Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

@Starrk
Hocam yıldırım veya ateşi seç demiştin, ben lightning spearı kullandıktan sonra tercihimi yıldırımdan yana kullandım. Kendimi zeus gibi hissettim. :ehe:
Açıkçası önceki iki oyunumda hep dan dun girmeye alıştığım için büyü falan zorluyor beni ama zevkliymiş harbiden. Boşuna nefret etmişim.
Bir de yıldırım büyülerini sadece gravel stone seal boostluyor değil mi? Bende godslayer ve clawmark var, bunlar boostluyor mu?

@Starrk
Hocam yıldırım veya ateşi seç demiştin, ben lightning spearı kullandıktan sonra tercihimi yıldırımdan yana kullandım. Kendimi zeus gibi hissettim. :ehe:
Açıkçası önceki iki oyunumda hep dan dun girmeye alıştığım için büyü falan zorluyor beni ama zevkliymiş harbiden. Boşuna nefret etmişim.
Bir de yıldırım büyülerini sadece gravel stone seal boostluyor değil mi? Bende godslayer ve clawmark var, bunlar boostluyor mu?
Evet yıldırımları gravel boostluyor. Godslayer siyah ateş büyülerini boostlar. Clawmark da gurrang’dan aldığın büyüleri boostlar.

Gravel bi elinde durduğu sürece yetiyor. Yani sen büyüyü sağ elindeki clawmark’la atarken sol elinde gravel varsa yıldırım boostlanır yine. İlerde sadece büyü atarak oynamaya başlarsan aklında bulunsun.

Hogwarts güzel başladı. Atmosferi, müziği ve okulda gezerken şahit olduğum olaylar güzeldi. Ama okulun ilk gününden sonra bu baya değişti. Şuan herkes durgun, aynı muhabbetleri edip duruyorlar. Normal bi açık dünya oyununa dönüştü.

İlk gündeki hogwarts ve öğrencilerle yaptığımız muhabbetlerle bi full oyun yapmalarını isterdim. Bence daha hoş olurmuş.

Şimdi düşünüyorum da başka oyunda olsa ana avrat söverek yapacağım görevler yaptım hep. Git uçan kitap topla, kelebek kovala, ulaşamadığım yerlerden toplarımı al falan. Ama aksanları, diyalogların sevimliliği, arkadaki müzik, okulun atmosferi falan öyle güzeldi ki bu iğrenç görevleri de eğlenerek yaptım. Kaptırmışım kendimi.

İlerde sıkılır mıyım bilmiyorum. Okul beklediğimden daha durgun, ölü bi hale geldi. Ama şimdilik görevlerle ve atmosferle sevdirdi kendini.

Zam korkusundan 500 lira verdim diye forbidden west’i sevmeye zorluyordum kendimi. Zero dawn’dan kötü bulacağımı hiç düşünmemiştim. Ps plus’la oynasam silerdim çoktan. Hogwarts ilaç gibi geldi.

Hogwarts Legacy en çok beklediğim oyunlardan biriydi ve 3 gün önce erken erişime açılmasına rağmen baş ağrısından ve uykusuzluktan oynayamadım.
Normalde kafa dağıtmak için birebir bir oyun ama yaşananlardan içim o kadar kararmıştı ki sadece uyumak istiyordum.

Oyunu sakin bir şekilde daha yeni yeni oynamaya başladım ve kısacası oyun çok güzel ve özene bösene sevgiyle yapılmış bir oyun.
Şu böyle olsaymış şunu bunu yapabilirlermiş diye kendimi kasmayacağım çünkü bu yapılan ilk büyük Harry Potter oyunu.
Oyunda detaylara falan müthiş özen göstermişler. Fayansın, tavanın işlemesine kadar özen göstermişler.
Zaten bir oyuna sevgi verilip verilmediğini detaya verilen önemden anlarsınız.

Oyunun bu günlere denk gelmesi talihsiz olsa da bir nebze kafa dağıtmaya da yardımcı oluyor.
Harry Potter'ın filmleri ve sesli Cd'leri ile büyüdüm ve bu oyunu oynarken kendimi baya huzurlu hissettiğimi fark ettim.
Hogwarts'da dolaşırken sanki yabancı bir yerde değil de kendi evinde takılıyormuş gibi hissediyor insan.
Hele Hogsmeade'e girdikten sonra bir daha çıkasım gelmedi. O zamanlar her çocuğun hayaliydi Hogsmeade'de takılıp gezmek.

Oynadığım ilk Harry Potter oyunu 2002'de EA tarafından çıkarılan Harry Potter ve Sırlar Odası oyunuydu.
Hatta bende oyunun CD'si ve kutusu hala duruyor.
Şimdi 20 küsur sene sonra nihayet büyük bir oyun yapmaya cesaret edip çıkardılar.

Oyun bütün boykotlara rağmen Cyberpunk'un Twitch rekorunu kırmayı başardı ve anlık 1.2 milyon izleyiciyle en çok izlenen single player oyun oldu.
Bununla kalmayıp oyun henüz resmi olarak çıkmadan Steam'de anlık oyuncu olarak en çok oynanan 2. oyun oldu.
1. sırada şu an Cyberpunk var ve Hogwarts anlık oyuncuda onu geçebilecek mi o bu hafta sonu belli olacak.

Yine de oyun henüz çıkmadan 2. sıranın rekorunu kırması peynir ekmek gibi satacağı anlamına geliyor. Yakında şu kadar milyon sattık diye duyurulur.
Bu rakamları görmek çok güzel çünkü nihayet cesaret edilip yapılan bir oyuna ciddi bir moral kazandıracak ve 2. oyunun yapılması şu saatten sonra kaçınılmaz gibi duruyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 1, Ziyaretçi: 1)

• Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
    Tasarım Korsanfan V.6.0
    Yukarı Çık