Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gow'un witcher 3'ten üstün olan en büyük özelliği oynanış. Ama oynanış konusunda witcher zaten ortalamanın çok çok altında. Son 5-6 yılda çıkan AAA oyunlarının çoğu witcher'ın eline verir o konuda. İkisini diğer konularda karşılaştırmak zor çünkü türleri farklı.

Gow'u ikinci kez bitiriyorum son boss ve valkyrie'ler kaldı sadece. Çok güzel bi oyun olmuş ama witcher'dan daha iyi olmuş diyemem (ben oynanışa herşeyden daha çok değer verdiğim için gow'u daha çok sevdim o ayrı konu).
Bir sonra ki gowu daha şimdiden bekliyorum o kadar çok soru işareti açıldı ki insanın kafasında ikinci oyunda sağlam olursa ilk oyunun çok daha üstüne çıkacaktır kalite konusunda ki bu oyunda hiç asıl adamlar çıkmadı piyasaya bir sonra ki oyunda en az iki tane en üst seviye tanrılardan gömeriz muhtemelen. Ve tabi atreus olayı nasıl bağlanacak falan of şimdi gelde bekle 4 5 yıl ki cory barlog yeni bir oyun yapmak istiyormuş devam gow dan önce eğer yaparsa bir sonra ki gow 7 8 yıl sonra gelecek ömür yetmez beklemeye.

Bir sonra ki gowu daha şimdiden bekliyorum o kadar çok soru işareti açıldı ki insanın kafasında ikinci oyunda sağlam olursa ilk oyunun çok daha üstüne çıkacaktır kalite konusunda ki bu oyunda hiç asıl adamlar çıkmadı piyasaya bir sonra ki oyunda en az iki tane en üst seviye tanrılardan gömeriz muhtemelen. Ve tabi atreus olayı nasıl bağlanacak falan of şimdi gelde bekle 4 5 yıl ki cory barlog yeni bir oyun yapmak istiyormuş devam gow dan önce eğer yaparsa bir sonra ki gow 7 8 yıl sonra gelecek ömür yetmez beklemeye.
Eğer norse mitolojisine az da olsa kalacaklarsa sonraki oyunun sonu gow 2'nin sonuna benzer.

normalde mitolojiye göre devlerin tanrılarla savaşması lazım. En önlerinde de loki (kratos'un oğlu) olmalı. Ama oyun sonunda devlerin ölü olduğu görülüyor.

Büyük ihtimalle zamanda yolculuk yapacaklar. Kratos'un zaman yolculuğuyla titanları geleceğe yollaması gibi bu sefer loki devleri alıp ragnarok zamanına gidecek bence.

World serpent'ın gelecekten geldiği söylendi bu oyunda. Bi de çocuk hastayken birisi world serpent'la konuştu ama mimir ve atreus dışında kimsenin o dilde konuşamaması lazım. Yani bu oyunda bile zamanda yolculuk vardı zaten.

God of warı oynamadım ama izlemesi bile zevkli bir oyun olduğundan oyun ile ilgili olarak şunu diyebilirim ki sanki farklı bir oyun olmuş.

Oyunun en büyük eksiği bosslar olmuş. Oyunun yarısı zaten Baldur olmuş ve Kratos yaşlılıktan dolayı mı bilinmez çok hantal ve zayıf gösterilmiş. Zira Baldur çok güçlü olmalı aksi halde.

Oyunun atmosferleri henüz ilk oyun olduğundan durağan. Ragnarök patlak verince GOW3'teki savaş atmosferini verirler muhtemelen.

Oyun tipik Loki kötü klişesinden çıkıp aksine Odin ve tetikçisi Thor üzerine kurguyu kurmuş. Son sahnedeki ölü devler, çocuğun Loki çıkması muhtemelen Odin ve Thor zulmüne Kratos ve Loki tarafından son verileceğini gösteriyor.

Ragnarök Mitolojiye göre Balder'in ölümünden sonra başlar. Ve Mite göre Balder yakışıklı güzel ve iyiliği temsil eden bir God. Ancak oyunda kürşat gibi tasarlamışlar onu çözemedim neyse.

Oyun gerçekten değişmiş. Age of Mitoloji'nin iskandinav teması bile daha etkileyici. Grafikler artınca demek ki ruhu mu öldü nedir bilemedim.Ragnarök oyununda verirler ya da ilk oyun bence durağan olmuş.

Jormund ve Fenrir kilit karakterler. Jormund iyi tarafta. Fenrir Odin'i yutacak onu da iyi tarafa iteleyecekler muhtemelen.

Tyr en merak ettiğim God. Ulan kıyak bir boss yapsınlar reisi.

GoW ve Witcher karşılaştırmayı nasıl becerdiniz la ? Bildiğin bayağı farklı oyun türleri. Benim daha çok hoşuma gitti dersin anlarımda ikisini karşılaştırıp birini üstün görmek objektifliğin kıyısından geçmiyor maalesef.

Ayrıca @Death Knight ' a da katılıyorum. Witcher sadece 3. oyundan oluşan bir evren değil. 3. oyunun öncesinde 8 kitap ve 2 oyun daha olduğunu unutmamak lazım. "Sadece 3. oyunu oynayın, bir şey kaybetmezsiniz" diyenlere aldırış etmeyin. Bayağı bayağı fark ediyor.

Diğer yandan eski GoW'ları ( 2 ve 3'ü oynadım, birinci oyunu bilmiyorum.) aşırı iyi bulmasamda yeni oyun izlediğim kadarıyla - tamamını izledim :) - şu son yılların en çok hoşuma giden oyunlarından biri oldu.

Ha benim ilk tanıştığım fantastik evren olmasından ve arkaplanında edebi bir yapıt da olmasından dolayı Witcher'ı daha çok seviyorum. Ancak ikisi de kendi alanlarında gayet başarılı oyunlar, şuan PS4'üm olsa da GoW oynasam diye yanıp tutuşuyorum ( belki yazın arkadaştan ödünç alırım PS4'ünü :D)

Velhasılıkelam ikisi de gayet sağlam oyunlar açın, oynayın, keyif almanıza bakın.

Eğer norse mitolojisine az da olsa kalacaklarsa sonraki oyunun sonu gow 2'nin sonuna benzer.

normalde mitolojiye göre devlerin tanrılarla savaşması lazım. En önlerinde de loki (kratos'un oğlu) olmalı. Ama oyun sonunda devlerin ölü olduğu görülüyor.

Büyük ihtimalle zamanda yolculuk yapacaklar. Kratos'un zaman yolculuğuyla titanları geleceğe yollaması gibi bu sefer loki devleri alıp ragnarok zamanına gidecek bence.

World serpent'ın gelecekten geldiği söylendi bu oyunda. Bi de çocuk hastayken birisi world serpent'la konuştu ama mimir ve atreus dışında kimsenin o dilde konuşamaması lazım. Yani bu oyunda bile zamanda yolculuk vardı zaten.
Bol ters köşe bekliyorum bir sonraki gowdan sonda ki sahne ile ilgili bile ters köşe olabilir. Düşmanca bir yaklaşım yerine tam tersi olacaklar hakkında uyarı alabiliriz Atreus olayları falan. Her türlü kratos eski haline dönecek git gide muhtemelen o eski sorgusuz sualsiz param parça eden haline.

Dark souls alayının eline verir.
Gow'u oynadın mı ? Dark Soul'un oynanışını cafcaflı yapmışlar, biraz da renkli olmuş ama hoş olmuş, yanındaki gereksiz ayrıntı(bebe) olmasa daha iyi olurdu. Gerçi daha iki saat gibi bir süre oynadım işten dolayı, yakında tamamını bitirmeyi düşünüyorum.

Ama bir Soul hayranı bu oyunu da sever, en azından oynanışına bayılır :bilmem:

Gow'u oynadın mı ? Dark Soul'un oynanışını cafcaflı yapmışlar, biraz da renkli olmuş ama hoş olmuş, yanındaki gereksiz ayrıntı(bebe) olmasa daha iyi olurdu. Gerçi daha iki saat gibi bir süre oynadım işten dolayı, yakında tamamını bitirmeyi düşünüyorum.

Ama bir Soul hayranı bu oyunu da sever, en azından oynanışına bayılır :bilmem:
Bir oyunu bitir önce yanımızda ki çocuk hakkında konuşmak için :D Neyse oyunda ilerledikçe vuruş hissiyatı daha da artacaktır zaten baltayı falan geliştirdikçe.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık