Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Trafalgar D. Water Law

Zoro VS Law

• Kullanılan toplam oy
    466

Yami

Eğitimden sonra Zoro çok farklı bir seviyede. Kolay kolay inmez.
Law alamaz öyle kolay.

Olabileceği maksimum amiral demişsin. Öyle olursa zaten kral olur bu adam. :/ Zoro'nun seri sonunda amiralleri paçavra gibi atacağını sanıyorsan büyük yanılgı içerisindesin diyeceğim de sen yonkou=2 amiral diyenlerdensin. Tartışmalarda hep zıt gitmemizin temel sebebi bu aslında. Kafamızda çok farklı güç seviyeleri var.

Ortalama üstü k.haki işe yarar evet ama Zoro'dan ortalama üstü k.haki falan göremedim ben. :D

Law tayfadan dolayı kaybediyor zaten. Yine de bu durum onun güçlenmesine engel değil. Mihawk örneği var seride ne de olsa.
Haklısın güç çıtalarımız farklı :)

Mihawk'a En ünvanı vererek bir etiket yapıştırmış ama mangaka. Law'da böyle bir şey de yok. Bu seride Mihawk'tan başka tek başına takılan bir karakter de nerdeyse yok zaten. Olanlar da muazzam güçlü. Ancak bu seride tek başına değil tayfayla ilerliyorsun, biliyorsun. Law bizimkilerin peşine takılmasa p-up alacağı yok mesela. Tüm hayatını iki kelimeye sığdırmış sınırlı bir karakter. Corazon ve Mingo :/ Mingo bitti her şey de bitti... Sallantıda bir karakter artık. Amaç yok. Tam anlamıyla bir yancı oldu.

Filler da olsa Dressrosa'daki dövüşlerde Zoro sıkça kenb. haki kullandı. Belirgin bir şekilde en az 5-6 kez. Dikkatini çekti mi bilmiyorum ? Mangaka Zoro'ya kendisinde olmayan bir gücü yüklemez, inan bana. Bu adam iki yıl öncesinde bile kenb. haki kullanıyordu zaten. İki yıl sonrasında üzerine katmamış mıdır sence ? İki yıl diyoruz. Law'la aynı anda Carrot'u sezen adamın en az Law kadar kenb. hakisi vardır zaten değil mi ? ;)

Yahu :) Her şeyi geçtim şurdan bak. Bu adamın geleceği seviye Rayleigh. Ray dediğimiz adam 500 tane hayvanın gücünü tarayıp Luffy'yle karşılaştıran adam :) Serinin son dönemecine giriyoruz. Bundan sonra ne Zoro ne Luffy ne de Sanji'ye hiçbir haki türü gökten zembille ya da şırıngayla enjekte edilmeyecek. Zaten belli bir seviyeye geldi bu adamlar. Ve geldikleri seviyenin üzerine koyarak ilerleyecekler. Zoro'nun kenb. hakisi kötü diyelim. Bir anda müthiş mi olacak ? Bir anda iyi mi olacak ?

Bu nedenle Zoro Law'ın yer değiştirmelerini sezebilecek kadar kenb. haki sahibi bana göre.

Ayrıca Law'ın dövüşürken kısır bir döngüsü var. Sürekli bir şeylerin yerini değiştiriyor olması büyük dezavantaj. Çünkü rakibi bir süreden sonra muhtemel değişimlere açık ve adapte olarak savaşacak.

Diğer yandan çok fazla enerji yiyor bu meyve. Zoro gibi tank bir adamın (ki bana göre dayanıklılık konusunda geleceği yer serinin zirvesidir) Law'ı tüketene kadar savaşacak olması kadar doğal bir şey yok.

Yani Law'ın meyve kullanışlı gözüküyor falan ama bence çok fazla dezavantajı var. Hem seride Law'a biçilen yer anlamında hem de değindiğim avantaj-dezavantaj anlamında Law'ın bu karşılaşmayı kazanamayacağı bariz bana kalırsa.

Sevindirici olarak bazı arkadaşların fikrinin değiştiğini görüyorum bu konuda. Bilmiyorum, ilerde belki senin de fikrin değişir :p

kör topal

Zoro ne emir eridir ne yancıdır. Tayfada ki kimse öyle bir şey değil. Zoro bugün Luffy'nin dostu kardeşi gibi bir yerdedir. Tayfada öyle alt üst ilişkisi yok. Ama Zoro bu işin bilincinde biri. Ve Luffy'e saygı duyuyor. Duyması gerektiğini düşünüyor. Kaptan dediği adam ve iradesine şahit olduğu bir adam. Yoksa Zoro Luffy'nin tersini görsün bunu yüzüne vurur. Gerekirse de Luffy'e karşı savaşır.Tersi dediğimde öyle Usopp'un ki gibi bir şey değil. Kendisini hayal dünyasına kaptırmış Dof'un adamları gibi sanmayın Zoro'yu. Tayfadaki herkesin güvenini kazanmıştır Luffy. Ve sonrasında da Luffy'e güven vermişlerdir. Bizim tayfa öyle herhangi bir tayfa gibi değil. Tayfanın bağları fedekarlık üzerine kuruldu. Birbirilerine olan sevgi ve saygıları da her geçen macerada arttı. Emir eri felan yanlış. Ama gerektiği yerde Zoro işin raconuna göre de davranır. Tayfadaki herkes. Luffy bile.:D

Dövüş için Zoro'nun ben yenebileceğini düşünüyorum.
Ya bırak hocam Mihawk'ın önünde diz çökmesini onu yenmek için yaptığını düşünen adama bu kadar şey mı yazıyorsun değer mi sence? :artiz: Zoro'ya emir eri diyenlerle farklı bir manga okuyoruz herhalde benim okuduğum mangada Luffy Usopp'u çağırıcakken Zoro tayfadan kim giderse ben tayfadan çıkarım ve affetmem azcık adam olun diyen ve sözünü dinleten biriydi. Herhalde ben farklı bi manga okuyorum bazılarıyla :oleyo2:.

@Densetsu no Samurai
Yok zaten bana kalırsa ortada bir dövüş ama fanlığımdan dolayı Law dediğimi belirttim. :/ İki taraf da duruma göre kazanabilir.

Bence gökten zembille inecek güçler. Gidişat onu gösteriyor. En net dövüşü Luffy çıkardığı için Luffy üzerinden örnek vereyim. Tek başına Dof'u yenemeyen Luffy yakında Yonkou ile çarpışacak. Bildiğin çat-pat p-up'lar ala ala ilerleyecek. Shounen seri ne de olsa.

Ya da Water 7 diyeyim. Lucci'den, Kaku'dan tek yiyen adamlar gittiler 24 saat sonra aynı kişileri yendiler. Hayali bir seri olduğu için bu tarz şeyler olağan duruyor.

@Densetsu no Samurai
Yok zaten bana kalırsa ortada bir dövüş ama fanlığımdan dolayı Law dediğimi belirttim. :/ İki taraf da duruma göre kazanabilir.

Bence gökten zembille inecek güçler. Gidişat onu gösteriyor. En net dövüşü Luffy çıkardığı için Luffy üzerinden örnek vereyim. Tek başına Dof'u yenemeyen Luffy yakında Yonkou ile çarpışacak. Bildiğin çat-pat p-up'lar ala ala ilerleyecek. Shounen seri ne de olsa.

Ya da Water 7 diyeyim. Lucci'den, Kaku'dan tek yiyen adamlar gittiler 24 saat sonra aynı kişileri yendiler. Hayali bir seri olduğu için bu tarz şeyler olağan duruyor.
Ama işte konu yeni teknikler değil. Teknikler konusunda haklısın. Ama konu haki. Hakide kötüysen birden iyi ya da master olamazsın.

Ama işte konu yeni teknikler değil. Teknikler konusunda haklısın. Ama konu haki. Hakide kötüysen birden iyi ya da master olamazsın.
Yine Luffy üzerinden gideyim. :/ Luffy'nin de hakisi kötü. H.hakide Shanks'ın yarısı kadar. K.hakide Rayleigh'nin çeyreği kadar. B.haki desen yine öyle. Seri sonunda böyle olmayacak ama. H.hakide kesinlikle zirve olmakla birlikte diğer haki türlerinde de zirveye oynayacak.

Konu biraz kayıyor gibi ama şunu da söyleyeyim. Ya dediğim gibi gökten zembille güç inecek ya da time-skip olacak. Hangisi makul gelirse artık.

Bana göre ikisi de birbirine çok yakın.Olası bir dövüşte Akainu vs Aokiji'den farklı olmaz gibi geliyor.

Fiziksel kuvvet+b.haki de Zoro öndedir ama çok küçük farklarla.Law'ın ise tehlikeli meyve yetenekleri var.Yani birbirlerinin açıklarını buldu mu ikisi de birbirini affetmez gibi.O açığı da kimin bulacağı muamma.

Kararsızım seçeneği de olsaydı keşke.

kör topal

MF Luffy diyip susayım :D. Adam hakinin ne oldugunu bilmeden binlerce hatta onbinlerce marineyi gazla bayılttı hatta Croco'yu habersiz b.haki ile aldı diyenler var. Yani Oda istesin yolda giden adam haki master olur.

Yine Luffy üzerinden gideyim. :/ Luffy'nin de hakisi kötü. H.hakide Shanks'ın yarısı kadar. K.hakide Rayleigh'nin çeyreği kadar. B.haki desen yine öyle. Seri sonunda böyle olmayacak ama. H.hakide kesinlikle zirve olmakla birlikte diğer haki türlerinde de zirveye oynayacak.

Konu biraz kayıyor gibi ama şunu da söyleyeyim. Ya dediğim gibi gökten zembille güç inecek ya da time-skip olacak. Hangisi makul gelirse artık.
Luffy'nin o seviyeye gelmesi Tüm Kek'i de sayarsak 4 arc işte. 4 arc dediğimiz şey gökten zembille inmek değil ki :) Neyse bakalım ben de kaçayım artık. İyi geceler ellerine sağlık :byee:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık