Luffy'nin tam olarakta bu noktada Zoro'nun haklı olduğunu anladı. Ve sesini çıkarmadı. Çünkü Luffy içinde her ne kadar Usopp'u geri istese de çok değer versede haklı olduğunu biliyordu Zoro'nun.

Bellamy örneğini bırakalım. Ta serinin başındaki Gin ve Don Krieg örneği de yeterlidir. Seride nakama lafını ağzından düşürmeyen bir adam için adamlarını ayakçısı olarak görmesini söylemek yanlış oluyor bence.

Ben sana Luffy'in nakaması için hayalini bile bırakabileceğini söylüyorum. Sen bana tayfadaki elemanları ayakçısı emir eri olarak gördüğünü söylüyorsun. Adam Sanji'nin tayfadan ayrılması Big Mom'ın adamı olmaktan daha kötü diyor? Var mı ötesi?

Dof bugün kendi hayali için Monet'e öl diyecek biri. Emir eri ayak işçisi olarak görmek bu olur.Diğer tarafta ise Luffy'nin TB'de bile Zoro'nun acılarını aldığını Luffy'nin duymasını Sanji istemiyor. Sanji'nin dediği sözler şunlar onun nakamalarından birinin kendi acılarını yaşadığını bilse Luffy ne yapar siz biliyor musunuz? Diyerekten bu konuyu açıklığa kavuşturuyor. Benim tarafımda net bu durum hocam.

@karolla

Alpamis biraz düzelmiş derken? Ben zaten bunları her zaman savunan biriydim. Neyden hareketle bunu dedin?

Son düzenleme:
Zoronun G4süz luffyden çok daha güçlü olduğu da bariz. O anket sonucuna göre burada da zoro silip götürmeli. Ama işte olmuyor. Gene de tüm yorumları okudum bir düzelme var. Körü körüne kaptan diye daha güçlü diyen bir tek Erkan12 var. Onun da nesli wanoda bitecek. Alpamis bile biraz düzelmiş :p
Lafı bilerek başka yerden anlamasanız diyorum, bak güzel güzel yazdıklarımı oku.

Luffy'nin ortağı.
Luffy'nin yancısı.

Luffy ile alakalı bir döngü var. Law kaptan diye güçlü demek ne demek, bunu ancak aptallar söyler. Law, Zoro'nun kaptanının ortağı diye ondan güçlü dedim. Sonuçta ortada rütbece üstünlük bulunuyor, bir yanda ortak, diğer yanda tayfa elemanı.

Bu şuna benziyor, WB ile Shanks ortak olmuşlar birisi de çıkmış Marco Shanks'tan daha güçlü diyor.

Iscrol

Ben zoro'yu küçük görenleri anlayamıyorum adam 2 yıldan sonra sadece Hody den darbe yedi oda mızrak arkası , aşırı güçlü ve daha tam gücünü bile görmedik

Karolla +1 dostum

karolla

Lafı bilerek başka yerden anlamasanız diyorum, bak güzel güzel yazdıklarımı oku.

Luffy'nin ortağı.
Luffy'nin yancısı.

Luffy ile alakalı bir döngü var. Law kaptan diye güçlü demek ne demek, bunu ancak aptallar söyler. Law, Zoro'nun kaptanının ortağı diye ondan güçlü dedim. Sonuçta ortada rütbece üstünlük bulunuyor, bir yanda ortak, diğer yanda tayfa elemanı.

Bu şuna benziyor, WB ile Shanks ortak olmuşlar birisi de çıkmış Marco Shanks'tan daha güçlü diyor.
Demekki luffy ezik biri ile de ortak olsa, sırf ortak diye daha güçlü olacak? Ayrıca ne ortağı? Sadece müttefikler. Serinin başından beri zoro luffynin yanında. Law toplasan 1 kaç aydır yanında ama bi anda luffynin ortağı olacak? Luffy zoroya mı lawa mı daha çok güvenir?

@Iscrol zoro öyle bir darbe yemedi. O animedeki filler sahne. Zoro suyun altında tek attı geçti. Zoro hody, hyozo, monet, pikaya tek attı. Gerçi pikayı 2 kere kesti.

Ben zoro'yu küçük görenleri anlayamıyorum adam 2 yıldan sonra sadece Hody den darbe yedi oda mızrak arkası , aşırı güçlü ve daha tam gücünü bile görmedik

Karolla +1 dostum
Bir Zoro'nun karşılaştıklarına bak bir de Law'ın. Hyozou, Monet, Pica Zoro'nun karşılaştıkları. Smoker, Vergo, Dof, Trebol ise Law'ın. Zoro'nun Law'dan daha hayvani görünmesinin nedeni bu.

Iscrol

Demekki luffy ezik biri ile de ortak olsa, sırf ortak diye daha güçlü olacak? Ayrıca ne ortağı? Sadece müttefikler. Serinin başından beri zoro luffynin yanında. Law toplasan 1 kaç aydır yanında ama bi anda luffynin ortağı olacak? Luffy zoroya mı lawa mı daha çok güvenir?

@Iscrol zoro öyle bir darbe yemedi. O animedeki filler sahne. Zoro suyun altında tek attı geçti. Zoro hody, hyozo, monet, pikaya tek attı. Gerçi pikayı 2 kere kesti.
Fiiller olduğunu bilmiyordum çünkü güncele geldiğimde luffy dressrozaya yeni ayak basıyordu o yüzden mangayı o bölümden sonra okumaya başladım bilgi için teşekkürler dostum

Bir Zoro'nun karşılaştıklarına bak bir de Law'ın. Hyozou, Monet, Pica Zoro'nun karşılaştıkları. Smoker, Vergo, Dof, Trebol ise Law'ın. Zoro'nun Law'dan daha hayvani görünmesinin nedeni bu.
Smoker zaten aşırı güçsüz gösteriliyor pika gibi birşey , vergo sanji seviyesinde bir korsan zaten 1 tık üstü , trebol zaten pikadan güçsüz , doflamingo vs Luffy & Law :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yami

Lawın sınırını gördük. Zoronun henüz ciddileştiğini bile görmedim.
Gördük mü yoksa ? :/ Hatırlamıyorum. Adam sürekli estiriyor. Biri şunu dövsün artık /:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık