Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Marineford Edward Newgate vs. Shanks

• Konbuyu başlatan JamesLogan
  • Başlangıç tarihi

Kim Alır?

• Kullanılan toplam oy
    195

Alpamis

:)

Bu 3 adam birbirine denk bence karede gösterildiği gibi.O yüzden 1 tanesini ikisi birden anca alıyor.Hastanelik ederek alıyor ama tek başlarına da alamıyorlar.Shiki ise beyazsakalın ayağına gidip devir senin devrin diyen bir adam.Güçlerini sen hesap et işte.
Garp'ı küçük görme merağınız.:D Nerden denk oluyor bunlar ? Ben sana Crocodile Kizaru ve Aokiji'nin bir arada bulundupu sahneyi atayım denk mi yani bu kişiler.

:)

Bu 3 adam birbirine denk bence karede gösterildiği gibi.O yüzden 1 tanesini ikisi birden anca alıyor.Hastanelik ederek alıyor ama tek başlarına da alamıyorlar.Shiki ise beyazsakalın ayağına gidip devir senin devrin diyen bir adam.Güçlerini sen hesap et işte.
Senin dediğine göre WB amirallerle denk oluyor, saçma bence.
Bu arada Akainu Shanks'tan falan korkmamış, küfür etmiş hatta baktım şimdi.

Bölmek gibi olmasın da WB'de "saçmalamaya devam edersen seni denizin dibine gönderirim altın aslan" demişti. :ehe:
Yani aynen öyle.Beyazsakalın kimseden korkusu yok çünkü adam gerçekten güçlü.Roger ile eşit dövüşmüş bir adam.Ancak Shikiyi görüyoruz ne kadar dövüşebildiğini.Garp ve Sengoku da ondan farklı değil.Belki daha dayanıklı oldukları için daha uzun süre dövüşmüşlerdir.Sengoku da güçlü olmasına rağmen Garp gibi oraya buraya koşturmadığı için kahraman diye üne kavuşmamış bir adam.Garp ünü umursamıyor ama peşinden gidince ister istemez namı yayılıyor.

Alpamis

Yani aynen öyle.Beyazsakalın kimseden korkusu yok çünkü adam gerçekten güçlü.Roger ile eşit dövüşmüş bir adam.Ancak Shikiyi görüyoruz ne kadar dövüşebildiğini.Garp ve Sengoku da ondan farklı değil.Belki daha dayanıklı oldukları için daha uzun süre dövüşmüşlerdir.Sengoku da güçlü olmasına rağmen Garp gibi oraya buraya koşturmadığı için kahraman diye üne kavuşmamış bir adam.Garp ünü umursamıyor ama peşinden gidince ister istemez namı yayılıyor.
Hahah :D Ölümün kenarı nere oluyor. :D Bu Roger'ın ağzından çıkmış bir söz.

E. Oda bizzat eksik kolunun dezavantaj yaratmadığını belirtmiş.
WB'nin ünvanının kalan bir ünvan olduğunu düşünüyorum.
E.Oda böyle bir açıklama gerçekten yapmış olsa bile ben bunu biraz zor kabul ederim. :) Benim bir kolumu alsan, normalde rahatça dövebileceğim kişi karşısında madara olurum resmen, çünkü hem tek kolla saldırırken denge kurmakta zorluk çekerim hemde diğer kolumun avantajını kullanamam, bariz şekilde gücüm düşer yani, çok basit bir mantık bu. Hatta Jozu'nun neden bir kolunu aldığının sebebide bu bence, çünkü Jozu bariz şekilde Marco'nun dengiydi güç olarak hatta bazılarına göre Jozu daha öndeydi.

Senin söylediğin şey hatırladığım kadarı ile bir databook'ta söylenmişti, Shanks'ın kolunu kaybetmesine rağmen Yonko olabilmesine atıfta bulunuluyordu. Ama direk olarak gücünün düşmediği ile ilgili bir şey olduğunu zannetmiyorum.

Garp'ı küçük görme merağınız.:D Nerden denk oluyor bunlar ? Ben sana Crocodile Kizaru ve Aokiji'nin bir arada bulundupu sahneyi atayım denk mi yani bu kişiler.
Bu sahnede üçü aynı anda dövüşüyor ve aynı derecede zorlanıyorlar bu üçü de canavar demeye getirilmiş.Anlatım dilini anlamıyorsan o senin sorunun.Gözlem yeteneğini daha fazla arttırmaya çalış.

Senin dediğine göre WB amirallerle denk oluyor, saçma bence.
Bu arada Akainu Shanks'tan falan korkmamış, küfür etmiş hatta baktım şimdi.
Lanet olsun vs diyordu önemli olan ne dediği değil önemli olan icraat ve vücut dili.Adam Shanks'ı görünce korkuya kapılıyor dehşete düşüyor.Kılını kımıldatamıyor istediği kadar havlasın.Köpeklerin çok havlaması kortuklarını gösterir zaten. :)

Alpamis

Bu sahnede üçü aynı anda dövüşüyor ve aynı derecede zorlanıyorlar bu üçü de canavar demeye getirilmiş.Anlatım dilini anlamıyorsan o senin sorunun.Gözlem yeteneğini daha fazla arttırmaya çalış.

Lanet olsun vs diyordu önemli olan ne dediği değil önemli olan icraat ve vücut dili.Adam Shanks'ı görünce korkuya kapılıyor dehşete düşüyor.Kılını kımıldatamıyor istediği kadar havlasın.Köpeklerin çok havlaması kortuklarını gösterir zaten. :)
Akainu ile WB denk o zaman.

E.Oda böyle bir açıklama gerçekten yapmış olsa bile ben bunu biraz zor kabul ederim. :) Benim bir kolumu alsan, normalde rahatça dövebileceğim kişi karşısında madara olurum resmen, çünkü hem tek kolla saldırırken denge kurmakta zorluk çekerim hemde diğer kolumun avantajını kullanamam, bariz şekilde gücüm düşer yani, çok basit bir mantık bu. Hatta Jozu'nun neden bir kolunu aldığının sebebide bu bence, çünkü Jozu bariz şekilde Marco'nun dengiydi güç olarak hatta bazılarına göre Jozu daha öndeydi.

Senin söylediğin şey hatırladığım kadarı ile bir databook'ta söylenmişti, Shanks'ın kolunu kaybetmesine rağmen Yonko olabilmesine atıfta bulunuluyordu.
Normalde kolu kopmayacakmış Shanks'ın sonra Oda'dan farklı bir şeyler istedikleri için olayı böyle çizmiş ya mecburen yaptığı bir şey için gücünün gitmediğini söylemesi bence doğrudur bu yüzden.Yoksa her koşulda kolunun olmaması dezavantaj tabi ama böyle bir durum var.

Akainu ile WB denk o zaman.
Wb akainuya yumuşak davranıyordu savaştaki amacı ve şartlar yüzünden.Dalga geçmesinden bile belli akainuyu çok rahat karşıladığı.Aldığı darbeler kalp teklemesi ve umursamazlıktan gerçekleşti.Ace ölünce hiçbirşeyin önemi kalmadı adam için,oraya ölmeye gelmişti zaten.

Yahu karasakal meyveyi alınca yedi düvelde depremler oluyor.Wb dövüşürken halktan kimse hissetmiyor bile.Düşün adamın savaş boyu Bb mantığında dövüştüğünü.Dayanıklılığı yüzünden de uzun bir süre dövüşür.Ortada savaş meydanı bile kalmazdı.Nasılsa acei kurtaramayacağım herkesi kendimle gömeyim diye düşünseydi en başta,tayfasını umursamasaydı sayılı kişi kurtulurdu belki de savaştan.

Normalde kolu kopmayacakmış Shanks'ın sonra Oda'dan farklı bir şeyler istedikleri için olayı böyle çizmiş ya mecburen yaptığı bir şey için gücünün gitmediğini söylemesi bence doğrudur bu yüzden.Yoksa her koşulda kolunun olmaması dezavantaj tabi ama böyle bir durum var.
İşte o yüzden diyorum ya, iki kollu olsaydı bu adam Whitebeard'in ünvanını alırdı diye. Yoksa Whitebeard'in hastalığı ve yaşlılığıda E.Oda'nın kurguladığı bir şey, editör istesede başkasıda istese kalem Oda'da, istediği gibi geleceğe karar veriyor, yani demişki bu adamın bir kolu yokken Yonko oluyor, benim buradan anladığım iki kollu Shanks'ın kapasitesi Gold Roger ve genç Whitebeard kadar varmış.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık