Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Malazan: Book of the Fallen

En son bilgi yılda 3 kitap çıkacağı ve çıkış tarihlerinin önceden duyurulmayacağı.

Satış konusuna gelince benim tahminim en azından ilk 3 kitap için beklentilerin üzerinde satış yaptılar. Tabi seri ilerledikçe satışlar aynen devam eder mi bilinmez ama en başından büyük satış beklentileri ile girmemişlerdi bu seriye zaten.
Senin dediğine göre de çıkma ihtimali daha yüksek gibi. :D

Anlaşılması ve okuması zor diyorlar ama nedense en çok bu ilgimi çekiyor. Umarım çıkar kitapları. 4-5 kesin çıkarsa başlarım.

Senin dediğine göre de çıkma ihtimali daha yüksek gibi. :D

Anlaşılması ve okuması zor diyorlar ama nedense en çok bu ilgimi çekiyor. Umarım çıkar kitapları. 4-5 kesin çıkarsa başlarım.
Yılda 3 kitap olayı son bilgi olarak geldiği için ben de 6. kitabı göreceğimizden eminim. Devamı için kesin konuşamıyorum. Önceden de dendiği gibi İthaki sabıkalı bir yayınevi. Ama ben her türlü bu seriyi okuyacağım için ne kadar Türkçe'ye çıkarsa kardır benim için. Ama Malazan'ı bırakmak İthaki için biraz zor olacaktır bence.

Yılda 3 kitap olayı son bilgi olarak geldiği için ben de 6. kitabı göreceğimizden eminim. Devamı için kesin konuşamıyorum. Önceden de dendiği gibi İthaki sabıkalı bir yayınevi. Ama ben her türlü bu seriyi okuyacağım için ne kadar Türkçe'ye çıkarsa kardır benim için. Ama Malazan'ı bırakmak İthaki için biraz zor olacaktır bence.
Yürüyen şato serisinin hepsini çıkarmak için minik sürprizler yapan İthaki belki Malazan konusunda da benzer şeyi yapabilir. Fakirin ekmeği umuttur.

Yürüyen şato serisinin hepsini çıkarmak için minik sürprizler yapan İthaki belki Malazan konusunda da benzer şeyi yapabilir. Fakirin ekmeği umuttur.
Yürüyen Şato önceden Türkçe'ye kazandırılmış bir seriydi yanlış hatırlamıyorsam. Yeniden baskı ile ilk defa yapılan bir baskıyı kıyaslamak doğru değil. Bu yıl 3 kitap gelsin de bir.

Burada Age of War kitabı altında Cihan Karamancı'nın serinin çevirisini bitirdiği ve belki de bu serinin devam kitaplarını çevirmeye başlayabileceği yazılmış. Teyit etmenin olanağı yok, ben de o zaman bu yazıyı gören biri kayıp rıhtımda paylaştığında burada paylaşmadım bundan dolayı. Ama böyle bir haber çıktı, doğru veya yanlış.

Yürüyen Şato önceden Türkçe'ye kazandırılmış bir seriydi yanlış hatırlamıyorsam. Yeniden baskı ile ilk defa yapılan bir baskıyı kıyaslamak doğru değil. Bu yıl 3 kitap gelsin de bir.
Evet daha önce İthaki basmıştı ama İthaki tekrar baskı konusunda anlayamadığım bazı şeyleri yapıyor. Telif konusunda elinde ne kalmıştır bilmiyorum ama çoğu nadir seri eskiden İthaki'den çıkma. Mesela Avalon'un Sisleri. Yürüyen Şato konusunda hepsini tekrar çıkartması bu yüzden sürpriz yaptı demiştim.

centilmen picler ve Fırtına ışığına başladım.
Ondan sonra
Sisyolu, malazan, farseer,kadim kanunlar arasından hangisini tavsiye edersiniz sırasıyla

centilmen picler ve Fırtına ışığına başladım.
Ondan sonra
Sisyolu, malazan, farseer,kadim kanunlar arasından hangisini tavsiye edersiniz sırasıyla
Ağır sıkletleri biraz ertelemek daha iyi. O yuzde. Malazan ve Fırtına ışığı serilerini ötele bence.

Farseer okumadım ama okuyup da öven çok var, özellikle r/fantasy subredditinde.

Sissoylu ve Kadim Kanunların hangisini istersen okuyabilirsin. Kadim Kanunlar biraz Asoiaf tarzı karakter odaklı bir seri. Sissoylu büyü sistemi odaklı. İkisi de sağlam seriler.

Sissoylu ve Fırtınaışığı Kozmer serileri. Kozmer ile alakalı konuyu açmıştım burada.

Ağır sıkletleri biraz ertelemek daha iyi. O yuzde. Malazan ve Fırtına ışığı serilerini ötele bence.

Farseer okumadım ama okuyup da öven çok var, özellikle r/fantasy subredditinde.

Sissoylu ve Kadim Kanunların hangisini istersen okuyabilirsin. Kadim Kanunlar biraz Asoiaf tarzı karakter odaklı bir seri. Sissoylu büyü sistemi odaklı. İkisi de sağlam seriler.

Sissoylu ve Fırtınaışığı Kozmer serileri. Kozmer ile alakalı konuyu açmıştım burada.
Cevabın için çok teşekkür ederim.Fırtınaya artık bağımlı oldum sanırım. Çok çok iyi bir seri gibi duruyor. Birde ilk kitabına zayıf diyorlardı. Sadece büyü sistemi çeşitliliği hakkında soru işaretlerim var. Sadece Shard sword olayları mi var diye düşünüyorum ama daha 350de falanim. Alodin ve Kaladinin hikayeleri çok güzel ilerliyor bağlandım sanırım ilk ona gomulecegim.
Malazan sanırım ağır fantazi. Öyle bir seriye çok hasretim Zaman çarkı baya iyi gelmişti her ne kadar şimdilik yarım kalmış olsada. Eğer öyleyse derin bir kitap ise onu sona atabilirim.

Sanırım sisyoluna başlamayı düşünüyorum tavsiyen için çok teşekkürler tekrardan. Sonuçta ortak bir evreni var

3. kitap 1000 küsür sayfa başlayamadım bir türlü, bende de sanki devam etmicek diye bir algı oluştu. Sanki fazla satmadı 2 ve 3. kitaplar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık