Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Nana (2006-2007)

Takumi özel bir karakter ve Hachi'ye aşık. Yoksa neden onunla evlensin. Ayrica Nobu açıklama istedi ama Takumi istemedi. Hachi de bebeğinin koşullarını düşündü onun için rahat bir yaşam istedi annelik duygusu aşktan daha ağır bastı.
Bu serinin en güzel tarafı da hayatın kendisi olması. Tamamen gerçek olabilecek karakterler, kararlar, hayatlar ve hikayeler.
Buraya böyle yazdım ama Yazdıklarına katilmadigimdan değil öyle içimden geldi 😌
Hemen hemen aynı düşüncelere sahibiz gibi görünüyor.
Diğer iyi biten serilere kıyasla sonu iyi bitmedi bu serinin. İzleyici veya okuyucu hep iyi bir sona kavuşmayı bekler ama bu seri bizi hayallerden koparıp bizleri gerçeklerle buluşturuyor.

Hemen hemen aynı düşüncelere sahibiz gibi görünüyor.
Diğer iyi biten serilere kıyasla sonu iyi bitmedi bu serinin. İzleyici veya okuyucu hep iyi bir sona kavuşmayı bekler ama bu seri bizi hayallerden koparıp bizleri gerçeklerle buluşturuyor.
Serinin en iyi tarafı da gerçekliği evet.

Hachiko, Nobu'ya her şeyi anlatmadığı için Nobu ona neden destek olsun ki? Nobu ona söyledi zaten, "Bana her şeyi açıkla, lütfen." diye yalvararak.

Hachi'nin Takumi'ye karşı hisleri olduğunu unutuyorsun bu arada. Nana'ya "Ben Nobu'yu sevmek istiyordum, Takumi'yi değil." diye de söylüyor ayrıca. Junko'ya da "Ben neden hep Takumi gibilerine aşık oluyorum?" dedi.

Hiçbir ilişkinin bu kadar bağlılık derecesinde olmaması gerektiği konusunda seninle hemfikirim, bunun Nana'nın geçmişte yalnıız olmasına ve psikolojik durumuna bağlıyorum. Ren açısından ise, kesin bir yorum yapamayacağım. Ren hakkında bilgilerimiz çok kısıtlı.

Shin konusu ise tartışmaya açık bir konu. Benim buna getirebileceğim bir yorumum yok ama Japonya'da cinsel ilişkiye rıza ile girebilmek 13 yaşından itibaren başlıyor. Tartıştığımız karakterler Japon olunca, Japonya'da buna pedofilli denilebilir mi bilemiyorum.

Shoji'nin yaptığı hainliği görmezden gelmiyorum ama, Hachiko'nun da hatası var. Erkek arkadaşına yeteri kadar ilgi, alaka ve değer göstermiyor son zamanlarda. O zamanlar Nana'nın etkisindeydi çünkü. Ayrıca 46.bölümde Hachiko yaptığı hatasını anlıyor ve üzüntü duyuyor bundan dolayı.

Kyosuke'den bahsediyor olmalısın. Evet, Kyosuke çok olgun ve olaylara rasyonel yaklaşabilen bir karakterdi. Bende kendisini seviyorum bu yüzden.

Junko ve Kyosuke, Shoji'nin Sachiko'ya karşı farklı duygular beslediğini ve bunun ilerisinin Hachiko'ya aldatmak olacaklarını biliyorlardı ve Shoji'ye durumu açıkladılar. Shoji ise durumu açıklayacağını söyledi ama açıklayacak cesareti veya fırsat bulamadı. Sonra Shoji, Nana'yı aldattıktan sonra Junko ve Kyosuke durumu anladılar ve Shoji'ye bir an önce Hachiko'ya durumu anlatmasını ve durumu çözmesi gerektiğini söylediler. Bu 2 karakter ellerinden geleni yaptı ama Shoji arkadaşlarına uymadı. Evet söylemediler, ve bu hareketlerinin doğru olup olmadığı tartışmaya açık görünüyor.
ya hamileliği öğrenmeden önce nobuyla arası iyiydi hachinin söylememesi hata doğru ama orda nobudan bir güven alabilse böyle olmazdı bence. ve takumiyi bırakıp nobuya kendi isteğiyle gitmişti. nobunun yanında da mutluydu.
ren uyuşturucu bağımlısı filandı galiba yanlış hatırlamıyorsam ve nana içinde aynı tavrı sergiliyordu. "sen olmazsan ölürüm" tiplemeli ilişkileri gerçekten sevmiyorum nana ve ren de bende bunu uyandırıyor.
15 yaş küçük ya her ne kadar shinin kendi isteğiyle de olsa. zaten reira da garip bir tip. yasusu takumisi shini. kızımız pek durmuyor.
istediği ilgiyi alamamış olabilir ama bu aldatmayı normal kılmaz. ayrılırsın yeni bir ilişkiye başlarsın ikisini de devam ettirmek fazla karaktersizlik
hachinin nanaya karşı tavrı uzun süre hayranlık gibi aşk gibi zaten. kimsenin yanında hissetmediği kadar huzurlu hissediyor nananın yanında ve onun güçlü duruşuna çok özeniyor
evet evet kyosuke seride aklı başında diye nitelendirebileceğim birkaç karakterden biriydi ama bence hachiye söylemeleri gerekiyordu ortada bir yanlış varsa ve bu birini ilgilendiriyorsa söylememek ihanet gibi geliyor bana.

Takumi özel bir karakter ve Hachi'ye aşık. Yoksa neden onunla evlensin. Ayrica Nobu açıklama istedi ama Takumi istemedi. Hachi de bebeğinin koşullarını düşündü onun için rahat bir yaşam istedi annelik duygusu aşktan daha ağır bastı.
Bu serinin en güzel tarafı da hayatın kendisi olması. Tamamen gerçek olabilecek karakterler, kararlar, hayatlar ve hikayeler.
Buraya böyle yazdım ama Yazdıklarına katilmadigimdan değil öyle içimden geldi 😌
takumiyi kendi gözümde ne kadar aşık olarak nitelendirebilirim bilmiyorum anime nereye kadar tam onu da bilmiyorum ama mangada hachiye çok uzun süre ilgisiz davranıyor reierayla öpüşüyor benim takumi iyi ya dediğim tek sahne bir patik alma sanesi olmuştu. gerisinde karakter olarak hep gözümden düşüyordu. hachinin annelik duygusunun bastığı konusunda hem fikirim.

ya hamileliği öğrenmeden önce nobuyla arası iyiydi hachinin söylememesi hata doğru ama orda nobudan bir güven alabilse böyle olmazdı bence. ve takumiyi bırakıp nobuya kendi isteğiyle gitmişti. nobunun yanında da mutluydu.
ren uyuşturucu bağımlısı filandı galiba yanlış hatırlamıyorsam ve nana içinde aynı tavrı sergiliyordu. "sen olmazsan ölürüm" tiplemeli ilişkileri gerçekten sevmiyorum nana ve ren de bende bunu uyandırıyor.
15 yaş küçük ya her ne kadar shinin kendi isteğiyle de olsa. zaten reira da garip bir tip. yasusu takumisi shini. kızımız pek durmuyor.
istediği ilgiyi alamamış olabilir ama bu aldatmayı normal kılmaz. ayrılırsın yeni bir ilişkiye başlarsın ikisini de devam ettirmek fazla karaktersizlik
hachinin nanaya karşı tavrı uzun süre hayranlık gibi aşk gibi zaten. kimsenin yanında hissetmediği kadar huzurlu hissediyor nananın yanında ve onun güçlü duruşuna çok özeniyor
evet evet kyosuke seride aklı başında diye nitelendirebileceğim birkaç karakterden biriydi ama bence hachiye söylemeleri gerekiyordu ortada bir yanlış varsa ve bu birini ilgilendiriyorsa söylememek ihanet gibi geliyor bana.
Nobu daha nasıl bir güven verebilirdi ki? Takumi ile kendisine karşı yaptıklarını görmezden geldi. Hachi kendini suçladığı zaman, " Kötü bir kız isen, gelip hayallerimi yıkmalısın." diyip ona tamamıyla güven vermiş olmadı mı?

Aslında bu sözü ilk söyleyen Nana'ydı. "Benimle bir ölmek ister misin?" diye. Ren bu soruya kayıtsız kalmıştı doğru hatırlıyorsam.

Reira, Yasu'yu bir abi olarak görüyor. Ondan hoşlandığını zannetmiyorum. Takumi'yi sevdiği doğru ama yavaş yavaş Shin'e yakın olmaya başlıyor gibi görünüyordu.

Hayranlık tarzı aşk tabirini uygun bulmuyorum aslında. Onların ilişkisini tarif edebilmek benim açımdan zor ama animede de belirtildiği gibi Nana, Hachi için bir kahraman gibiydi. Eğer bunun bir aşk olduğunu söylersek, Nana da boş değildi.

Shoji ve Hachi onların arkadaşları, ikisi de yabancı değiller. Bu yüzden arkadaşlığın getirdiği yükümlülüklere dayanarak Shoji'ye durumu açıklığa kavuşturması konusunda baskı yaptılar ama Shoji cesaretini toplayamadı. Bence bu konudaki hataları Shoji'ye güvenmeleri oldu, Nana'ya söylememeleri değil.

Hachi'nin kendisinin öğrenmesi bana göre daha iyi oldu. Bu konudan bir ders çıkarmış olmalı.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık