Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kültür Sanatta Niçin Geriyiz?

Değerlendirme yaparken orayı referans alıyorsun ama kültürel emperyalizm diye de kızıyorsun. Onların normlarıyla değerlendirme yapıp, onların normları hakim diye kızmak ne bileyim, çelişkili bence.
Bahsettiğin şekliyle, evet bir çelişki mevcut fakat burada şikayet edilen nokta onların bunu elde ediş şekilleri. Ürünün kendisine dair bir şikayet yok, en azından benim anladığım buydu.

Bahsettiğin şekliyle, evet bir çelişki mevcut fakat burada şikayet edilen nokta onların bunu elde ediş şekilleri. Ürünün kendisine dair bir şikayet yok, en azından benim anladığım buydu.
Bu biraz da ürünü pazarlama ile alakalı. Adam duvara muz yapıştırıp modern sanat diye satıyor ama sen minyatüre çağ dışı kalmış diye bakıyorsan bu emperyalizmi yediğin anlamına gelir. Minyatürü pazarlarsan ve sanat üretimini etkilersen dünya da akım oluşur vs. ama bu sanatta minyatürün gelişmediği devletlerden iyi olduğun anlamına da gelmez bence. Neyse iyi zırvaladım bilgimin olmadığı bir konuda daha. :d Yetti bana bu kadar.

Bu biraz da ürünü pazarlama ile alakalı. Adam duvara muz yapıştırıp modern sanat diye satıyor ama sen minyatüre çağ dışı kalmış diye bakıyorsan bu emperyalizmi yediğin anlamına gelir. Minyatürü pazarlarsan ve sanat üretimini etkilersen dünya da akım oluşur vs. ama bu sanatta minyatürün gelişmediği devletlerden iyi olduğun anlamına da gelmez bence. Neyse iyi zırvaladım bilgimin olmadığı bir konuda daha. :d Yetti bana bu kadar.
O muz meme olmuş bir şey ya. Düşündüğün kadar non-sanat bir iş değil, neyse hayırlı forumlar ^^

Vasatlığın değere bindirildiği yerde geri olmamız gayet beklenebilecek bir şey ne yazık ki, bununla ilgili daha sonra daha çok tartışma fırsatı olur umarım. Dünya genelinde konuyu ele alırsak neo-liberalizmin sanatın içini boşalttığını da düşünüyorum.

Ama her alanda o kadar da kötü değiliz sanki, mizahta ileri olduğumuzu düşünüyorum mesela. Veya üretilen filmleri, dizileri Avrupa'nın çok gerisine koymam; tabii ki Hollywood ile falan yarışmak mümkün değil. Hatta özgür bir ortam olsa, sektör yandaşlarla kurulan laçka ilişkiler üzerine dönmese Avrupa'nın iyilerinden olacağımızı düşünüyorum. Tabii ki bunları benim veya birçoğumuzun objektif bir şekilde değerlendirebilmesi mümkün değil, özellikle mizah için.

Ayrıca çağımızın yeni gözdesi dijital sanatlar söz konusu olduğunda Refik Anadol gibi öncü bir sanadfdgdhjj- şaka

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık