Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] One Piece'te Son Düşman Kim Olur?

One Piece Final Boss'u Sizce Kimdir

• Karasakal

Kullanılan: 18 20.5%
  • Shanks

Kullanılan: 3 3.4%
  • Henüz Hiç Görülmemiş Biri

Kullanılan: 9 10.2%
  • İmu

Kullanılan: 48 54.5%
  • Filo Amirali

Kullanılan: 2 2.3%
  • Gorousei

Kullanılan: 0 0.0%
  • Öldüğünü Sandığımız Biri (Roger,Xebec)

Kullanılan: 3 3.4%
  • Diğer

Kullanılan: 5 5.7%

• Kullanılan toplam oy
    88
Merhabalar Sizce Luffy son savaşı kime karşı yapacak. seri birçok şekilde sonlanabileceği için ben bu soruya net bir cevap bulamadım siz ne düşünüyorsunuz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gönlümden geçen ve yıllarca alt yapısı hazırlanan; Karasakal. Yüksek ihtimal olacak isim ise Im.

Ben şöyle düşünüyorum, en güçlü ve en çok zorlayan rakip Im olur ama Raftel'deki savaş Karasakal ve Luffy arasında yapılır. Luffy ve Karasakal'ın rivallık durumundan mütevellit tabii, kestirmesi zor yine de.

Öldüğünü sandığımız kişilerin geri geleceğini sanmıyorum edo tensei olmazsa.. Olsa bile karşı karşıya gelebilmeleri için seride çok fazla değişiklik yapmak gerekir.

Shanks ile neden savaşsın anlamadım Shanks kötü biri teorisinden kaynaklı sanırım pek ihtimal vermiyorum böyle bir şeye muhtemelen süreç içinde BB veya İmuya harcatacaklar Shanks'ı.

Akainu ile Luffy mutlaka Ace'in intikamı için karşı karşıya gelecektir bir noktada ama final boss olabilecek bir karakter değil ve gözükmesinden beri böyle bir arkaplan hiç inşaa edilmedi.

Goroseiler zaten İmuya bağlı dolayısıyla en sona kalmaları mantıksız olur patronları varken muhtemelen İmuya giden süreçte çerezlik olacaklar. Belki de olmaya başladılar bile diyebiliriz.

Geriye ciddi düşünülebilecek iki karakter kaldı BB ve İmu serinin tüm kurgusu One Piece yarışında kimin korsanlar kralı olacağı üzerine kuruluydu burada da serinin baş kahramanı Luffy ve antagonisti BB ön plana çıktı. WB'nin son sözleri bile bunun üzerine kuruluydu arkaplanı güzel hazırlandı. Korsanlar Kralı mücadelesi Luffy ile BB arasında geçeceği kesin gibi gözüküyor artık. Oda son arklarda artık Luffy korsanlar kralı olduktan sonrası için bir takım kurgular yaptı. Hiç ortada bugüne kadar yokken Luffy'nin duyamadığımız bir hayali olduğunu öğrendik. Bugüne kadar hep korsanlar kralı olup en özgür kişi olmak istediğini sürekli söyleyen Luffy'nin bilmediğimiz ve dile de getirmediği başka bir hayali varmış. Yine İmu'nun birden ortaya çıkışı Tanrının şovalyeleri felan derken final bossunun İmu olacağı kesinleşti gibi.

Ben en başından beridir zaten roger'ın aslında ölmediğini(ben ölmeyeceğim dostum) sırf özgürce dragon gibi yüksekten rüzgarlı tepelerden özgürce bakabilmek gezebilmek için(luffy'nin istediği korsan kralı olunca özgür olup gezeceğim bu dünyadaki en özgür kişi korsan kralıdır) kendini seçilmiş kişi gelene kadar sakladığını düşünüyorum çünkü zorro nasıl mihawk'ı geçip ünvanını alacaksa luffy de bunu yapar öyle korsan kralı olur diye düşünüyorum ha tabi sonda olmayabilir belki korsan kralı olup rogerla zorroyla mihawkla vs birleşilip diğer son düşmana girişilip dünyaya dengeyi tekrar getireceklerdir.
Hatta luffy bir kez düşünü söylemişti istediğini belki o da şeytan meyvesi ve anlaşmasını bozup güç dengesini değiştirebilir sadece kendisinde kalmasını sağlayabilir belki de one piece denen şey böyle bir güç olabilir dünyayı dengeye getirebilecek meyve gücünü tekrar kaynağına döndürecek bir şey olabilir, hem bu olursa bizim tayfa da rayına oturmuş olur zaten haki ve bireysel becerileriyle öne çıkarlar bir anda işler karışır,öbür türlü bizim tayfanın çok güçlenmesi bu saatten sonra zor o yüzden şeytan gücü yok edilmeli bir şekilde iş haki kılıç genetik robotik vs becerilere kalmalı o zaman bizim tayfa tozunu attırır çoğu kişinin.
Hatta beklediğim şeylerden biri de roger amiraller ve luffy le savaşırken akainuyu öldüremiyecektir malum luffy bu ama bir anda roger hakiyle ortadan bölecektir ki bunu yapabilecek korsan kralı değilse kimdir ve ace'in intikamını da alacaktır diye düşünüyorum.
Son da tabi meyve gücü antik silahlar gidince güçsüz düşen hükümet dağıtılacaktır yerine dragon geçecektir bizim mavi saçlı prenses vivi yönetimde olacaktır babasının yerinde luffy de gerisini size bırakıyorum diyip tayfasını alıp özgürce daha önce yine geliriz dediği yerleri ziyaret edip bol bol ziyafetten ziyafete koşacaklardır.

Bu son bölümle de bakarsak groseiler ve im son dövüş olamayacak kadar zayıf gibiler he bunun featini de sabo olayında gözümüze soktu oda im'i görmesine rağmen(heralde ne kadar tırt olduğunu anlatmasın diye dünyaya yoksa yıkılır gider bunlar) ölüm emri vermesine rağmen 5 gorosei artı im saboyu handikaplıyken alamadılar(herif kobrayla uğraşıyodu kurtarcam diye yaralandıda ona rağmen gene halledemediler) şimdi 5 amiral gücünde olsa gorosei çok fazla gelirdi 5 sağ kol olsa katakuri gibi gene saboyu yokederlerdi bunlar sağ kol bile seviyesinde değiller büyük olasılıkla ha bunu ben demiyorum odanın verdiği karşılaşma bu.

Satürn'ün bir saldırısı var paso 2 saatte ezmeye çalışıyo örümcek bacağıyla sabonun nasıl kaçabildiği belli oldu o bacağı atana kadar sabo 10 kere kaçar (zaten bi im hızlı heralde o yaraladı okla) heralde yaşlılar da bu kadar yavaşlar ki bunlardan bi halt olmaz ama im goroseilerden biraz daha hızlı ve güçlü kaptan sağ kol gibi ama hiç biri bir amiral bile etmezler yoksa zaten sabonun parçası kalmazdı olması gereken buydu.

He kutsal şövalyeler çıkardılar bir de ama hiç feat yok şenksin babası şenks gibi çıkarsa kutsallar her türlü groseilerden im den güçlü çıkar zaten one piece te odanın kuralı en son açıklanan yonkou shici vs hep daha güçlü çıkar bu elemanlara da en son girildiğine göre şenks'in yaşlılığı yani rayleigh kadar çıkabilirler gibi ki o da az bir seviye değil nerdeyse amirale yakın seviye çıkar ancak tabi bu da son boss olacak kadar gelmiyor bana.

Luffy'i zaten defalarca öldürüp diriltti oda belki karasakal 3 meyve olacak deniyodu nikayı alıp en güçlü meyveyi alabilir nerdeyse durdurulamaz hale gelebilir diycem ama o meyve neşeli ve hareketleri toon ona gitmez,ama goroseilerin meyvesi tam karasakallık meyve,böylece karasakal hem deprem hem karanlık hem de sürekli kendini yenileyebileceği bir meyveyi alırsa o zaman gerçekten zorlayıcı boss olabilir hatta adamlarına da gorosei meyvelerini alırsa durum bizim taraf için daha çekişmeli olur bu goroseiler daha bacağını kaldırana kadar 2 saat geçiyo ama karasakal korsanlarında bu meyveler çok daha iyi kullanılabilir.

Gene narutodaki gibi meyve ve onun yaratıcısına bağlanıp şeytan meyvesinin esas yaratıcı kimse dövülüp meyve gücü filan da kalmayacak şekilde postalanıp güce dengeyi getirip final yapılabilir.

Karasakal hükümet mensubu değil de korsan olduğu için son rakip olmayacakmış gibi görünüyor ama ben yine de onu düşünüyorum. Mantıken Luffy'nin BB ile mücadelesi One Piece'i bulana kadar gibi geliyor, sonrasında da hükümetin üstüne gider Luffy diyordum ama İmu zannettiğimizden erken düşer de BB onun yerine geçmek isterse diye içimde bir şüphe var. Kral öldü yaşasın yeni kral hesabı yapıp kargaşadan fırsat bulup Xebec'ten miras kalmış gibi dünyanın kralı olmaya yeltenen BB sanırım Luffy'nin son rakibi olur. Biraz uçuk bir düşünce ama insan ters köşeyi düşünüp bu fikre kapılıyor işte.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık