Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Nana (2006-2007)

Genel Bilgiler

İngilizce: Nana
Japonca: ナナ
Stüdyo: Madhouse
Bölüm Süreleri: 22 Dakika
Uzunluğu: 47 Bölüm
Tür: Drama, Romantik, Yaşamdan Kesitler

Tanıtım

Kotatsu Nana; 20 yaşında, özgür olmayan ve başkalarının sürekli yanında durmasına ihtiyaç duyan bir genç kızdır. Bu kısıtlayıcı durumdan ötürü erkek arkadaşı Shoji ile ayrı düşmüşlerse de, ikisi bir söz verir: Nana kendi ayakları üzerinde durmaya istekli olduktan sonra erkek arkadaşının yanına gidip ona yük olmayacak bir şekilde birlikte yaşamaya başlayacaklardır. Bir gün Nana özgür olmak için ilk adımını atmaya karar verir ve aile evinden kaçar. Erkek arkadaşının yanına gidecek olan Nana, tren yoluyla Tokyo'ya gidecektir. Tren yolculuğu sırasında ani bir duraksama yüzünden tesadüf eseri kendisiyle aynı adı taşıyan Osaki Nana ile karşılaşır ve bu karşılaşma Kotatsu Nana'nın tüm hayatını etkileyecek, değiştirecek ve şekillendirecek olan olayların başlamasına sebep olacaktır.

Animesini izlemedim ama mangasının büyük hayranıyım. Bana her türlü duyguyu hissettirmiş bir seri. Karakterleri de bir o kadar gerçekçi hissettiriyor. Yasu adamım ve Shin bebeğimin de benim için ayrı bir yeri var.
Hachinin hamile kaldığı yerlerde kafayı yemiştim. Zaten Takumiden tiksiniyorum, Nobunun destek vermemesi de moralimi bozmuştu. Tamam haklı olduğu kısımlar var. Bebek kimden belli değildi ama her yerde Hachiyi öyle seviyorum böyle seviyorum derken bir anda varlığı silindi. Hachinin bebeği Nanayla büyütmesini tercih ederdim. Takumiyle evlenmesini değil :/ bunun dışında Nana ve Ren ilişkisi de çok kanserdi bence. Hiçbir ilişki bu kadar bağlılık derecesinde olmamalı. Reira benim gözümde direkt pedofili. Shin 15 yaşında sonuçta. Shoji şerefsizini filan pas geçiyorum ama Hachiyle ortak arkadaşlarını seviyordum diye hatırlıyorum özellikle de o örgülü herifi. Gerçi yanlış hatırlamıyorsam Shojinin aldattığını biliyorlardı da bunu söylememişler miydi Hachiye? Tam hatırlamıyorum o kısımları.

Yayınevi yorumlarında sürekli gördüğüm bir seri. Kimisi çok uzun basılmaz diyor kimisi çok güzel olduğunu, neden basılmadığını soruyor. Basında alalım.

Animesini izlemedim ama mangasının büyük hayranıyım. Bana her türlü duyguyu hissettirmiş bir seri. Karakterleri de bir o kadar gerçekçi hissettiriyor. Yasu adamım ve Shin bebeğimin de benim için ayrı bir yeri var.
Hachinin hamile kaldığı yerlerde kafayı yemiştim. Zaten Takumiden tiksiniyorum, Nobunun destek vermemesi de moralimi bozmuştu. Tamam haklı olduğu kısımlar var. Bebek kimden belli değildi ama her yerde Hachiyi öyle seviyorum böyle seviyorum derken bir anda varlığı silindi. Hachinin bebeği Nanayla büyütmesini tercih ederdim. Takumiyle evlenmesini değil :/ bunun dışında Nana ve Ren ilişkisi de çok kanserdi bence. Hiçbir ilişki bu kadar bağlılık derecesinde olmamalı. Reira benim gözümde direkt pedofili. Shin 15 yaşında sonuçta. Shoji şerefsizini filan pas geçiyorum ama Hachiyle ortak arkadaşlarını seviyordum diye hatırlıyorum özellikle de o örgülü herifi. Gerçi yanlış hatırlamıyorsam Shojinin aldattığını biliyorlardı da bunu söylememişler miydi Hachiye? Tam hatırlamıyorum o kısımları.
Hachiko, Nobu'ya her şeyi anlatmadığı için Nobu ona neden destek olsun ki? Nobu ona söyledi zaten, "Bana her şeyi açıkla, lütfen." diye yalvararak.

Hachi'nin Takumi'ye karşı hisleri olduğunu unutuyorsun bu arada. Nana'ya "Ben Nobu'yu sevmek istiyordum, Takumi'yi değil." diye de söylüyor ayrıca. Junko'ya da "Ben neden hep Takumi gibilerine aşık oluyorum?" dedi.

Hiçbir ilişkinin bu kadar bağlılık derecesinde olmaması gerektiği konusunda seninle hemfikirim, bunun Nana'nın geçmişte yalnıız olmasına ve psikolojik durumuna bağlıyorum. Ren açısından ise, kesin bir yorum yapamayacağım. Ren hakkında bilgilerimiz çok kısıtlı.

Shin konusu ise tartışmaya açık bir konu. Benim buna getirebileceğim bir yorumum yok ama Japonya'da cinsel ilişkiye rıza ile girebilmek 13 yaşından itibaren başlıyor. Tartıştığımız karakterler Japon olunca, Japonya'da buna pedofilli denilebilir mi bilemiyorum.

Shoji'nin yaptığı hainliği görmezden gelmiyorum ama, Hachiko'nun da hatası var. Erkek arkadaşına yeteri kadar ilgi, alaka ve değer göstermiyor son zamanlarda. O zamanlar Nana'nın etkisindeydi çünkü. Ayrıca 46.bölümde Hachiko yaptığı hatasını anlıyor ve üzüntü duyuyor bundan dolayı.

Kyosuke'den bahsediyor olmalısın. Evet, Kyosuke çok olgun ve olaylara rasyonel yaklaşabilen bir karakterdi. Bende kendisini seviyorum bu yüzden.

Junko ve Kyosuke, Shoji'nin Sachiko'ya karşı farklı duygular beslediğini ve bunun ilerisinin Hachiko'ya aldatmak olacaklarını biliyorlardı ve Shoji'ye durumu açıkladılar. Shoji ise durumu açıklayacağını söyledi ama açıklayacak cesareti veya fırsat bulamadı. Sonra Shoji, Nana'yı aldattıktan sonra Junko ve Kyosuke durumu anladılar ve Shoji'ye bir an önce Hachiko'ya durumu anlatmasını ve durumu çözmesi gerektiğini söylediler. Bu 2 karakter ellerinden geleni yaptı ama Shoji arkadaşlarına uymadı. Evet söylemediler, ve bu hareketlerinin doğru olup olmadığı tartışmaya açık görünüyor.

Benim için en özel serilerden. İnsanları olduğu gibi anlama yolunda bana en çok destek olanlardan. Sevmiyorsan da saygı duy orta yolculuğundan bahsetmiyorum. Sadece kendi kişisel fikirlerini bir tarafa bırakıp karşıdaki kişinin ne hissettiğini anlamaya çalışmaktan ve aslında kişiler ne yaparsa yapsın bunun insani sınırlar içerisinde olduğunu kabul etmekten bahsediyorum. E yuh yani bu kadar da olmaz denilen şeylerde bile "olur" diyebilmek çünkü insan temelde böyle bir şey diyebilmekten bahsediyorum. O sebeple yeri bende çok ayrıdır. İncelemesini yapmayı çok isterdim ama harcayacak bir yılım yok ne yazık ki

Animesi ve mangası inanılmazdı. Animesini kaç kez izledim kimbilir. Derin izler bıraktı bende. Şarkılarını her zaman dinlerim. Ay hatta bu paylaşım animeyi tekrar izlemem için bir isaretvolabilir. 😌 Keşke mangaka devam etse.

Hachiko, Nobu'ya her şeyi anlatmadığı için Nobu ona neden destek olsun ki? Nobu ona söyledi zaten, "Bana her şeyi açıkla, lütfen." diye yalvararak.

Hachi'nin Takumi'ye karşı hisleri olduğunu unutuyorsun bu arada. Nana'ya "Ben Nobu'yu sevmek istiyordum, Takumi'yi değil." diye de söylüyor ayrıca. Junko'ya da "Ben neden hep Takumi gibilerine aşık oluyorum?" dedi.

Hiçbir ilişkinin bu kadar bağlılık derecesinde olmaması gerektiği konusunda seninle hemfikirim, bunun Nana'nın geçmişte yalnıız olmasına ve psikolojik durumuna bağlıyorum. Ren açısından ise, kesin bir yorum yapamayacağım. Ren hakkında bilgilerimiz çok kısıtlı.

Shin konusu ise tartışmaya açık bir konu. Benim buna getirebileceğim bir yorumum yok ama Japonya'da cinsel ilişkiye rıza ile girebilmek 13 yaşından itibaren başlıyor. Tartıştığımız karakterler Japon olunca, Japonya'da buna pedofilli denilebilir mi bilemiyorum.

Shoji'nin yaptığı hainliği görmezden gelmiyorum ama, Hachiko'nun da hatası var. Erkek arkadaşına yeteri kadar ilgi, alaka ve değer göstermiyor son zamanlarda. O zamanlar Nana'nın etkisindeydi çünkü. Ayrıca 46.bölümde Hachiko yaptığı hatasını anlıyor ve üzüntü duyuyor bundan dolayı.

Kyosuke'den bahsediyor olmalısın. Evet, Kyosuke çok olgun ve olaylara rasyonel yaklaşabilen bir karakterdi. Bende kendisini seviyorum bu yüzden.

Junko ve Kyosuke, Shoji'nin Sachiko'ya karşı farklı duygular beslediğini ve bunun ilerisinin Hachiko'ya aldatmak olacaklarını biliyorlardı ve Shoji'ye durumu açıkladılar. Shoji ise durumu açıklayacağını söyledi ama açıklayacak cesareti veya fırsat bulamadı. Sonra Shoji, Nana'yı aldattıktan sonra Junko ve Kyosuke durumu anladılar ve Shoji'ye bir an önce Hachiko'ya durumu anlatmasını ve durumu çözmesi gerektiğini söylediler. Bu 2 karakter ellerinden geleni yaptı ama Shoji arkadaşlarına uymadı. Evet söylemediler, ve bu hareketlerinin doğru olup olmadığı tartışmaya açık görünüyor.
Takumi özel bir karakter ve Hachi'ye aşık. Yoksa neden onunla evlensin. Ayrica Nobu açıklama istedi ama Takumi istemedi. Hachi de bebeğinin koşullarını düşündü onun için rahat bir yaşam istedi annelik duygusu aşktan daha ağır bastı.
Bu serinin en güzel tarafı da hayatın kendisi olması. Tamamen gerçek olabilecek karakterler, kararlar, hayatlar ve hikayeler.
Buraya böyle yazdım ama Yazdıklarına katilmadigimdan değil öyle içimden geldi 😌

Aklıma gelmişken, eğer animesini izlemeyeceksen şu müziği bir dinlemelisin.
Bu şarkı son bölümün ending idi. Bu kadar animeyle uyumlu bir şarkı ve şarkı sözü gördüğümü pek hatırlamıyorum. Nana'nın Hachiko'nun gözünden hislerinin müziğe tercüme edilmiş hali gibi.

Bu da çok güzeldir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık