Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Moon Knight (2022-)

Yayınlayan Kanal: Disney+
Sezon Sayısı: 1
Türü: Aksiyon, Macera, Dram
Durumu: 30 Mart'ta Başlayacak
Baş Roller: Oscar Isaac, Ethan Hawke, Gaspard Ulliel

Dissosiyatif kişilik bozukluğu ile mücadele eden eski bir ABD Deniz Piyadesi, Antik Mısır'daki Ay Tanrısı'nın güçlerine kavuşur, ancak çok geçmeden güçlerinin sıkıntılı hayatı için hem bir lütuf hem de bir lanet olduğunu fark eder.

Gaspard Ulliel'i son defa göreceğim için üzgünüm. Kötü adam rolünde nasıl olacağını da çok merak ediyorum.

Moon Knight ilk bölümüyle beklendiği gibi oldukça sağlam bir giriş yaparak izleyici ile buluştu. Marvel Ceo'su Kevin Feige'in "Şimdiye kadar yaptığımız en vahşi ve en iyi iş." tanımlaması yerinde olmuş da, yazarı hangi kafayı yaşıyor anlamadım. Her kurgu yapımın gerçekleri yansıtması gerekmiyor ancak Hitler'in yaptığı yaşayan tarihle kanıtlanmış, belgelenmiş bir katliamla, henüz ortada ülkelerin hala arşivlerini açmadığı, sadece söylentiler üzerine yürüttüğü faaliyetlere dayanan bir olayı aynı kefeye koymaları da insanı çileden çıkarmıyor değil. Halbuki o sahne olmasa neredeyse kusursuz denilecek bir iş.

İlk bölüm itibariyle olmamış. Direkt her şeyi çok açık etmiş. Blade ve Black Knight a bağlanacağını bu kadar hızlı belli etmesine gerek yoktu. Son bölüm Mahershala Ali ve Kit Harington gözükür büyük ihtimalle. Sokak seviyesi nerede baba?

İlk bölümle hızlı bir başlangıç yapmıştı ama ikinci bölüm bildiğin vasattı ya. Kostümün CGI olması epey rahatsız ediyor beni, genel olarak özel efektler yerlerde sürünüyor zaten. Bir de çizgi romanlardan çok az fikir ve materyal kullanıyorlar, onların yerini çok iyi özgün konseptlerle doldurmuş olsalar neyse de öyle bir şey de yok.

İlk bölümle hızlı bir başlangıç yapmıştı ama ikinci bölüm bildiğin vasattı ya. Kostümün CGI olması epey rahatsız ediyor beni, genel olarak özel efektler yerlerde sürünüyor zaten. Bir de çizgi romanlardan çok az fikir ve materyal kullanıyorlar, onların yerini çok iyi özgün konseptlerle doldurmuş olsalar neyse de öyle bir şey de yok.
İlk bölümde merak ve gerilim unsuru, yer yer ortalama üzeri sayılabilecek efektler ve anlatım teknikleriyle iyi bir iş gibi başlasa da gerçekten ikinci bölüm vasatın da altında olmuş. Flash, Arrow ya da Supergirl'un herhangi bir bölümü gibiydi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık