Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Nika Neden Başarısız Bir Retcondur?

Nika Retcon mudur?

• Kullanılan toplam oy
    178
Gerek yoktu.Ama Oda OP tarihiyle bağlamanın yolunu bulamamış gibi gözüküyor.O yüzden böyle bir yola başvurmuş gibi gibi...

Luffy bir noktada tüm dünyanın kaderini değiştirecek konumda olacaktı zaten. Eiichiro Oda'da Luffy'e bu misyonu yüklemek için "Nika" gibi uzun ve dolambaçlı bir yol tercih etti. Tabi retcon olup olmadığı tartışılır ama bana kalırsa Nika, seriye daha iyi yedirilebilirdi gibi geliyor.

Oda Luffynin ustune 4 yildir cokulmemesini Garp in Luffyi korumak adina, ozellikle Ace oldukten sonra duydugu pismanliktan dolayi, yaslilara haber ucurulmasini onlemesiyle aciklasa okay derdim. Buna benzer bir aciklama yapana kadar net retcon diyorum ben de.

Evet durum baya bi kötü. Şu an da bu kadar kötü gitmesinin sebebi, Kuma'ya bu kadar şey yüklemesi falan sırf bu yüzden. Wano'nun finalinden sonra seri berbatt bir hal almaya başladı ve bu nası oldu aklım almıyor. Tam da son düzlüğe girdiğimizde diğer seriler gibi maalesef One Piece de çok kötü oldu. Zaten Ryou vs artık hangi haki metoduysa onu öğrenmişti, Coc lu vuruşları da öğrendi. Kaido Oden'i nasıl dikkat dağınıklığı sayesinde yendiyse Luffy de Kaido'yu aynı şekilde yenebilirdi, Yamato orda zaten, ona bi şey olurken vs vs.

Oraya meyve zımbırtısı dışında 50 tane şey bulunurdu, Wano sınırları açılırdı. Bu Kuma Bonney saçmalığına hiç girmeden Egghead de aynı şekilde mis gibi devam ederdi bundan sonra da ne yapacaksa yapardı. Ben gerçektenbu seriyi hayatımın merkezinde tuttum çok uzun süre. Tabi bu forumda çok daha fazla emek verenler var, yeni yeni youtube da falan görüyorum baya bu seriden gelirini kazananlar var. Dünyadaki etkisinden bahsetmiyorum bile. Yani gerçekten hem üzülüyorum hem sinirleniyorum. Allah belasını versin ya şu son sıvamalarda kimin payı varsa allah belasını versin

Güç için yaptığı bir şey değil. Adam aynı bölüm Kaido'nun ağzından Roger'ın meyve güçleri yoktu haki ile oldu her şeyi aşan hakidir gibi bir söz dedirtiyor.

Oda'nın bunu yapmasında iki ihtimal var gözümde.

1- Ya başından beri planı buydu ama bu zamana kadar gizem kasma hevesi yüzünden bazı şeyleri yerine oturtamayarak senaryoda mantıksız açıklar verdi. (Gorosei neden daha önce peşine düşmedi vb gibi.)
2- Tamamen farklı bir konseptle düşen satışları yeni bir kan yeni bir heyecan getirme isteğiyle buna evriltti. Oda kendi ağzında diyor ben eğleneceğim felan filan muhabbetleri.

Bence meyve biraz daha zaman geçsin önemsiz bir noktaya düşecek. Bunu inşallah göreceğiz ilerde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık