Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kara Kılıçlar

Tutar/ Tutmaz

• Kullanılan toplam oy
    17
Güzel olmuş. Gözlem hakisinin de farklı kullanımları var. Sanki Kral hakisinden de bu tarz bir şey göreceğiz.

Ayrıca ben görünmez hakinin farklı kullanımlarının olduğunu düşünüyorum. Bunu savunma olarak yapanlar ve slash gibi herhangi fiziksel olmayan bir maddeye hakisini ekleyenler gibi. Hxh'den salgıç ve çoğaltan yeteneklerine benzetebiliriz. Birisinde dokunmasa bile çok büyük bir yüzeye yakın etki ederken, diğerinde pek doğru bir tabir olmayabilir ama hakiyi iletebiliyor.
Koka da görünmez değil mi?

Mihawkın sözü kılıca haki basmakla ilgili. Her kılıç Yoru gibi çizik almaz demeye getiriyor. Zaten Yorunun Mihawkın elinde kara kılıca dönüşmesi pek mumkün değil. Nasıl Zoronun elinde Shuusui kara kılıc olmadiysa Mihawk da başkasindan almıştır.

Bu bölümdeki muhabbet ise, kılıcın sürekli kanla yıkanmasıyla kara kılıca dönüştüģüdür. E. Oda büyük bir Berserk hayranı, sıklıkla çalıyor. Bu sefer Gutsun kullandığı Kara Kılıcın özelliğini ćalmış. Kara kılıç havari kanıyla yıkana yıkana evrim geçiriyor. OP evreninde de belli ki diğer kılıçlarla kara kılıçları ayıracak mangaka.

Koka bildiğim görünmez değil, en azından iki sene sonrası için geçerli. Veyahut ben terimleri yanlış kullandım.
3 tip zırh haki var.

1. Koka. Siyah renkte sertleşme sağlıyor. Luffy koka ile akainuya vurursa eli yanacaktır. Akainu luffye vursa ve luffy koka yapsa magma o yumruğu yutar etrafından luffye zarar verir.

2. Bariyerli görünmez. Bu kılıcın dışında görünmeyen bir eldiven gibi oluyor ve kılıcın darbe vuracağı yere temas etmesini engelliyor. Bariyer oluyor kılıç ile nesne arasında. Mesela luffy bu görünmez bariyerle akainuya vurursa eli ile magma arasında bir bariyer olacak. Eli yanmaz. Bartonun elini bariyer kaplaması var ya. Onun görünmediğini düşün. Belli bir alanı kaplıyor. Shanksin magma durdurmasına bakın geniş bir alana yayılıyor magma. Sanki önünde bir duvar var gibi. Luffy bunu yapmalı akainuya karşı. Böyle hem akainuya vuracak hem de magması kendisine ulaşmayacak.

3. Bariyersiz görünmez. Kılıcın üzerinde haki var ama ne koka yapacak seviyede ne de bariyer oluşturacak seviyede. Nesneye temas ediyor. Tashiginin hakisi şuan bu seviyede mesela. Luffy bunla akainuya vurursa sadece temas etmiş olur ve gene eli yanar. Yanmaması için en iyi zırh haki bariyerli haki. Luffy bu hakiyi crocoya karşı bilinçsizce kullandı. Kesici saldırısını yumruğu ile aştı. En alt seviye bu. Tıfıl haki :D

Son düzenleme:
Mihawkın sözü kılıca haki basmakla ilgili. Her kılıç Yoru gibi çizik almaz demeye getiriyor. Zaten Yorunun Mihawkın elinde kara kılıca dönüşmesi pek mumkün değil. Nasıl Zoronun elinde Shuusui kara kılıc olmadiysa Mihawk da başkasindan almıştır.

Bu bölümdeki muhabbet ise, kılıcın sürekli kanla yıkanmasıyla kara kılıca dönüştüģüdür. E. Oda büyük bir Berserk hayranı, sıklıkla çalıyor. Bu sefer Gutsun kullandığı Kara Kılıcın özelliğini ćalmış. Kara kılıç havari kanıyla yıkana yıkana evrim geçiriyor. OP evreninde de belli ki diğer kılıçlarla kara kılıçları ayıracak mangaka.

Ama şu sayfada söylediği olayın koka ile alakalı olduğunun kanıtı gibi bir şey bence.

Öncelikle kılıcın hiç kırıldı mı diye soruyor Mihawk. Zoro bir çok kere diye cevap veriyor. Eğer haki bassaydın kırılmazdılar diyor. Sonrasında kırılmanın da ötesine taşıyor. Kırılmayı bıra, çentiği bile utanç olarak ele alırsan, her bir silah benimki gibi bir kara kılıca dönüşür diyor.

Yani sen kılıçlarının kırılmasını engellemeni geçtim, en ufak bir çizik bile aldırmayacaksın diyor. Bu şekilde bir koruma için yoğun bir koka kullanımı lazım. Sonunda böyle bir yoğun kullanım sonucu bence renkleri siyah oluyor.

Özellikle son bölümde Ryuuma'nın kılıcının da bir çok savaş sonrasında kara kılıç olduğu söylenmiş. Zoro da tam o noktada kara kılıç olmak diye kendi kendine soruyor. Yani aslında baya açık her şey.:D

Ben mangaya bakıyorum. Luffy koka basınca şaşıran bi tayfa üyesi gördün mü? H.haki salınca şaşırmışlardı ama, Yonkoularla takılan Jinbei bile şaşırıyor falan yani.
Şaşırmalarına gerek yok. Seride kokasız bir çok haki sahnesi mevcut. Mangaka atlamıştır kokada şaşırmamalarını. Kimse mihawk o kılıcı nasıl çekiyor diye şaşırmadığı gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık