Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kozmer (Cosmere) Evreni

Geçen yıldan belliydi. Paylaşmıştım sanırım hatta. Sonbahar demiştim de. Yalnız Ketek'i terk etmiş başta Knights of Wind and Truth diye belirlemişti. Knight'ı atmış direkt. Wİnd and Truth. Rüzgar ve Hakikat. Sanderson kusura bakmasın da başlık hiç olmamış be.

Fırtınaışığı 5'ten sonra yazar Beyaz Kum'un yazı versiyonuna girişecekmiş. Sonra Sissoylu 3. Çağ: Hayaletkanları yazmaya başlayacak. Ama Sissoylu 3. Çağ bütün kitaplar yazılmadan çıkmayacak. İlk Çağı yazarken de aynı yöntemi izlemiş yazar. Bu yöntemin bütüncül bir üçleme yazmak konusunda bayağı iyi olduğunu düşünüyor, aynı zamanda foreshadowing yerleştirme konusunda da daha yardımcı oluyormuş, o yüzden gene aynı yöntemi denemek istiyor. Aralarda da Elantris 2 ve 3 de yazılacak. Yazım sırası Sissoylu 3.1- Elantris 2 - Sissoylu 3.2 - Elantris 3 - Sissoylu 3.3 çıkış sırasında da ilk çıkış Elantris devamı olacak gibi.

İthaki geçen ay sonu 2024'te çıkacak kitaplarımız diye paylaştıklarının arasına Tress of the Emerald Sea kitabını da gösterdi. 2024'ün ilk çeyreğinde Türkçe olarak gelmesini ümit ediyoruz diyelim.

Bu arada uzun bir aranın ardından kitap okumaya geri döndüm ve İmparatorun Ruhu'nu bitirdim. Tek kelime ile başyapıt. Kitap okumayı özlemişim dedirtti.

Geçen yıldan belliydi. Paylaşmıştım sanırım hatta. Sonbahar demiştim de. Yalnız Ketek'i terk etmiş başta Knights of Wind and Truth diye belirlemişti. Knight'ı atmış direkt. Wİnd and Truth. Rüzgar ve Hakikat. Sanderson kusura bakmasın da başlık hiç olmamış be.

Fırtınaışığı 5'ten sonra yazar Beyaz Kum'un yazı versiyonuna girişecekmiş. Sonra Sissoylu 3. Çağ: Hayaletkanları yazmaya başlayacak. Ama Sissoylu 3. Çağ bütün kitaplar yazılmadan çıkmayacak. İlk Çağı yazarken de aynı yöntemi izlemiş yazar. Bu yöntemin bütüncül bir üçleme yazmak konusunda bayağı iyi olduğunu düşünüyor, aynı zamanda foreshadowing yerleştirme konusunda da daha yardımcı oluyormuş, o yüzden gene aynı yöntemi denemek istiyor. Aralarda da Elantris 2 ve 3 de yazılacak. Yazım sırası Sissoylu 3.1- Elantris 2 - Sissoylu 3.2 - Elantris 3 - Sissoylu 3.3 çıkış sırasında da ilk çıkış Elantris devamı olacak gibi.

İthaki geçen ay sonu 2024'te çıkacak kitaplarımız diye paylaştıklarının arasına Tress of the Emerald Sea kitabını da gösterdi. 2024'ün ilk çeyreğinde Türkçe olarak gelmesini ümit ediyoruz diyelim.

Bu arada uzun bir aranın ardından kitap okumaya geri döndüm ve İmparatorun Ruhu'nu bitirdim. Tek kelime ile başyapıt. Kitap okumayı özlemişim dedirtti.
Burada konuşulduğunu hatırlıyorum, sonbaharı 2023 son baharı olarak kodlamışım kafaya. 2024 ilk çeyrekte de en geç Türkçesi gelir düşünüyordum. O yüzden süreyi baya garipsedim açıkçası.

Burada konuşulduğunu hatırlıyorum, sonbaharı 2023 son baharı olarak kodlamışım kafaya. 2024 ilk çeyrekte de en geç Türkçesi gelir düşünüyordum. O yüzden süreyi baya garipsedim açıkçası.
Kitabın yazımı bitmek üzere. En son güncelleme verdiğinde yüzde 96 dedi. Revizyon vs ile yıl sonundan önce bitecek. Ama kitap nispeten bir dönüm noktası olduğu için yazar biraz daha üzerine düşecek. Zamansal yazım oturacak, süreklilik editörlerleri üzerinde daha sıkı çalışacak. Bir de bu kitaptan sonra zaman atlaması var. Bir sonraki Fırtınaışığı kitabı için 5-6 yıl en az bekleyeceğiz. Bunlar bu kitabı çok daha önemli kılıyor, o yüzden üzerimde ince elenip sıkı dokunulacak.

Kitabın yazımı bitmek üzere. En son güncelleme verdiğinde yüzde 96 dedi. Revizyon vs ile yıl sonundan önce bitecek. Ama kitap nispeten bir dönüm noktası olduğu için yazar biraz daha üzerine düşecek. Zamansal yazım oturacak, süreklilik editörlerleri üzerinde daha sıkı çalışacak. Bir de bu kitaptan sonra zaman atlaması var. Bir sonraki Fırtınaışığı kitabı için 5-6 yıl en az bekleyeceğiz. Bunlar bu kitabı çok daha önemli kılıyor, o yüzden üzerimde ince elenip sıkı dokunulacak.
Savaş Ritmini okumanın üzerinden 4-5 yıl geçmiş gibi hissediyorum ya. Bir anda overdose olmuştum peş peşe tüketince..
Zaman atlamasından haberim vardı, gerçi kısa bir atlama olacak ama işin rengi fazlasıyla değişecek. Şampiyon, kanun vs derken.
Yani yazar sağlık sorunu yaşamadığı ve aklındakileri bir şekilde bize aktarabildiği süre 5-10 yıl hiç önemli değil de birazcık şımarıklık yapası geliyor insanın Bay Sanderson'a:d
@kekomancer şu sınırsız arcaniumu bu hafta bitireyim ya aylar geçti xD
Bitir de etkinlik kasalım ya :artiz:

Beraber bitirelim ya :D. Benim Alacakaranlığın Altıncısı, Allomanser Jak ve Beyaz Kum kaldı geri kalanını bitirdim. Yayımlanmamış Aether of Night'ı da okuyacaktım aslında Kayıp Metal'den önce ama vazgeçtim. Şunlar bitsin Kayıp Metal'e geçeceğim.
Hep keko yüzünden başlayamadım bile, Sınırsız Arcanium'dan sonra da allomanserlerin başka hikayeleri var dedi kopardı beni.

Adolin tarafına ne zaman geçiyoruz @kekomancer :of:

Gelecek yıllar için tahmini takvim

December 2024: Wind and Truth

Spring 2025: Skyward Legacy One(?)

December 2025: White Sand Novel/Dark One(?)

Spring 2026: Skyward Legacy Two(?)

December 2026: Skyward Legacy Three(?)

December 2026: Horneater(?)

December 2028: TBD

December 2028: Ghostbloods 1

Summer 2029: Elantris 2

December 2029: Ghostbloods 2

Summer 2030: Elantris 3

December 2030: Ghostbloods 3

Bu takvime ve Sanderson'ın yaklaşık tahminlerine göre 2031'in sonunda Fırtınaışığı 6 kitabını göreceğiz gibi.

TÜRKIYE (İTHAKI)
İthaki will publish Tress of the Emerald Sea early in 2024, as well as Yumi and the Nightmare Painter and Dark One for release right before Türkiye’s biggest book fair, in Istanbul at the end of the summer. İthaki’s books can be purchased on Amazon, as well as their local Penguen bookstores.

Sanderson'ın haberine göre Tress 2024 başlarında, Yumi de yaz bitmeden çıkacak.

Gelecek yıllar için tahmini takvim

December 2024: Wind and Truth

Spring 2025: Skyward Legacy One(?)

December 2025: White Sand Novel/Dark One(?)

Spring 2026: Skyward Legacy Two(?)

December 2026: Skyward Legacy Three(?)

December 2026: Horneater(?)

December 2028: TBD

December 2028: Ghostbloods 1

Summer 2029: Elantris 2

December 2029: Ghostbloods 2

Summer 2030: Elantris 3

December 2030: Ghostbloods 3

Bu takvime ve Sanderson'ın yaklaşık tahminlerine göre 2031'in sonunda Fırtınaışığı 6 kitabını göreceğiz gibi.

TÜRKIYE (İTHAKI)
İthaki will publish Tress of the Emerald Sea early in 2024, as well as Yumi and the Nightmare Painter and Dark One for release right before Türkiye’s biggest book fair, in Istanbul at the end of the summer. İthaki’s books can be purchased on Amazon, as well as their local Penguen bookstores.

Sanderson'ın haberine göre Tress 2024 başlarında, Yumi de yaz bitmeden çıkacak.
Şu takvime bakınca planlanan işlere ulaşabilmesi için baya ömür gerekecek ya.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık