Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Roger vs. Dragon / Ödül Kapışması

Hangisinin Ödülü Daha Yüksekrir

• Kullanılan toplam oy
    188
@Alpamis
Sengoku demiyor muydu Ace'yi her yerde aradık, biz öğrenene kadar Wb'nin kanatları arasına girmişti diye. WB'nin yanında gidip adam almak öyle kolay mı? Dragon'un oğlu Luffy kimsenin kanatları altında değil, onu bırak Sengoku bununla ilgili Garp'ı suçlamıyor mu? Emir verse Luffy'yi indirmek ne kadar zor olabilir, bir kere Kuma'ya havale etti o da çıkardığı olaylar yüzünden.

Ace'ye verilen önem Luffy'ye verilmiyor.

İyi de Dragon'un kendisinden bile haberdar değil Dünya Hükümeti. Roger gibi ne yaptığı bilinen biri değil. Dragon'un yaşadığı yerden bile haberdar değiller. Çocuğu olduğundan nasıl şüphelenecekler. Hele ki o çocuk Garp gibi Denizci Kahramanı olan birinin yanında yetişiyorsa? Roger'ın ise Hükümet son 4 yılda nerede yaşadığını felan her şeyden haberleri var.
Bak kendi ağzınla da ne güzel demişsin. Birisi icraat yapan boy gösteren verdiği zaiyatı gözle gösterebilecek hasarları veren kişi diğeri perde arkasında duran gizemini koruyan birisi. Tabi hükümetin mantığını bilemediğimden burada iki ihtimal var. Ya perde arkasında duran ve kendini yakalatmayan adama ulaşmak için ödülü yükseltiyorlar ya da verdiği zararlar , yaptığı olaylar nedeniyle kişiyi durdurmak peşine kelle avcılarını takmak için yükseltiyorlar. Her ikisi de olabilir fakat dediğim gibi birisi gerçek tarihi öğrenmiş ve korsanlar kralı olmuş. Çocuğu olma ihtimalini baz alarak baba gibi davranıyor diye tespit koydukları adayı uzun bir süre boyunca kontrol altında tutup doğan bebekleri ya da doğacak bebekleri infaz ediyorlar ve bunu yaptırtacak kadar herif ün salmış , korku salmış etrafı titretmiş.

Şimdi Ace'in doğma süreci ya da doğma ihtimalindeki tedbirlerden yürüyerek örnek verdim. Aranan bir adam olduktan sonrada örnek vermek isterdim fakat kendisi rahmetli oldu ve Sengoku'nunda dediği gibi '' Rogerin oğlu olduğunu farkettik fakat Beyazsakal'ın koruması altındaydın dikkatsizce davranamazdık. '' Ace Beyazsakal'ın koruması altında yani herhangi bir yakalama süreci , tedbir felan göremedik korsanlar kralının oğlu olduğunu ilan ettikten sonra.
Luffy'nin şuan Dragon'un oğlu olduğu öğrenildi ve tüm dünya biliyor fakat Roger'in çocuğu olma ihtimaline karşı alınan tedbirlerin hiç birisi ona karşı alınmıyor. Sakın yanlış anlama bunu Luffy'i tehlike olarak ya da potansiyeli olarak görmediklerini söylemiyorum. Daha çok Roger'in yani seride güç , şöhret , zenginliği elde eden korsanlar kralı olan adamın çok baskın olduğuna dikkat çekmek istiyorum.

Korsanların hükümete özel bir kinleri yok fakat hükümetin yaptıkları serinin ana karakteri ve geçmiş korsanlar kralına ters düştüğü kesin. Örnek verecek olursam Luffy Ennies Lobby ve İmpel Down gibi dolaylı yoldan dünya hükümetine bağlı olan yerlerin altını üstüne getirdi senin düşüncene göre korsanların hükümete özel bir kinleri yok fakat Luffy dünya hükümetinin bayrağını yakarak hükümete doğrudan savaş ilan etti. Dünya hükümetini yöneten 19 krallıktaki insan evlatlarının arasından çıkmış büyümüş yetişmiş bir tenryuubitodan yani Corazondan D.'lerin tanrıların doğal düşmanı olduğunu işittik bu bile yeterli. Ha Dragonda D. diyebilirsin amenna fakat ben serinin ana karakterleri üzerinden baz alıyorum. Birisi hikayenin başlamasındaki temel karakter diğer ise hikayeyi bitiren ana karakter. İt kopuk derken parantez içine almayı unutma bu bahsettiğimiz korsanlar sıradan korsanlar değil öyle olsa Oda it kopukla uğraşmaz ana karakteri devrimci yapardı.
Korsanların hükümete zararı yok demiyorum ama devrimcilerle kıyaslanamayacak düzeydeler. Korsanlar hükümetle anlaşamazlarsa stratejik bir konuma baskın yapıp kaçarlar ama devrimciler işgal ediyor. Ben it kopukluğu "Tarafsız" anlamında kullandım. Şöyle söyleyim bir ülke yönetiyorsun ve 2 tane komşun var, birisiyle savaştasın ama diğeri sana nötr belki de biraz savaş yanlısı bir ihtimalde senle aynı görüşte olabilir. Hangisini daha büyük bir tehdit olarak görürsün? Roger'in ailesinin yok edilmek istenmesinin sebebi sadece güç gösterisi yapmaktı bence yoksa Dragon yakalansa ve çocuğu olduğunu bilseler onun da çocuğunun peşinden koşacaklardır diye düşünüyorum. Aynı şekilde WB, Bigmom,Kaido gibi büyük isim yapmış kişiler de katılabilir bu duruma. Weeble biliniyor diyebilirsin ama kendisinin insan azmanı olduğu söyleniyor bir ihtimal dalaşmaya çekiniyor olabilirler :D D'lik korsanlıkla bağdaşlaşmış bir şey değil, hükümete çalışan D'ler de var mesela Garp ve Jaguar D. Saul ayı şekilde devrimcilerde de olabilir. Hatta Devrimcilerde daha fazla olmalı Hükümetin Kutsal Ejderler olduğunu düşünürsek D'ler intikam almak için devrimcilere katılır.

Son düzenleme:
Devrimciler direk hükümete karşı,Roger ise korsan.

Çok yüzeysel bir bakış açısı bu.Hükümet'in muhtemelen kirli işlerini ortaya dökecek bilgiler için One Piece'i bulmuş adam.Çağ başlatmış.Şu seride devrimciler bu kadar büyük bir faaliyet yapabilmiş mi ? Öyle bir kaç tane hükümete bağlı krallıkları yıkmak opu bulmakla kıyaslanamaz.Adamlar daha saman altından su yürütüyor.En çok aranan adam meselesine de Roger dahil değildir.

@Alpamis
Sengoku demiyor muydu Ace'yi her yerde aradık, biz öğrenene kadar Wb'nin kanatları arasına girmişti diye. WB'nin yanında gidip adam almak öyle kolay mı? Dragon'un oğlu Luffy kimsenin kanatları altında değil, onu bırak Sengoku bununla ilgili Garp'ı suçlamıyor mu? Emir verse Luffy'yi indirmek ne kadar zor olabilir, bir kere Kuma'ya havale etti o da çıkardığı olaylar yüzünden.

Ace'ye verilen önem Luffy'ye verilmiyor.
O yüzden mi Shichi teklifi geliyor Ace'e ? Yahu Ace'in de çaylaklığı oldu emir verse Ace'i indirmesi de zor değil. Denizciler Luffy'nin de peşinde. Sengoku kendisi peşinde değil Ace'in. Emir verip peşine Denizci takabilir. Ve takabileceği en yüksek mertebede ki kişi Amiral olabilir. Aynısı 2 yıl sonrasında kendisinin gösterdiği gibi peşine Amiral takılan Luffy için de örnek verebilirsin.

Savaşta 2 kişinin ismi geçti Roger ver Dragon'un oğulları diye. Nasıl görmek istersen öyle gör. Yani eğilip bükülecek tarafı yok. Sen Ace için önemsiz diyordun Koramiral yollandı diye.:D Ne çabuk fikirlerin değişiyor Selim?:S

@Nekomamushi

Hacı Dragon ile Roger bir değil. Dragon ülkeleri birbir kendi safına çekiyor. Doğrudan Dünya Hükümetine düşman. Peşlerinde CP0'lar belki de bilmediğimiz birimler takılmış. Robin farkını söylemiş. Ben orda demek istediğim Roger'ın gizlilik durumu yoktu. O yüzden çocuğu olabileceğinden de şüphelendiler. Ama Dragon öyle değil. Adam hakkında hiçbir bilgi yok. Belki de yapacağı Devrimden ötürü Dünya Hükümeti'nin kendisi için bu gibi durumları kullanabileceğini ön gördüğü için böyle başından bir tam bir gizem abidesi olarak işlerini sürdürüyor. Orda demek istediğim Dragon'un da oğlu olabileceğinden şüphelenseler onunda peşine düşerdiler. MF'de olanlar söylenenler buna işaret ediyor çünkü.

Hacı Dragon ile Roger bir değil. Dragon ülkeleri birbir kendi safına çekiyor. Doğrudan Dünya Hükümetine düşman. Peşlerinde CP0'lar belki de bilmediğimiz birimler takılmış. Robin farkını söylemiş. Ben orda demek istediğim Roger'ın gizlilik durumu yoktu. O yüzden çocuğu olabileceğinden de şüphelendiler. Ama Dragon öyle değil. Adam hakkında hiçbir bilgi yok. Belki de yapacağı Devrimden ötürü Dünya Hükümeti'nin kendisi için bu gibi durumları kullanabileceğini ön gördüğü için böyle başından bir tam bir gizem abidesi olarak işlerini sürdürüyor. Orda demek istediğim Dragon'un da oğlu olabileceğinden şüphelenseler onunda peşine düşerdiler. MF'de olanlar söylenenler buna işaret ediyor çünkü.
Birbirimizi anlıyoruz fakat farklı şeylerden yürüyoruz ya da sen benim demek istediğimi farklı bir yerden ele alıyosun.
Ben Dragonun çocuğu olma ihtimalini göze alıp tedbir almamışlar demiyorum Luffy'nin Dragon'un oğlu olduğunu öğrendikten sonra Dragonun ve devrim ordusunun peşindeki Cp-0'ın ve diğer hükümet organizasyonlarının hususi olarak Luffy'nin peşine takılmadığını vurguluyorum. Smoker peşinde Luffy'nin fakat bu Dragon'un oğlu olmasından değil daha derin bir meseleden kaynaklanıyor.

Korsanların hükümete zararı yok demiyorum ama devrimcilerle kıyaslanamayacak düzeydeler. Korsanlar hükümetle anlaşamazlarsa stratejik bir konuma baskın yapıp kaçarlar ama devrimciler işgal ediyor. Ben it kopukluğu "Tarafsız" anlamında kullandım. Şöyle söyleyim bir ülke yönetiyorsun ve 2 tane komşun var, birisiyle savaştasın ama diğeri sana nötr belki de biraz savaş yanlısı bir ihtimalde senle aynı görüşte olabilir. Hangisini daha büyük bir tehdit olarak görürsün? Roger'in ailesinin yok edilmek istenmesinin sebebi sadece güç gösterisi yapmaktı bence yoksa Dragon yakalansa ve çocuğu olduğunu bilseler onun da çocuğunun peşinden koşacaklardır diye düşünüyorum. Aynı şekilde WB, Bigmom,Kaido gibi büyük isim yapmış kişiler de katılabilir bu duruma. Weeble biliniyor diyebilirsin ama kendisinin insan azmanı olduğu söyleniyor bir ihtimal dalaşmaya çekiniyor olabilirler :D D'lik korsanlıkla bağdaşlaşmış bir şey değil, hükümete çalışan D'ler de var mesela Garp ve Jaguar D. Saul ayı şekilde devrimcilerde de olabilir. Hatta Devrimcilerde daha fazla olmalı Hükümetin Kutsal Ejderler olduğunu düşünürsek D'ler intikam almak için devrimcilere katılır.
Ben D. korsanlıkla bağdaşmış birşey demedim hacı sen korsan olan D. ismine sahip iki karaktere it kopuk dediğin için özellikle D. kavramını onlar üzerinde vurguladım genelleme değil yani. Clover diyor ki boş yüzyılda bir antik krallık vardı ve o antik krallık ortadan kalktı. Antik krallık yıkıldıktan sonra WG kuruldu , Antik krallığı ortadan kaldıran şuan ki dünya hükümeti diyor ve sırf bu bilgileri içeren poneleri okudukları için koskoca oharayı haritadan siliyorlar. Kaldı ki tüm tarihi çözememiş bu herifler. 8 Yaşındaki bebenin bile sırf bu olay yüzünden kafasına tam olarak hatırlamıyorum +50M kafa ödülü koyuyor herifler. Vasıfsız sadece geçmiş tarihten azda olsa haberdar diye. Yani anlayacağın WG için boş yüz yıldaki tarihi öğrenmek şuan ki devrimcilerin uyguladığı idealist hareketten daha tehlikeli daha devrimcil bir hareket. Bu sözlerimi onaylayan ise ölmeden önce dünyanın en güçlü adamı olarak bilinen Whitebeardın son sözleri. Herif tüm tarihi öğrenip bunu sırtlayacak kişi tüm dünyaya meydan okuyacak siz dünya hükümeti bundan çok korkuyosunuz diyor daha ötesi var mı?
Tüm bunlar göz önüne alındığında sence Dragonun mu ödülü daha fazla? Rogerin mi? Serinin ana temasını oluşturan One Piece'in temel karakterlerinden birisi herif.

Son düzenleme:
Monkey D. Dragon.

Direk hükümeti yıkmaya çalışan herif bu. Roger istediği kadar çağ başlatmış olsun. Onun etkisi ile denize açılanlar hükümeti mi yıkacak? Tabii Dragon henüz hükümeti yıkmış değil. Yeterli gücü de yok büyük ihtimal. Lakin Roger'da yıkmış değil. Ve Roger'ın sözü insanlara " Hükümet yıkılmalı" düşüncesini aşılamaz. Çünkü Roger hükümeti yıkın demedi. Dragon ise bunu amaçlıyor ve kayıp yüzyılda neler olduğu bilinmemesine rağmen (Görünen bu) iyi mesafe kat etmiş görünüyor.

Kesinlikle Dragon'dur bana göre. Roger her ne kadar denizlerde terör estiren korkunç bir korsan olsa da, nihayetinde basit bir korsandı. Zaten o öldükten sonra tayfası da dağıldı, gitti. Ancak Dragon doğrudan Dünya Hükümeti için bir tehdit oluşturuyor. Roger'dan farkı ise, Dragon ölse bile onun ideallerini devam ettirecek adamları olmasıdır.

Ben D. korsanlıkla bağdaşmış birşey demedim hacı sen korsan olan D. ismine sahip iki karaktere it kopuk dediğin için özellikle D. kavramını onlar üzerinde vurguladım genelleme değil yani. Clover diyor ki boş yüzyılda bir antik krallık vardı ve o antik krallık ortadan kalktı. Antik krallık yıkıldıktan sonra WG kuruldu , Antik krallığı ortadan kaldıran şuan ki dünya hükümeti diyor ve sırf bu bilgileri içeren poneleri okudukları için koskoca oharayı haritadan siliyorlar. Kaldı ki tüm tarihi çözememiş bu herifler. 8 Yaşındaki bebenin bile sırf bu olay yüzünden kafasına tam olarak hatırlamıyorum +50M kafa ödülü koyuyor herifler. Vasıfsız sadece geçmiş tarihten azda olsa haberdar diye. Yani anlayacağın WG için boş yüz yıldaki tarihi öğrenmek şuan ki devrimcilerin uyguladığı idealist hareketten daha tehlikeli daha devrimcil bir hareket. Bu sözlerimi onaylayan ise ölmeden önce dünyanın en güçlü adamı olarak bilinen Whitebeardın son sözleri. Herif tüm tarihi öğrenip bunu sırtlayacak kişi tüm dünyaya meydan okuyacak siz dünya hükümeti bundan çok korkuyosunuz diyor daha ötesi var mı?
Tüm bunlar göz önüne alındığında sence Dragonun mu ödülü daha fazla? Rogerin mi? Serinin ana temasını oluşturan One Piece'in temel karakterlerinden birisi herif.
Ben onlara it kopuk demedim donanmanın gözünde it kopuklar dedim. Orda anlatmak istediğimde ne yapacaklarının belli olmaması, atıyorum Teach gibi bir D.'nin hükümetle çalışmayacağının garantisini verebilir misin? Korsanlar tarafsız topluluklardır, kendilerine dokunmadıkları sürece hükümetle savaşmazlar ama devrimciler her koşulda hükümetle savaş halindedirler. Robin'nin ödülü sence fazla mı? 100 milyon altındaki insanlara çer çöp gözüyle bakılıyor bu seride, bunu da Shabondy arc'ta anlıyoruz. "Ha sen 100 milyon oldun artık bir şeysin" dendi süpernovalara. Roger'in o yazıtları okuması neden bu kadar önemli? Bir korsan çıkıp böyle böyle oldu diye anlatsa kim inanır? Sadece kurtardığı ülkeler peşine takılır. Yazıtların okunması hükümete karşı insanları kışkırtmak adına önemli fakat devrimcilerin yazıtları okumasına gerek yok. Çünkü onlar yazıtlarda ne yazarsa yazsın milleti kışkırtmıyor mu? Hükümet WB'nin bahsettiği kişiden korkuyor, peki Dragondan korkmuyor mu? MarineFord arc'da adamın adı geçince korsanlar da dahil herkesin yüz ifadesine tekrar bak bence :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık