Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece'te Romantizm

Ya ben bh çekiklerdeki Romantizm karşıtı inadı anlamıylrum zaten. Bu ne arkadaş tüm shounenlerdeki ana karakterler abi evine giden liselilerg gibi. Biraz aşk meşk gönül ilişkisi olsun. Aşk üçgenleri falan olsun(tabi tayfa içi samimiyeti etkilemeyecek derecede)
One Piece özelinde zaman faktörü çok büyük sıkıntı. 2 yıl zaman atlamasını dahil etmezsek, bizim tayfa 1 yıl bile birlikte takılmadı ki daha Luffy'nin hayalini yeni öğrendiler. Zoro'ya sormamışlardır aga senin gözüne ne oldu diye.

Hal böyleyken, birbirlerine karşı romantik hisler beslemelerini beklemek abes kaçıyor ama bunlar hep Oda'nın halt etmeleri. Arclar arasına aylar veya yıllar koysa ve hikayeyi buna göre dizayn etse olur muydu romantizm? Bal gibi de olurdu.

Bu arada, aşk üçgenlerine dahil olmak da dışarıdan izlemek de beni yoruyor. Ben istemezdim tayfada aşk üçgeni.

One Piece özelinde zaman faktörü çok büyük sıkıntı. 2 yıl zaman atlamasını dahil etmezsek, bizim tayfa 1 yıl bile birlikte takılmadı ki daha Luffy'nin hayalini yeni öğrendiler. Zoro'ya sormamışlardır aga senin gözüne ne oldu diye.
OP'de zaman akışını gerçek dünyayla kıyas etmemek gerek. Gene de birbirlerini yıllardır tanıyorlarmış gibi çok iyi arkadaşlar. O birkaç hafta 4 5 seneye denk öyle düşünmek lazım.

Bu arada, aşk üçgenlerine dahil olmak da dışarıdan izlemek de beni yoruyor. Ben istemezdim tayfada aşk üçgeni.
Aş üçgeni derken lafın gelişi. Ben de Nami için Luffy ve Sanji'nin rekabet etmesi gibi salak şeyler istemezdim. Zaten ben saf aşktan yana olmuşumdur hep. Günümüz eserlerindeki A ile sevgiliyim ama B'den hoşlanıyorum kankam C'ye karşı da boş değilim durumlarından nefret ediyorum 🤮

Ama mesela Luffy ve birisi arasında güzelce bir gönül ilişkisi gelişse fena olmazdı.

Aş üçgeni derken lafın gelişi. Ben de Nami için Luffy ve Sanji'nin rekabet etmesi gibi salak şeyler istemezdim. Zaten ben saf aşktan yana olmuşumdur hep. Günümüz eserlerindeki A ile sevgiliyim ama B'den hoşlanıyorum kankam C'ye karşı da boş değilim durumlarından nefret ediyorum 🤮

Ama mesela Luffy ve birisi arasında güzelce bir gönül ilişkisi gelişse fena olmazdı.
Bu karakterler zaten savaş odaklı karakterler. Çift olsalar ve onların hem birlikte savaşmalarını hem de günlük yaşamlarını izlesek fena olmazdı ama onun yerine kurtarılmayı bekleyen insan dramı okuyoruz bol bol :)

Bari kurtarılmayı bekleyen insanlardan biriyle olsaydı :(
Aman aman kalsın ya. Ne demiş Cioran? En büyük zalimler, kafası kesilmemiş mazlumlardan çıkar. Arcın başında ağlayıp sızlayan, Zoro'ya şapşiklik yapan Kozuki Hiyori, arcın sonunda Adolf Hiyori'ye döndü.

Kurtarılmayı bekleyen insana güven olmaz, olabildiğince uzak durmak gerek.

Aman aman kalsın ya. Ne demiş Cioran? En büyük zalimler, kafası kesilmemiş mazlumlardan çıkar. Arcın başında ağlayıp sızlayan, Zoro'ya şapşiklik yapan Kozuki Hiyori, arcın sonunda Adolf Hiyori'ye döndü.

Kurtarılmayı bekleyen insana güven olmaz, olabildiğince uzak durmak gerek.
Vivi olsa mesela kötü mü olurdu şimdi? Ya da Hancock(tanıma uymadı bu gerçi tam)

Vivi olsa mesela kötü mü olurdu şimdi? Ya da Hancock(tanıma uymadı bu gerçi tam)
Ben Vivi'yi sevmem ama Vivi kurtarılmayı beklemiyordu. Elinden geldiğince mücadele etti. Ne Hancock ne de Vivi girmez bu dediğime. Nami bile hiçbir gücü olmamasına ve duygusal olarak bitik durumda olmasına rağmen mücadele ediyordu.

Baştaki amacı, bizimkilerle ittifak kurmak değildi, bizimkilerden sadece onu Arabasta'ya götürmesini istedi. Sonrasında arkadaş oldukları için olaylar böyle gelişti.

Zoro bu kizlardan hicibirini hak etmiyor gibi, hancock x luffy'e de hic ısınamamışımdır o degil de Gutts konuları hortluyor bunların arkasında nasıl bir örgütlenme var @Gutts ??

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık