Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kılıç Ustalarında Haki

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Revillian

OP yi ilk starda gördüğümde aklımda kalan o zoro repliği farkı açıklıyor
nyabilmemne kardeşler( hep unutuyorum adlarını :D ): 3 kılıç kullansanda bizi yenemezsin
zoro: 3 kılıç kullanmakla 3 kılıç teknikleri birbirinden farklı şeylerdir
işte shanks, ray-san ve mihawk, ryuma gibi adamların farkı burda çıkıyor
ray-san, shanks, koramiraller... bunlar kılıç kullanıcılarıdır. mihawk, ryuuma kılıç ustası yani saldırırken teknik kullanır. mihawkın kendi sözüde bunu kanıtlar niteliktedir "eğer estetik yoksa kılıç sadece bir demir parçasıdır"
mihawkla diğer eşleştirdiğiniz adamlar ( shanks, vista ) arasındaki fark bu
sanırım şöylede diyebiliriz. kılıç ustaları iyi kılıç kullanıcılarıdır ama kılıcı iyi kullanman kılıç ustası olduğunu göstermez çünkü teknik yoktur ayrıca teknik olmaması yonkou olmanada engel değil.
Katılıyorum. Kılıç ustaları diğerlerinden farkı, belirli bir tekniklerinin olması ve saldırılarına o teknik üzerinden yapması. Mesele Zoro' nun 3 kılıç stili ile asura kullanması, Ryuuma' nın Kenjutsu ve Battojutsu ile şu adım atarak kullandığı bi saldırısı vardı onu kullanması gibi.. Kılıç ustası saldırılarına isim koyabilen olarakta algılanabilir aslında. Yani bu adamlar rakibini öldürmek için değişik stiller geliştirmiş. Shanks ve Ray-san ise direk bodoslama dalan, teknik üzerinden hareket etmeyen, tamamen kendi hızına ve saf gücüne dayanan kılıç kullanıcıları. Bir de Vista kılıç ustası değil mi? Adam 2 kılıç stili kullanıyor ve sanırım saldırırken çiçeklerin çıkması onun kendi stili..

Roronoa Zoro

yok haklısın daha önce konusmustuk zaten gerek yok tekrar o konuyu diriltmeye neyse daha fazla dagıtmıyalım :D

O fotolar aynı dönemlere ait arada 1-2 yıl kadar fark var belki kardeş olabilirler ama aynı kişi olmaları imkansız suratları çok az benziyor ve vücut yapıları çok farklı.
fotolar arası en az 10 sene var.... zoro eğitim aldığında 9-10 olsa şuan 19 felan..
diğer resimde ise 24 yıl öncesi felan o zamandan sonra kendini salmış olabilir form olarak belki

ben zoro'nun mr.1 haki ile kestiğine inanıyorum ama tabiki usta olmadığı ve bilmediği için çıkaramadı su an..

ben zoro'nun mr.1 haki ile kestiğine inanıyorum ama tabiki usta olmadığı ve bilmediği için çıkaramadı su an..
şu istemsiz kullanma mantığını düşünen herkese soruyorum.
madem böyle istemsiz kullanılıyor luffy 2 sene ne eğitimi gördü. sadece kral haki ve mantramı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık