Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Jujutsu Kaisen

Hakkında iyi şeyler duyduğum bir seri. Normalde bitmiş serilere başlamayı tercih ediyorum. Hali hazırda Vinland Saga, Demon Slayer gibi serilerin gelmesini beklediğim için bu seriye başlamıyor ve bekletiyorum.
Güncel takip etmeyi pek sevmiyorsan her seri için aynı uyuzluğa sahip, diyorsan ben güncelin acı tatlı havasını seviyorum takip edilir.

Ayrıca tabii Jujutsu standart bir shounen değil, böyle güç sisteminin detaylandırıldığı karşılıklı dövüşte gerçekten iki tarafın da avantaj kolladığı yakın dövüş odaklı shounen seviyorsan kesinlikle bitmese bile başla. Serinin epiklik ve normallik derecesini çok iyi ayarladığından epikliğe çekince onu hissediyorsun, normale gelince de eğleniyorsun. Hikayesi ve bazı karakterlere yakın hissetmen çok olası çünkü çoğu karakterin gerçekten bir kişiliği var, garip yönleri de cabası tabii. Şu anki zamanda okunabilecek doygun shounenlardan biri, klişeleri gözüne falan da sokmuyor. Okurken biraz merak duygunu devreye sok çünkü anlatımı yerine göre garip oluyor güç sistemleri açısından özellikle, bazı küçük detayları iyi takip etmek lazım ki otursun kafanda.

gege'nin çizimleri çok karışık, bakın ben dorohedoro'yu seven bir insanım (ki onun çizimleri de çok karışık) ama bu başka seviye gerçekten anlaması zor oluyor. gojo'nun zincirini çözsünler hepsini öldürsün de bitsin bu seri artık.

gege'nin çizimleri çok karışık, bakın ben dorohedoro'yu seven bir insanım (ki onun çizimleri de çok karışık) ama bu başka seviye gerçekten anlaması zor oluyor. gojo'nun zincirini çözsünler hepsini öldürsün de bitsin bu seri artık.
Bu biraz şahsi problem gibi ben alışalı yıllar oldu Gege'nin çizimine.

Bu biraz şahsi problem gibi ben alışalı yıllar oldu Gege'nin çizimine.
Bana tam tersi çoğu mangadan daha anlaşılır geliyor. Çünkü çizimleri pek detaylı değil daha sade bir çizim tarzı olduğundan aksine daha kavraması alışması basit gibi. Tabi şey hasta olduğu zamanlarda acayip taslak gibi çizdiği bölümler vardı şu Maki'nin olduğu 2 3 bölüm misal ama onları sonradan düzeltmişti o bölümleri yeniden baştan çizilmiş haliyle o bölümler cidden felaketti.

Bana tam tersi çoğu mangadan daha anlaşılır geliyor. Çünkü çizimleri pek detaylı değil daha sade bir çizim tarzı olduğundan aksine daha kavraması alışması basit gibi. Tabi şey hasta olduğu zamanlarda acayip taslak gibi çizdiği bölümler vardı şu Maki'nin olduğu 2 3 bölüm misal ama onları sonradan düzeltmişti o bölümleri yeniden baştan çizilmiş haliyle o bölümler cidden felaketti.
Aynen dediğim gibi şahsi mesele bu tamamen, ben mesela alıştım adam bana panel atıyor bunda neyi anlamadın oluyorum garipsiyorum.

Aynen dediğim gibi şahsi mesele bu tamamen, ben mesela alıştım adam bana panel atıyor bunda neyi anlamadın oluyorum garipsiyorum.
Anlamayan insanlara lafım yokta şey tayfası fena anlamadım o yüzden çöp tayfası. Böyle hemen ışınlanıyorlar manga sohbetlerine jujutsu kaisen çok bozdu ya Gojo nerde bu aradacı tayfa falan. Tabi her mangada var bu kitle anlamadıkları her bölüme çok bozdu seri yani ben anlamıyorsam kötüdür kesinlikle ve bundan bu kadar emin olmaları.

Anlamayan insanlara lafım yokta şey tayfası fena anlamadım o yüzden çöp tayfası. Böyle hemen ışınlanıyorlar manga sohbetlerine jujutsu kaisen çok bozdu ya Gojo nerde bu aradacı tayfa falan. Tabi her mangada var bu kitle anlamadıkları her bölüme çok bozdu seri yani ben anlamıyorsam kötüdür kesinlikle ve bundan bu kadar emin olmaları.
Evet bu insanlar potansiyel okuyuculara da engel olmuş oluyor, ne döndüğünü anlamıyor ki bunun tamamen kendisiyle alakası olduğu çok belli altı üstü seriyi tekrar okuyacak hala daha anlamadıysa her insan gibi oturup hayran kitlesiyle tartışacak ki zevkli kısmı da budur her seri çat diye anlaşılacak diye bir şey yok ama anlamadı diye seriye nefret körükleyip sürü psikolojisi yaratmak hiç doğru değil. Bu tür insanlar tam olarak bunu yaparak neyden zevk alıyor bilmiyorum, böyle kötü diyenlerle iki dakika tartışıyorsun daha serinin verdiği zaman dilimlerini bile takip etmemiş. Her seride var bu tipler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık