Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Live-Action TV Serisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Vallahi diyorum japon milletinde gram beyin yok. Aslında çok zekiler ama birşey eksik işte hep. İbret alın geçmişe bakın death note yaptılar adamlar live action olarak sonra seri piyasadan silindi. Aynı şekilde avatar yaptılar seri bitti.

Bunun bir değişik versiyonuda 2. Dandik seri çıkarma devam niyetine. Ulan boruto ne mesela yazarken komigime gidiyor.

Vallahi diyorum japon milletinde gram beyin yok. Aslında çok zekiler ama birşey eksik işte hep. İbret alın geçmişe bakın death note yaptılar adamlar live action olarak sonra seri piyasadan silindi. Aynı şekilde avatar yaptılar seri bitti.

Bunun bir değişik versiyonuda 2. Dandik seri çıkarma devam niyetine. Ulan boruto ne mesela yazarken komigime gidiyor.
Death Note da avatarda uyarlamaya çok uygun eserlerdi. Bunların şanssızlupu kötğ senaristler tarafından uyarlanmış olmaları.

Death note dizi olabilirdi. Aynı şekilde avatarda öyle. Film senaryosu olunca çok sıkışık oldu
Death Note film olabilirdi aslında iyi bir senaristle.

Ama Avatarın dizi olmaması en büyük hataydı. Avatar lineer bir senaryoya sahip değil çünkü. Her bölümde ayrı şeyler oluyır. Bublar hem avatarın en önemli temalarundan olan "maceralı yolculuk" temasınun parçası hem de hikayeye katkı sağlıyor. Bunları sinemada 5 dakijalık sekanslarla geçiştiremezsin. Ama Avatar film olarak uyarlanmamış olsa bilr çok iyi bir şey çıkmazdı çünkü avatarın senaristi de çok kötüydü. Çizgifilmi çok yanlış anlamış doğrudüzgün izlememiş ve zaten janrı macera eserleri olmayan bir adama emanet edildi ve sonuç felaket oldu.

One Piece'de ise tıpkı Luffy'nin mucizeleri gibi bir mucize olmasını ve animeden aldığımız tadın dizi ekranına taşınmasını çok isterim. Ama gerçekçi olursak bu dizi fikri nereden tutarsan tut elde kalan bir şey.

Diziye karşı umudum büyük.Death note ve ya Avatarlık bir olay yok bu bir korsan dizisi olacak çok güzel örnekleri var.Bugüne kadar film sektöründe olsun dizi sektöründe olsun çok güzel örnekleri var.Burada önemli farklar var tabi meyve güçleri karakterlerin envai ebatlarda ve çeşitte olması bunlar güzel ayarlanmazsa ortaya çok basit ağızda kötü tat bırakan bir iş çıkar.Herşey animedeki gibi olmak zorunda değil serinin ana teması çelimsiz aptal bir çocuğun azmi ,tutkusu vazgeçmemesi ile korsanlar kralı oluş hikayesi tamamen buna odaklanmaları gerek.Mesela dizide Luffy 1.70 boyundayken Kaido'nun 7 metre olmasına gerek yok bu olayı karikatürize eder. Game of thronestaki dağ gibi bir şey olur meyve gücüyle ejdere dönüşünce hobbitteki smaoug gibi olur bunlar eldeki kaliteli örnekler.Mesela Zoro yeşil saçlı olmak zorunda değil karakterini güzel yansıtırsan hissi geçirebilir veya Sanji'nin kaşını kıvırma şart değil.Bu işi yaparken en önemli püf nokta bu bir anime uyarlaması tamam ama işi karikatürüze etmemek gerekiyor.Sen tutar oyunculuğu sıfır bir adamın kafasını yeşile boyar Zoro yaparsan,Sanji'Ye cosplay tipi bir karakter yaratırsan saçma sapan efektlerle Kaido'yu BM'yi 7 metre yaparsan diziyi ilk gören vatandaş 1 bölüm izler benim gibi yıllarca seriyi izleyenler de serinin hatrına en fazla 1 sezon tahammül eder.Tüm olay karakterlerin vereceği histe bitiyor.En kolay karakterin Luffy olduğunu düşünüyorum.Önümüzde son örümcek adam Tom Holland var güzel bir örnek güçleri var tutkusu var ama şapşallığı da güzel yansıtıyor.Tom Holland olmasa da bu kafa yapısında bir karakter olacak işte hırsı azmi tutkusu olan ama yaptığı aptallıklarla da tayfayı illallah ettiren arada Naminin kafasına vurduğu bir karakter olacak.Aklıma gelen bir diğer örnek Galaksinin koruyucularındaki roket mesela karakter bir hayvan ama öyle güzel bir çalışma efekt ve karakter yansıtması varki roket hiç sırıtmıyor bildiğin insan havası veriyor o görüntüsüyle ama sen tutup Chopperı seridekinin aynısı yapacağım diye karikatürize edersen basit durur.Benim umudum büyük bu işten.

Bir de son yazamıyorlar.Op'nin sonu tatmin edici olmazsa şaşırmayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık