Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Roger vs. Dragon / Ödül Kapışması

Hangisinin Ödülü Daha Yüksekrir

• Kullanılan toplam oy
    188

Yami

Ek olarak Tüm tarihi bilen hatta yazan adam anasını satıyım. Adam Tarihin kendisi.
Tüm dünya tarihini bilen kral olan adam mı ? Yoksa dünya hükümetine ara ara zarar veren , yonkou gelince adadan kaçan adamın ödülü mü yüksektir :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
@gyjbsch
İd ye Ace'i almak için kimi gönderdiler la? :D
Dofu bile daha fazla ve güçlü adam götürdü.
Akainu'yu hatirlamiyon mu MF de Luffyi öldürecem diye neler yapti. Ace gibi onu da tehtit gördüler işte.

Yalnız it kopuk dediğin herif serinin hikayesini oluşturan temel karakterlerden birisi.
Fark etmez bence, korsanların hükümete özel bir kinleri yok ama devrimciler doğrudan hükümetle savaş derdinde. Devrimciler hükümet için daha tehlikeli. Roger korsanların başı Dragon da devrimcilerin başı ikisi de aynı özellikte bence.

Mantıklı konuşmak gerekirse Rogeri idam ediyorlar ve yetmezmiş gibi adamın doğmamış çocuğunun gelecekteki potansiyelinden korkup onuda öldürmek için arıyorlar. Bu etkiyi bırakan ve serinin ana teması olan One Piece'i ele geçirip Korsanlar Kralı olan adamın kafa ödülü ile idealist fikirlerini gerek güç gerek psikolojik olarak yayan bir örgütün lideri ile kıyaslamak mantıksız. Luffy'nin Dragon'un oğlu olduğu biliniyor , Luffy ve tayfası id , el gibi yerlerde Dünya Hükümeti ve Denizcilerin otoritesini sarsacak şeyler yaptı fakat bu çocuğu öldürmek için doğmamış bebenin peşine taktıkları kadar adam takmadılar. Tabi bunu nereye çekersek oraya gider. Gereksiz zaiyat ya da yer belirlenememesi vs. vs. Benim şahsi fikrim ise Rogerin bıraktığı etki yani etrafına saldığı korku doğmamış çocuğundan bile korkulmasını sağlayacak derecede. Kaldı ki bu adamın ödülünü siz düşünün.

Roger'in ödülü daha fazladır.
Dragon'un oğlu olduğunu sadece Sengoku ve Garp biliyordur. Ama Roger'ın oğlu olabileceğinden Dünya Hükümeti şüpheli. Hani Garp bunu saklamış. Savaşta da bunu ilişkin Sengoku Dragon'un oğlu olduğunu açıkladığı sıra Garp diyor ki artık önemi yok zaten kendi başına çok büyük bir aranan suçlu oldu. Yani adam Dragon'un oğlu olmasının peşinden gelmeleri için yeterli bir sebep olabileceğinden bahsediyor. Savaşta mesela Akainu bir Roger bir Dragon'un oğlu diyordu. O bakımdan bir farkı yok.

Ace'in kimin oğlu olduğu yine yakalanmadan önce bence Sengoku, Garp ve Amiraller biliyordur. Yine Dünya Hükümeti bilmiyordu. Öyle ki Ace'e Shichi teklifi geliyor. Ama Sengoku bildiği halde sırf özel olarak peşinden kimleri yollayabilir en fazla? Amiralleri. Ha seri içerisinde görmedik Ace'in peşine takılmış Amiraller o da başka.

@gyjbsch

Ace'in peşinden kimi yollamışlar? Nasıl Dragon'un etkisi yok yahu? Sürekli Dragon'un oğlu diye ağzında Akainu'nun... H.haki saldığını da gördükten sonra iyice emin oluyor. Marco'nun Akainu karşılarındayken ki sözleri manidar. Akainu'ya bizim onda gördüğümüz gelecek ile senin onda gördüğün potansiyel tehlike aynı şey di mi? Şu sayfa her şeyi açıklıyor daha neyini görmek istiyorsunuz? :D

@gyjbsch
Akainu'yu hatirlamiyon mu MF de Luffyi öldürecem diye neler yapti. Ace gibi onu da tehtit gördüler işte.
İşte Mf'de dediğin altını doldursa iyi olacaktı. Luffy ile Kid arasında fark yok gibi duruyor. Dragon'un etkisi nerede?
Serini bugu resmen Ace'yi almak için yolladıkları adamlar. Tek Marco uçarak gitse alır gelirdi.

Ya da Dof'un bağlantıları gücü daha fazla.:D

@gyjbsch
Koramiraller gidiyordu diye hatırlıyorum Momonga falan.Öyle herkes Dof değil konvoyla amiralle gitsin.

Dragon anca gerçekleri halka bizzat açıkladığı zaman ödülde Roger'ı geride bırakabilir.Onun dışında mümkün değil.

Fark etmez bence, korsanların hükümete özel bir kinleri yok ama devrimciler doğrudan hükümetle savaş derdinde. Devrimciler hükümet için daha tehlikeli. Roger korsanların başı Dragon da devrimcilerin başı ikisi de aynı özellikte bence.
Korsanların hükümete özel bir kinleri yok fakat hükümetin yaptıkları serinin ana karakteri ve geçmiş korsanlar kralına ters düştüğü kesin. Örnek verecek olursam Luffy Ennies Lobby ve İmpel Down gibi dolaylı yoldan dünya hükümetine bağlı olan yerlerin altını üstüne getirdi senin düşüncene göre korsanların hükümete özel bir kinleri yok fakat Luffy dünya hükümetinin bayrağını yakarak hükümete doğrudan savaş ilan etti. Dünya hükümetini yöneten 19 krallıktaki insan evlatlarının arasından çıkmış büyümüş yetişmiş bir tenryuubitodan yani Corazondan D.'lerin tanrıların doğal düşmanı olduğunu işittik bu bile yeterli. Ha Dragonda D. diyebilirsin amenna fakat ben serinin ana karakterleri üzerinden baz alıyorum. Birisi hikayenin başlamasındaki temel karakter diğer ise hikayeyi bitirecek ana karakter. İt kopuk derken parantez içine almayı unutma bu bahsettiğimiz korsanlar sıradan korsanlar değil öyle olsa Oda it kopukla uğraşmaz ana karakteri devrimci yapardı.

Dragon'un oğlu olduğunu sadece Sengoku ve Garp biliyordur. Ama Roger'ın oğlu olabileceğinden Dünya Hükümeti şüpheli. Hani Garp bunu saklamış. Savaşta da bunu ilişkin Sengoku Dragon'un oğlu olduğunu açıkladığı sıra Garp diyor ki artık önemi yok zaten kendi başına çok büyük bir aranan suçlu oldu. Yani adam Dragon'un oğlu olmasının peşinden gelmeleri için yeterli bir sebep olabileceğinden bahsediyor. Savaşta mesela Akainu bir Roger bir Dragon'un oğlu diyordu. O bakımdan bir farkı yok.

Ace'in kimin oğlu olduğu yine yakalanmadan önce bence Sengoku, Garp ve Amiraller biliyordur. Yine Dünya Hükümeti bilmiyordu. Öyle ki Ace'e Shichi teklifi geliyor. Ama Sengoku bildiği halde sırf özel olarak peşinden kimleri yollayabilir en fazla? Amiralleri. Ha seri içerisinde görmedik Ace'in peşine takılmış Amiraller o da başka.
Ben Marineforddan bahsetmiyorum. Rogerin bebeğinin olduğunu öğrenmelerinin üzerine adayı uzun bir süre boyunca denizci gözetimi altında tutup tüm hamile kadınların bebeklerini ve doğan bebekleri öldürmelerinden bahsediyorum.
Ace'in büyüyüp aranan bir suçlu olmadan daha yeni doğmuş ya da doğacağı zamandan bahsediyorum yani. Bana cevap verdiğin kısım ise ergenliği atlatıp aranan bir suçlu olduğu zamandan ha o zamandan örnek verecek olsak bile Ace bile kendi ağzıyla söylüyor babasının gölgesinde kaldığını.

İşte Mf'de dediğin altını doldursa iyi olacaktı. Luffy ile Kid arasında fark yok gibi duruyor. Dragon'un etkisi nerede?
Serini bugu resmen Ace'yi almak için yolladıkları adamlar. Tek Marco uçarak gitse alır gelirdi.

Ya da Dof'un bağlantıları gücü daha fazla.:D
Koramiraller gidiyordu diye hatırlıyorum Momonga falan.Öyle herkes Dof değil konvoyla amiralle gitsin.

Dragon anca gerçekleri halka bizzat açıkladığı zaman ödülde Roger'ı geride bırakabilir.Onun dışında mümkün değil.
:/
Dof hakkinda yorumlarinizi görünce ben :/

Korsanların hükümete özel bir kinleri yok fakat hükümetin yaptıkları serinin ana karakteri ve geçmiş korsanlar kralına ters düştüğü kesin. Örnek verecek olursam Luffy Ennies Lobby ve İmpel Down gibi dolaylı yoldan dünya hükümetine bağlı olan yerlerin altını üstüne getirdi senin düşüncene göre korsanların hükümete özel bir kinleri yok fakat Luffy dünya hükümetinin bayrağını yakarak hükümete doğrudan savaş ilan etti. Dünya hükümetini yöneten 19 krallıktaki insan evlatlarının arasından çıkmış büyümüş yetişmiş bir tenryuubitodan yani Corazondan D.'lerin tanrıların doğal düşmanı olduğunu işittik bu bile yeterli. Ha Dragonda D. diyebilirsin amenna fakat ben serinin ana karakterleri üzerinden baz alıyorum. Birisi hikayenin başlamasındaki temel karakter diğer ise hikayeyi bitiren ana karakter. İt kopuk derken parantez içine almayı unutma bu bahsettiğimiz korsanlar sıradan korsanlar değil öyle olsa Oda it kopukla uğraşmaz ana karakteri devrimci yapardı.

Ben Marineforddan bahsetmiyorum. Rogerin bebeğinin olduğunu öğrenmelerinin üzerine adayı uzun bir süre boyunca denizci gözetimi altında tutup tüm hamile kadınların bebeklerini ve doğan bebekleri öldürmelerinden bahsediyorum.
Ace'in büyüyüp aranan bir suçlu olmadan daha yeni doğmuş ya da doğacağı zamandan bahsediyorum yani. Bana cevap verdiğin kısım ise ergenliği atlatıp aranan bir suçlu olduğu zamandan ha o zamandan örnek verecek olsak bile Ace bile kendi ağzıyla söylüyor babasının gölgesinde kaldığını.
İyi de Dragon'un kendisinden bile haberdar değil Dünya Hükümeti. Roger gibi ne yaptığı bilinen biri değil. Dragon'un yaşadığı yerden bile haberdar değiller. Çocuğu olduğundan nasıl şüphelenecekler. Hele ki o çocuk Garp gibi Denizci Kahramanı olan birinin yanında yetişiyorsa? Roger'ın ise Hükümet son 4 yılda nerede yaşadığını felan her şeyden haberleri var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık