Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Moon Knight (2022-)

4 bölüm sonunda hikayeyi rezil ettiler iyice. Steven'i izledikçe ağzına şaplağı indiresim geliyor.

Diziye karşı genel yargım olumsuz gibiydi ama beşinci bölüm neydi öyle ya! Rolün doğası gereği aktörlüğünün parlayacağı çeşitli sahneler göreceğimizi biliyorduk ama Oscar Isaac, izlediğim en iyi dizi performanslarından birini sergiliyor. 5. bölümdeki oyununu baştan sona hayranlıkla izledim. Bir noktadan sonra çeşitli çizgi roman materyallerinden de bolca faydalanmaya başladılar güzel oldu. Bakalım bu hafta nasıl bir final yapacak.

İlk bölüm itibariyle olmamış. Direkt her şeyi çok açık etmiş. Blade ve Black Knight a bağlanacağını bu kadar hızlı belli etmesine gerek yoktu. Son bölüm Mahershala Ali ve Kit Harington gözükür büyük ihtimalle. Sokak seviyesi nerede baba?
Hocam, merak ettim, nerede belli ettiler acaba. Bu yorumu okuduktan sonra izledim diziyi ama ben bir şey farketmedim ya da bilmediğim için anlamadım. Açar mısınız? :D

Ana karakterin kişilik bozukluğu olmasa muhtemelen bu kadar beğenerek izlemezdim ama kurgusal karakterlerde kişilik bozukluğu, psikolojik sıkıntı ve travmalar vs. benim için kuru yemiş kasesindeki antep fıstığı gibi. Leblebileri kenara ayırıp direkt fıstığa dalıveriyorum.

Hocam, merak ettim, nerede belli ettiler acaba. Bu yorumu okuduktan sonra izledim diziyi ama ben bir şey farketmedim ya da bilmediğim için anlamadım. Açar mısınız? :D

Ana karakterin kişilik bozukluğu olmasa muhtemelen bu kadar beğenerek izlemezdim ama kurgusal karakterlerde kişilik bozukluğu, psikolojik sıkıntı ve travmalar vs. benim için kuru yemiş kasesindeki antep fıstığı gibi. Leblebileri kenara ayırıp direkt fıstığa dalıveriyorum.

Khonshu nun gerçek olduğu çok hızlı ortaya çıktı. Bendis in yazdığı seriden sonra çıkan üç farklı seride hep bir ikilem oluyor. Yok işte Marc kendini Steve Rogers ve Peter Parker sanıyor aynı anda yok işte Marc ın kafası kozmik bir tanrıyı misafir etmeye en uygun zihinmiş, yok işte Marc ve diğer Steven, Jake falan denklemden çıkıyor bir süre Mr. Knight diye dedektif oluyor beden falan filan. Neredeyse Khonshu bile yoka geliyor bazen muhabbet ama var. Adam hem avatar hem hali hazırda hasta.

Dizi dört ve beşinci bölümdeki gibi tımarhaneden geri sararak başlasa biz olayların başını sonda görsek daha ilginç olurdu ikilem olurdu. Yani gelişmeyle başlayacak, girişe dönecek geri geri en son final yapacak. Seri 1>2>3 giriş>gelişme>sonuç diye gidiyor ben 2>1>3 olsa seyir zevki yüksek olurdu diyorum. Khonshu gerçek mi değil mi bileni de bilmeyeni de ikileme düşürse full hastalıktan başlasa daha güze olurdu. Ama cgi kostüm, iyileşme, tanrılar falan derken direkt mitosundan girdi .

Finalde her şey çözülemeyecek ya ikinci sezon gelir ya filmlerden birine bağlanacak konu. Mitos mitos başladığımız için sokak seviye tarafına değil fantastik tarafına gideceğimizi belli ettiler. Dracula, Blade, Black Knight, Elsa, Bloodstone ailesi, demonlar falan iyice çıkacak piyasaya. Bu denkleme göre zaten sezon finali ya da finalde Blade in ''işim düştü cano'' diye gözükmesi çok makul. Kit Harrington Black Knigt ına uğramıştı en son Eternals ın sonunda. Sırayla ziyaret edecek işte. Eternals ta sesi duyuldu Moon Knight ın sonunda fiziğiyle gözükür. Werewolf by Night Özel Disney+ bölümünde de baya baya oynar zaten. Oralarda toplanırlar 4, 5 kişi.
Multiverse te akıntı oldu vampir, demon herkes bizim evrene geliyor ekibi topluyoruz ayağına.

Propagandacı cibiliyetsizler gene iş başına geçmiş zaten ilgimi çeken bir yapım değildi iyice soğudum. Sadece şunu sorayım kim bu Moon Knight? Eternals'ın sonunda gözüken ve bilmemne Knight olacak olan karakterle (Kit) arasındaki bağlantı ne? Yukarıda Blade denmiş Blade'in bu hikayede ne işi var? MCU'yu takip edeceğiz derken her yapıma atlamaktan sıkıldım çok bir önemi yoksa bu elemanların kafa yormayacağım. Ne zaman sokacaklar X-Men'i MCU'ya boş beleş tipler etrafında dolanıp duruyoruz telif mevzusu çözülmemiş miydi ayrıca?

Lan o değil dizideki soykırım muhabbeti ile alakalı redditte iki yorum okuyayım dedim. Ne çok Türk düşmanı leş bir kitle var dünya genelinde biz nasıl tanıtamamışız kendimizi bunlar nasıl manipüle edilmiş böyle komple kafayı sıyırmış ve yalanlarla olayların üstünü örtmüş bir topluluk olduğumuzu yahudi katliamı kabul etmeyen nazi destekçisi tipler gibi bir şey olduğumuzu düşünüyor at ağızlılar anasını satayım. Ulan internet çağındayız bilgiye ulaşmak zor değil bu nedir yahu. Gerçi asıl problem de bu sanırım. Bilgi adı altında paylaşılan binlerce safsata var kafası basmayan ortalama bir insan çok rahat kıvama getirilir. Vay arkadaş.

Son düzenleme:
Valla artık öyle bir boyuttaki, Türkiye hakkında olumlu bir şey söyleyen bile linçleniyor, ırkçılık yapmak serbest olmuş Türklere, kimse garipsemiyor tepkide vermiyor. Batı'nın propagandası gayet işe yaramış yani, helal olsun.
Bu kurgu bir eser yhaaa o kadar ciddiye almayın diyenler de bir ayrı kafa zaten. Önceden Türkiye'yi Afrika Arabistan gibi gösteriyorlardı onun yanına bu da eklendi. Biden'ın soykırımı tanımasından sonra her yerde görürüz artık.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık