Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Nika Neden Başarısız Bir Retcondur?

Nika Retcon mudur?

• Kullanılan toplam oy
    178
Benimde demek istediğim zaman atlaması olmayacağı için Luffy de artık şampiyonlar liginde olduğu için bir anda güçlenmeye ihtiyacı vardı. Milletin yıllarını vererek öğrendiği kral hakiyi hapishanede 3 günde uzmanı oldu. Çizen kişi mecburdu böyle saçma bir güce biz sadece sindiremiyoruz bunu.
Denizlerde 20 yıl hüküm süren yonkoularla başka türlü baş edemez.
Yazdığımı okuyor musun?

Luffynin yonkou seviyesine bu kadar çabuk çıkmasına da gerek yoktu Kaido yükünü arcın ana karakteri olması gereken Momonosuke ile beraber yüklenebilirlerdi. 5. form açıldı da çok mu iyi oldu yani çocuk 2-3 ay önce doflamingodan dayak yiyordu şimdi kaidoyu tokatlıyor.
Bir kere iki yonkou ile savaşmaya girişmiş. Artık burada o sıçramayı yapmasaydı bu seri bitmezdi. 20 yılda gelişemeyen adamı 3 ayda arşa çıkarmak zorunda ki seri artık başka meselelere odaklanabilsin. Luffynin gelişmesini beklemekten artık anti kahramana dönüşmeye başladı. Seri içinde daha merak edilen yerlere gelebilmek için buna ihtiyaç vardı. Nihayet devrim ordusu, 5 kadim, shanks, one piece hazinesi gibi konulara girilebildi. Bunlar hep 5. Vitesin gelip Luffynin yeterli güce gelmesiyle ilerliyor.

Serinin başından beri bence böyleydi.

Luffy ile ilgili bilmediğimiz ve gizemini koruyan çok fazla şey vardı. Birkaç tane sayalım.

• Luffynin paramercia olmasına rağmen çok hızlı iyileşiyordu.
  • Luffynin ne bileyim ben zoan değilim demesi bir göndermeydi.
  • Luffynin kaidodan tek yedikten sonra da yerde baygınken kaidoya bakabilmesi.
  • Doflamingo luffye vurduğunda, luffynin koka basınca hem sert olması hem lastik özelliğini kaybetmemesi bir gizemdi.
  • Luffy'nin mr3ün mum kopyaların arasından onu bulup tek atması durumunda içgüdü demesi.

Shanks'in lastik meyvesini yemek veya yedirmek yerine saklamaya çalışması bile bir ipucuydu. Shanks aslında meyvenin ne olduğunu biliyordu. Luffy yiyince de onu kurtardı. Orada luffy o meyveyi yemese ben yemiş olsam, shanks ikimizden birisini kurtarma durumunda kalsa luffyi değil nika yiyen beni kurtarırdı. İleride bu gerçek açıklanacaktır. Zaten shanks nika fotosunu görünce harekete geçme zamanı dedi. Çünkü nikayı yani joyboyu bekledi.

Seri henüz bitmedi. Bilmediğimiz birçok şey ileride birbirine bağlanınca sorun yok diyeceğiz bence. Ortada sorun olarak görülebilir tek şey goroseinin nikayı öldürmek yerine başka şeylerle uğraşması. Fakat aslında onu da başardılar. Kuma ajan olmasa luffyi yakalayacaktı. Kuma gelmese kizaru yakalayacaktı. Dragon gelmese smoka yakalamıştı. Bu arada bence amiraller luffyni nika meyvesi yediğini bilmiyorlar. Ayrıca marineforddaki en büyük tehlike beyaz sakaldı. o varken luffy gibi daha çömez ve 1 amiralin daha sonra gidip öldürebileceği birisine neden odaklansınlar. Adamlar Ace'i öldürdü. WB'i öldürdü. Sonrasında işe aldıkları Wevil ile tüm tayfasını dağıttılar. Luffy'i istedikleri zaman öldürebilirlerdi ve öldürdüler de. Kaido dövüşünde işini bitirdiler. Adamlar ne bilsin herifin dirileceğini. Aslında o kadar da ahım şahım bir sorun yok. Adamlar luffyi bileli 4 yıl oldu nerdeyse. 4 yılda da öldürdüler. Luccinin de öldüreceğini düşündüler ama öldüremedi. Buster calla aradan çıkarırken nereden bilsinler going merrynin geleceğini? Adamın garip bir şansı var. Seride en büyük problem bu. Luffy'nin anormal şansının bir açıklaması yapılmadı. Garp, roger için de şansa kk oldu dedi. Bu şansın kaynağı ne? Esas problem bu, nika değil.

Böyle bir tehditi bilip de Luffy ilk ortaya çıktığında amiral gönderip müdahele etmiyorsan retcondur.

Hadi her şeyi geçtim Who's Who'nun zihnindeki Nika imajı neden Luffy'ye benziyor? Çocuğun tipi de mi meyveden kaynaklı böyle yani? Bir de Nika olunca gömlek ve pantolonun beyaza dönüşmesi ya da sandalet ve kuşağının aynı renk kalması da ayrı bir komik. Anlaşılan meyvenin ruhu modaya da önem vermeyi arzuluyor, yersen.

1100 b9ümlük seride o kadar olur artik. Amazing Spider man den daha iyi retrofittingi var serinin.

1100 b9ümlük seride o kadar olur artik. Amazing Spider man den daha iyi retrofittingi var serinin.
Birkaç ufak dokunuş yapılsa muazzam bir retcon olabilirdi, fakat altyapı olmadığı için sırıtıyor. Çizgi roman evrenleri retconun anavatanı zaten, onları saymaya gerek yok.

Serinin başından beri bence böyleydi.

Luffy ile ilgili bilmediğimiz ve gizemini koruyan çok fazla şey vardı. Birkaç tane sayalım.

• Luffynin paramercia olmasına rağmen çok hızlı iyileşiyordu.
  • Luffynin ne bileyim ben zoan değilim demesi bir göndermeydi.
  • Luffynin kaidodan tek yedikten sonra da yerde baygınken kaidoya bakabilmesi.
  • Doflamingo luffye vurduğunda, luffynin koka basınca hem sert olması hem lastik özelliğini kaybetmemesi bir gizemdi.
  • Luffy'nin mr3ün mum kopyaların arasından onu bulup tek atması durumunda içgüdü demesi.

Shanks'in lastik meyvesini yemek veya yedirmek yerine saklamaya çalışması bile bir ipucuydu. Shanks aslında meyvenin ne olduğunu biliyordu. Luffy yiyince de onu kurtardı. Orada luffy o meyveyi yemese ben yemiş olsam, shanks ikimizden birisini kurtarma durumunda kalsa luffyi değil nika yiyen beni kurtarırdı. İleride bu gerçek açıklanacaktır. Zaten shanks nika fotosunu görünce harekete geçme zamanı dedi. Çünkü nikayı yani joyboyu bekledi.

Seri henüz bitmedi. Bilmediğimiz birçok şey ileride birbirine bağlanınca sorun yok diyeceğiz bence. Ortada sorun olarak görülebilir tek şey goroseinin nikayı öldürmek yerine başka şeylerle uğraşması. Fakat aslında onu da başardılar. Kuma ajan olmasa luffyi yakalayacaktı. Kuma gelmese kizaru yakalayacaktı. Dragon gelmese smoka yakalamıştı. Bu arada bence amiraller luffyni nika meyvesi yediğini bilmiyorlar. Ayrıca marineforddaki en büyük tehlike beyaz sakaldı. o varken luffy gibi daha çömez ve 1 amiralin daha sonra gidip öldürebileceği birisine neden odaklansınlar. Adamlar Ace'i öldürdü. WB'i öldürdü. Sonrasında işe aldıkları Wevil ile tüm tayfasını dağıttılar. Luffy'i istedikleri zaman öldürebilirlerdi ve öldürdüler de. Kaido dövüşünde işini bitirdiler. Adamlar ne bilsin herifin dirileceğini. Aslında o kadar da ahım şahım bir sorun yok. Adamlar luffyi bileli 4 yıl oldu nerdeyse. 4 yılda da öldürdüler. Luccinin de öldüreceğini düşündüler ama öldüremedi. Buster calla aradan çıkarırken nereden bilsinler going merrynin geleceğini? Adamın garip bir şansı var. Seride en büyük problem bu. Luffy'nin anormal şansının bir açıklaması yapılmadı. Garp, roger için de şansa kk oldu dedi. Bu şansın kaynağı ne? Esas problem bu, nika değil.
PC başına geçince sana da cevap vereceğim, görmedim sanma.

@Smoker 'ın rahatsız olduğu konu:
sen seçilmiş kişisin mevzusu.
1.bölümle son bölüm arasındaki galaksiler var.

Olay giderek dünyayı kurtaran korsan a dönüşmesinden rahatsız oluyor.olmayam var mı?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık