Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Marvel mı DC mi?

Size Hitap eden hangi Evren

• Kullanılan toplam oy
    195
Öyle hakim değilim bu çizgi roman dünyasına, ama Marvel'dan bildiklerim arasında dişe dokunur bir Civil War var.

DC'de ise Watchmen, Dark Knight Returns, Kiling Joke, Under The Redhood gibi çok sağlam hikayeler var sayabileceğim.
Her biri iyi işlenmiş, derinlikli, alt metni olan eserler. Marvel sadece eğlendirmeye, zaman geçirmeye yönelik gibi duruyor nedense. DC ise fazla derinlik katıyor, karakterleri iyi irdeliyor. Batman ve Joker gibi enfes karakterler bunun başlıca örnekleri. Özellikle Batman villainleri çok başarılı.

Ayrıca bu tür tartışmaları da seviyorum takip etmeyi. Kimisi niye tartışıyorsunuz diyor da, bu işin zevki burada. Okuyup üzerine tartışmayacaksan, benimki seninkini döver demeyeceksen, sevdiğin şey üzerine suyunu sıkana kadar konuşup muhabbetini etmeyeceksen ne eğlencesi kaldı işin. :(
Tabi saçma bir savaşa dönüşmeyecekse bu tartışmalar.

Bu yorumumu çok ciddiye almayın, dediğim gibi pek hakim değilim çizgi roman dünyasına. Sadece bildiklerim üzerinden değerlendiriyorum. Ama bildiklerim ve gördüklerim açık ara DC dedirtiyor bana.

Marvel film olarak güzel.Şatafatlı.Ama ağır başlılık ve orjinallik açısından dc tabi ki.En azından mantıklı açıklamaları daha fazla.Dc derim.

Her iki evrenden de sevdiğim kahramanlar var.
Ama hikaye,kurgu açısından DC bir adım önde gibi.
Yinede ayrım yapmak istemem karakterönemlidir benim için.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık