Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Marvel mı DC mi?

Size Hitap eden hangi Evren

• Kullanılan toplam oy
    195
The Last Airbender ile One Piece arasında benzerlik dahi yok. Onu geçiyorum Marvel ile ilişkilendirilmesi de çok uzak.
The Last Airbender serisi devamı olan bir seridir ve tutarlılık yoktur. 4 ulus 4 element vardır.
Zenginlik yoktur. Kısır döngü şeklinde Avatar doğar ve 4 ulusa denge getirir.
One Piece dersin anlarım bir çok öğe ve kaynaktan beslenir. Zenginlik var tutarlılık var.
One Piece örneğini alıyorum. :)
Bana göre zenginlik + tutarlılık var. Ama dediğim kişisel bunlar One piece ile ilişkilendirebilirsin dediğim gibi

Marvel fazla renkli.

DC'nin evreni bana daha güzel geliyor.

Ama tabi, Deadpool gibi efsane bir karakteri var Marvel'in ki filmi çıkmadan önce de sevdiğim birkaç karakterinden biridir, filmi çıktıktan sonra ayrı bir hayranı oldum.

DC'nin SS'i gelsin belki onlar da Deadpool ile yarışabilirse DC tekrar farkı iyice açar benim için.

Yani benim için karakterlere bakıyor olay. Dc'nin karakterleri daha hoş geliyor.

Filmler açısından bakarsak Marvel'in artısı sinema filmlerinde seçtiği oyuncuların role çok iyi oturması. Arrow'daki Oliver'ı sevmiyorum mesela ama Robert Downey Jr. efsane canlandırıyor karakteri.

Hayır anlamadığım niye bu kıyas hiç sevmem şu mu bu mu kıyaslararını yapmayı yapılmasını. Hele bir de bunun fanları olur sanki maaşlarını DC yada Marvel veriyor sanarsın. Oku işte ne geliyorsa hangisi daha çok keyif veriyorsa. İki evrende de hoşuma giden gitmeyen şeyler var elbet. Okurum o an ki durumuma göre.
Milletin birbirine saldırması hakaret etmesi falan hoş şeyler değil bhnlar için(bizim forumda görmedim ama başka ortamlarda çok sık gördüm maalesef)

Ama onun haricinde bence böyle kıyaslar dozu kaçırmadıkça renk katıyor yani ciddilikten ölmeye gerek yok :D

Bir sevemedim ya nasıl zevk alıyosunuz bunlardan :/ Bi ara almıştım Marvel'in birkaç tane çizgi romanını pek zevk alamamıştım arkadaşıma vermiştim. Bunların film uyarlamalarını izlerken de uyuya kalıyorum genelde Çizgi Roman olarak Zagor hastasıyım ama.

Dc'nin karakter kurgulari daha kaliteliyken marvel'inkiler ise daha gercekci.
Dc evreninde karakterler birbirinden kopuk, ve guc dengeleri degisken iken marvel'da karakterler birbirleriyle daha butun islenmis ve guc dengesi Dc'ye gore daha orantili.
Dc'de karakterlerin kendi yardimcilari varken(Flash ve ekibi-bebek flash-yasli flash,Arrow-speedy-batman-robin-yarasa kopek,superman-super girl-super boy-super dog:()Marvelda ise genelde ana karakterler birbirlerinin hikayesine daha siklikla giriyor
Kahramanlar olarak marvel'inkileri daha cok seviyorken Dc'de de villains karakterleri daha cok seviyorum.Bir tarafta wolverine reyiz,deadpoll... varken diger tarafta joker,deadshot,harley quin var.
X-men'in hatrina oyumu marvel'a veriyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık