Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Jujutsu Kaisen

Uzun yazılarımı özlemediyseniz kusura bakmayın ama yine elim kaşınıyor 1 2 tane daha yazı patlatabilirim bunun dışında.

Serideki lanet grubunun neden özellikle lanet grubu olduğunu merak ediyordum tekrardan okuduğum zaman yine gözüme takıldı, lanetler bir duyguya sahip değillerdi. Doğdukları duyguyu taşısalar da biraz zeki de olsalar insanlar gibi düşünemiyor duygu değişimi yaşayamıyorlardı.
Kenjaku ise belki de bunu kendi lehine kullandı, çünkü onları bir şeye inandırdıktan sonra kendisini asla sorgulamayacaklar amacına yardım eden biri olarak göreceklerdi çünkü yalan, ihanet duygusu ne bilmiyorlardı.
Öyle de oldu, hepsi teker teker öldü ve Sukuna onlara ironik şekilde amaçlarınız için insan mı olmak istiyordunuz diye sordu. Daha sonra bunun saçmalık olduğunu ve amaçları için bir hırs duygularının olmadığını söyledi.
Peki kimin insan olması daha muhtemeldi diye soracak olursanız doğal olarak insanlardan doğmuş Mahito, kendisi bu yüzden de Itadori'nin bir numaralı düşmanıdır. Kendisi insanın nasıl hissedeceğini bildiğinden dolayı onun gururunu duygularını nasıl kıracağını çok iyi biliyordu. Hatta Shibuya'da Kenjaku tek başıma gideceğim ben diyince onun bu davranışından şüphelenen tek lanetti.
Şüphelendiği gibi de oldu, Kenjaku gerçekten onu öldürmeye geldi ve öldürürken Mahito'nun ağzından yalan söylediğini ve ihanet ettiğini anladığını gösteren bir cümle çıktı, "Biliyordum, nasıl olsa ben insanlardan doğdum." Yani kısaca Kenjaku kendisini fazla uğraştırmasın diye duygulardan arınmış bir lanet grubu yarattı, onları kullandı ve harcadı.

Son bölümü okurken bölüm atladığımı sandım ilk başta. Açıkçası askerlerle savaşın komple geçilmesi hayal kırıklığı yarattı.

Bölümde ikinci olarakta Yuji'nin diyaloglarından rahatsız oldum. Shibuya sonrası karakterizasyonunu beğenirken bu bölümde kahraman modunda takılması hoş değildi. Kenjaku'nun planının gerçekleşmesine ramak kalmışken, hala kolonideki askerleri kurtarmayı önceliği olarak görmesi mantıksızdı. Üstüne atarlı tavırlar yapması, Hana'yı Nobara ile kıyaslaması da gereksizdi.

Angel'ın askerleri kurtarmaya nasıl ikna olduğu geçilmiş, Askeri kurtarıken balıkçı laneti nasıl yendiği geçilmiş. Ortada sonuçlar var ama doyurucu bir sebep sonuç ilişkisi yok. Gege'nin anlatımına yabancı geldi bu bölüm özellikle. Umarım seriyi erken bitirme isteğiyle bu yönde hareket etmiyordur.

Son bölümü okurken bölüm atladığımı sandım ilk başta. Açıkçası askerlerle savaşın komple geçilmesi hayal kırıklığı yarattı.

Bölümde ikinci olarakta Yuji'nin diyaloglarından rahatsız oldum. Shibuya sonrası karakterizasyonunu beğenirken bu bölümde kahraman modunda takılması hoş değildi. Kenjaku'nun planının gerçekleşmesine ramak kalmışken, hala kolonideki askerleri kurtarmayı önceliği olarak görmesi mantıksızdı. Üstüne atarlı tavırlar yapması, Hana'yı Nobara ile kıyaslaması da gereksizdi.

Angel'ın askerleri kurtarmaya nasıl ikna olduğu geçilmiş, Askeri kurtarıken balıkçı laneti nasıl yendiği geçilmiş. Ortada sonuçlar var ama doyurucu bir sebep sonuç ilişkisi yok. Gege'nin anlatımına yabancı geldi bu bölüm özellikle. Umarım seriyi erken bitirme isteğiyle bu yönde hareket etmiyordur.
Itadori'nin halen psikolojik boşlukta olduğunu atlamışsın bence, gözünün önünde kafasının yarısı parçalandı daha sonra tepki bile veremedi. Megumi'ye soru sorduğunda kesin bir cevap bile veremedi Megumi ve hala da belirsiz duruyor yüksek ihtimalle o boşluktan kaynaklı başka kendileriyle sırnaş karakter görünce bağını sorgulamış olmalı. Diğer detaylar için de zaten asker savaşını bomboş görüyordum iyi ki boşa panel kaplamamışlar off panel olmaları daha çok hoşuma gitti sadece aradaki balıkçı lanetin olayına 1 sayfa geçiş koyulabilirmiş.

Son düzenleme:
211:

Tüm bariyerler kalktı, tüm Japonya şu an bir bariyerin içinde insanlar garip hissettiğini fark ediyor.

Choso kutunun arkasını kurtardığını söyler.

100 puan ile oyuncu çıkarma kuralı eklendi, her oyuncu başına 100 puan ile oyuncuyu başka bir insan ile takaslayarak oyuncuyu oyundan çıkarabiliyorsunuz.

Megumi bunun için bir anda beliren ve yanlarına ışınlanan kız kardeşine puanı aktarır ve nasıl ışınlandığı söylenmedi hala şüpheli, bunun sonucunda kız kardeşinin yer değişmesini beklerken bir anda koloniye giriş çıkış kuralını ekler. Megumi'ye garip bir yüz ile baktıktan sonra Megumi ona gerçekte kim olduğunu sorar.

Burada Tsumiki yüksek ihtimalle bir enkarne oyuncu fakat bir şekilde rol yapıyor, rol yapacağını kimin yanına gideceğini nereden biliyor bilmiyoruz daha doğrusu bunları neden yapıyor.

Ayrıca eklediği kural tamamen gereksiz, hiçbir işe yaramayacak çünkü sahirler zaten içerideler, yani 100 puanı ellerinden tamamen almak için bilerek bu kuralı ekliyor, gerçi Kogane hala kabul ettiğini söylemedi göreceğiz.

Son düzenleme:
212:

Tsumiki'nin enkarne oyuncu olduğunu öğrendik.

Sukuna 1 dakikalık bağlayıcı yemini aktif ediyor, parmağını koparıyor fakat bu parmağı ani bir şekilde Megumi'ye yediriyor.

Megumi ise tepki veremiyor ve birkaç saniye içinde Megumi taşıyıcı oluyor.

Ani bir plot twist ve iyi geldi açıkçası.

212:

Tsumiki'nin enkarne oyuncu olduğunu öğrendik.

Sukuna 1 dakikalık bağlayıcı yemini aktif ediyor, parmağını koparıyor fakat bu parmağı ani bir şekilde Megumi'ye yediriyor.

Megumi ise tepki veremiyor ve birkaç saniye içinde Megumi taşıyıcı oluyor.

Ani bir plot twist ve iyi geldi açıkçası.
Gojocu tayfa sevinecek yakında çıkar yoksa seri bitecek şu andan itibaren. Muhtemelen Megumi de sınırı olmayacak sonuçta süre konusunda 7 24 15 parmaklı bir sukuna. Önce şu elektrikli dedenin tam güç ile vs atmasını görelim de Sukuna ile. Hakari için ziyan etmediği özel tekniği merak ettirdi Hakari peş peşe bölge açacak kadar şanslı olmasına rağmen o gücünü kullansa Hakari yenilirdiye getirdiler en azından 2 3 bölüm dayansın Sukunaya. Edit: Gerçi şimdi aklıma geldi 14 parmak hala ana karakterde o yüzden sanırım daha çok Megumi'nin gizli tekniklerini göreceğiz Gojonun gücüne bile rakip olan on gölge tekniğini.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık