Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kira Haklı mıydı?

Haklı mıydı, haksız mıydı?

• Kullanılan toplam oy
    42
Reisin dünya için adalet duygusu ağır basmıştır. Bu süreçte hata yapacağını bilecek kadar zeki birisi herkes bilir. Ama dünya geleceği için bunu yapması gerektiğini düşündü her ne kadar bazen yanlış sularda yüzsede.Bu deftere kiradan daha iyi kullanacak biri yok bence. Adamda vicdan denilen şey çok az çünkü. Zaten bu defter için onuda en iyi yapan özelliği vicdanı ve zekası. Kimse bu kadar istastiksel olarak başarı sağlayamaz ondan başka. Örnekleme gerekirse, bizim siyasi partilerin işi gibi bu defterde. Kim gelirse gelsin yönetiyor ama daha Atatürk gibi birisi hala gelemedi. Kira bu serinin defter yazmadaki piridir.

Kira'nın haklı olduğu şey öğretmen sorusu ve öğrencinin cevabı noktasında verdiği örnekti. Bu noktada çok haklı görüyorum.

Yani aslında aksini iddia etsek de aynı şey başımıza gelse ve yakalanmayacağımız yönünde çok güçlü inancımız olsa benzer şeyler yapar hatta belki daha ileri giderdik.

Ben Kira gibi değil L gibi düşünüyorum. Ancak bir şey insanın başına gelmeden tam olarak empati yapmak mümkün değildir.
Bu yüzden insanların çoğunun Kira gibi davranacağından eminim. Ben de herkes gibi şüpheliler arasındayım.

Kira'nın haklı olduğu şey öğretmen sorusu ve öğrencinin cevabı noktasında verdiği örnekti. Bu noktada çok haklı görüyorum.

Yani aslında aksini iddia etsek de aynı şey başımıza gelse ve yakalanmayacağımız yönünde çok güçlü inancımız olsa benzer şeyler yapar hatta belki daha ileri giderdik.

Ben Kira gibi değil L gibi düşünüyorum. Ancak bir şey insanın başına gelmeden tam olarak empati yapmak mümkün değildir.
Bu yüzden insanların çoğunun Kira gibi davranacağından eminim. Ben de herkes gibi şüpheliler arasındayım.
Söylediklerine ek olarak bende empati yaparak düşünmüştüm ve örnek olarak defteri kullanan için ceza muabbeti olmasa yapmayacak insan aklıma gelmiyor çevremde. Yani kişinin kendi canına kast olmazsa ahiretliğini yakmazsa defteri bana kalırsa bende dahil neredeyse çoğunluk kullanır hemen hemen. Burdaki yanlış yaptı diyenler bile bence kullanır hatta. Kira geleceğini düşünmedi ve bu olumsuz sebepten çoğunun girişemeyeceği işe elini artı. Reis büyüktür. Tanrı gibi hissetmesi de bence o yaştaki biri için çok normal.

Söylediklerine ek olarak bende empati yaparak düşünmüştüm ve örnek olarak defteri kullanan için ceza muabbeti olmasa yapmayacak insan aklıma gelmiyor çevremde. Yani kişinin kendi canına kast olmazsa ahiretliğini yakmazsa defteri bana kalırsa bende dahil neredeyse çoğunluk kullanır hemen hemen. Burdaki yanlış yaptı diyenler bile bence kullanır hatta. Kira geleceğini düşünmedi ve bu olumsuz sebepten çoğunun girişemeyeceği işe elini artı. Reis büyüktür. Tanrı gibi hissetmesi de bence o yaştaki biri için çok normal.
Tanrı gibi hissetmesi çocukluktan ziyade insan psikolojisine dair bir tespit bence. İlk etapta herkesin düşünebileceği gibi tanrının kendisini seçtiğini ve bir vazifesi olduğunu düşünüyor. Ancak zamanla güce esir düşüp önce kendi yoluna daha az suçlu insanları kurban ediyor. Sonra hem kudretini sonsuz görmeye başlıyor. Bu hata yapmasına da sebep oluyor doğal olarak. Zamanla her yaptığını temize çıkarmak psikolojisi de kendisini tanrı olarak görmesi doğuruyor.

Arşivden çıkardım.

Akainu yorumlarından sonra cevabını öğrenmek istediklerim var çünkü. :D @Eustass Captain Kidd @sensey @Yubashiri-sama Olayı biliyorsanız ne diyorsunuz ?
Ankette yenilenebilir aslında.
Kendisi iyi niyetle başladığı görevi kaldıramadı. O silahı daha karakterli biri kullansa dünya için faydalı olabilirdi. Yine de çok tehlikesi var bir düzeni plansız bozmanın. İnsanlar sonuç olarak kaosa, anarşiye gidebilirdi.

Başlarda haklıydı, sonradan her güç elde eden insan gibi komplekslere girdi.
Geçen haftalarda bende öyle bir gücüm olsa naparım diye düşünmüştüm. Başta Trump, Netanyahu ve tonlarca ülkesine ve diğer insanlarına zarar verdiğini düşündüğüm devlet adamları, bilindik terör örgütleri, suçlular ve ülkenin yöneticisinin hainliği sonucu peşkeş çekilerek zengin olan yüzlerce iş insanının ölümünü seçerdim sanırım. Hatta sanmam kesinlikle öyle yapardım. İki yüzlü, bencil, pislik fosiller gerekli mesajı anlayana kadar da devam ederdim.
Bence Yagami Rayto doğru ve olması gereken bir amaçla yola çıktı. Tasvip etmediğim hareketler olsa da bu da onu benim gözümde haklı yapar.

Kira insandı insan!1!

Çoğu insan Ryuk'un dediği gibi gerçek olduğunu anlayınca kullanmaya korkar, bir kısım insan bir şekilde para kaldırmaya kalkar, çok azı Raito gibi gerçekten Dünya'yı değiştirmeye kalkar. Beceremedi ama niyeti iyiydi. Tek talihsizliği bir manga karakteri olması. Bizim Dünyamızda olsa herkesi şamarlar ve Yeni Dünya'sını yaratırdı. Ama manga dünyasında olunca kazandığı bir senaryo'ya izin vermedi dış güçler.

Kira insandı insan!1!

Çoğu insan Ryuk'un dediği gibi gerçek olduğunu anlayınca kullanmaya korkar, bir kısım insan bir şekilde para kaldırmaya kalkar, çok azı Raito gibi gerçekten Dünya'yı değiştirmeye kalkar. Beceremedi ama niyeti iyiydi. Tek talihsizliği bir manga karakteri olması. Bizim Dünyamızda olsa herkesi şamarlar ve Yeni Dünya'sını yaratırdı. Ama manga dünyasında olunca kazandığı bir senaryo'ya izin vermedi dış güçler.
Öyle bir defter gerçekte varolsa bile sağlam research yapman lazım.Trump kötü yazayım olmuyor.Oraya bir tane kukla başkan koyarlar halledince bir başkasını.O kadar basit de olmaz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık