Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Jozu (İki Kollu) vs. Magellan

Kim kazanır?

• Jozu

Kullanılan: 0 0.0%
  • Magellan

Kullanılan: 2 100.0%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
Jozunun ne derece elmasa dönüştüğü belli değil , tüm beden dönüşse katı bir cisim oluyor nasıl hareket edecek diye bir açık kapı var.Muhtemelen tam elmas olamıyor rakibe saldıracağı kısmı elmasa çeviriyor.
Magellan WenomDemon ile resmen ölüm makinası , o formda Jozu buna nasıl karşı koyar bilemedim.
Tam elmas olur kendini kaplumbağa gibi korur belki.

Cedric

Magellan'ın Mf arcında olduğunu düşünmek bile istemiyorum, heralde katliam çıkardı kimse kaçamazdı. :(

Luffy'nin Jet Bazookası ile secde eden magellan (ki aynı zamanda hantal birisi) Jozu gibi bir tankın vurduğu darbelerden en fazla 3-4 tanesine dayanabilir.

Şimdi önemli olan şu.Parameciaların hepsi luffy gibi neyse sürekli o mu kalmak zorunda lastik gibi.Eğer öyleyse işler değişir.Ama değilse elmasla kaplama gibi bir olaya ihtimal dahi vermiyorum.

Elmas + Hakiye zehir falan işlemez.Jozu aklın alır Magellan'ın.

Jozu'nun meyvesini kullanmasına gerek bile yok hatta.Jozu'nun haki savnunmasını aşamaz Magellan.

Şimdi önemli olan şu.Parameciaların hepsi luffy gibi neyse sürekli o mu kalmak zorunda lastik gibi.Eğer öyleyse işler değişir.Ama değilse elmasla kaplama gibi bir olaya ihtimal dahi vermiyorum.
Elmas kaplamaya niye ihtimal vermiyon la :D 2 ihtimal var.

1- Elmas kaplıyor üstüne.
2- İstediğinde herhangi bir yerini komple elmasa dönüştürüyor. Mesela kolu komple elmas oluyor.

Bence ikincisi olursa elmas meyvesinin çok esprisi kalmaz. Haki çelik adamı, elmas adamı kesmeni sağlıyor zira. Ama haki vücuttan bağımsız olan bir şeyi kesmeni sağlamaz. Barto'nun bariyeri mesela. Yok öyle hakiyle dokunayım hop gitsin bariyer diye bir şey. Vücuttan bağımsız ve o meyveyi güzel ve işe yarar yapan da bu. Eğer Barto'ya ulaşacaksan ya bir şekil bariyeri kıracaksın ya da küresel yapmadıysa bariyerin üstünden sıçrayıp geçmeye çalışacaksın.

Jozu'nun meyvesi de kaplama ise ona zarar verebilmen için elması kesmen gerekir. Bu durumda meyvesi hakikaten muazzam olur. Mangakanın ne yapmak istediği çok önemli yani. Çok müthiş bir güç vermek mi istiyor yoksa haki kullanıcıları söz konusu olduğunda meyvesi geri planda kalan birisi mi yapmak istiyor onu?

Elmas kaplamaya niye ihtimal vermiyon la :D 2 ihtimal var.

1- Elmas kaplıyor üstüne.
2- İstediğinde herhangi bir yerini komple elmasa dönüştürüyor. Mesela kolu komple elmas oluyor.

Bence ikincisi olursa elmas meyvesinin çok esprisi kalmaz. Haki çelik adamı, elmas adamı kesmeni sağlıyor zira. Ama haki vücuttan bağımsız olan bir şeyi kesmeni sağlamaz. Barto'nun bariyeri mesela. Yok öyle hakiyle dokunayım hop gitsin bariyer diye bir şey. Vücuttan bağımsız ve o meyveyi güzel ve işe yarar yapan da bu. Eğer Barto'ya ulaşacaksan ya bir şekil bariyeri kıracaksın ya da küresel yapmadıysa bariyerin üstünden sıçrayıp geçmeye çalışacaksın.

Jozu'nun meyvesi de kaplama ise ona zarar verebilmen için elması kesmen gerekir. Bu durumda meyvesi hakikaten muazzam olur. Mangakanın ne yapmak istediği çok önemli yani. Çok müthiş bir güç vermek mi istiyor yoksa haki kullanıcıları söz konusu olduğunda meyvesi geri planda kalan birisi mi yapmak istiyor onu?

Bana göre elmasla kaplama diye bir olay yok.O zaman luffyde üstünü lastikle kaplasın.Daz bones kendini kılıca çevirince etrafını mı kaplıyordu yani.O şekilde hiçbir dayanıklılığı olmazdı.Kırılması ve kesilmesi kolay olurdu.Zoro binbir dereden su getirmezdi o kadar.

Jozu'nun kolunun gittiği sahneye bakın.Kol belli bir yüzeyden ayrılıyor.Yani elmasla kaplama diye bir şey yok.Elmas geometrik şekillere sahip.Aynı prizma gibi bir nevi.Kol donduktan sonra temiz bir şekilde ayrılıp kolunu kaybetmesinin nedeni bu.

Bana göre elmasla kaplama diye bir olay yok.O zaman luffyde üstünü lastikle kaplasın.Daz bones kendini kılıca çevirince etrafını mı kaplıyordu yani.O şekilde hiçbir dayanıklılığı olmazdı.Kırılması ve kesilmesi kolay olurdu.Zoro binbir dereden su getirmezdi o kadar.

Jozu'nun kolunun gittiği sahneye bakın.Kol belli bir yüzeyden ayrılıyor.Yani elmasla kaplama diye bir şey yok.Elmas geometrik şekillere sahip.Aynı prizma gibi bir nevi.Kol donduktan sonra temiz bir şekilde ayrılıp kırılmasının nedeni bu.
Luffy lastiğin ta kendisi. Her tarafı lastik. Jozu'nun her tarafı elmas değil farklılar yani. Jozu bildiğin insan. Dediğim gibi 2 ihtimal var ya bu insanken birden elmasa döndürüyor komple istediği kısmı ya da dönüş yapma diye bir şey yok kaplama var. Bence kaplama olsa dahi kolu düzgünce kırılır. Çünkü salt dışının donduğunu sanmıyorum. Elmas iletiyor diyorlardı. İç-dış komple dondurmuştur. O açıdan kaplama olsa dahi üstteki elmas ile birlikte alttaki deri de donacağı için sıkıntı olmazdı sanırım.

Cedric

Benim anladığım, Jozu Luffy gibi değil. Sebebi ise şu, eğer full bedenini elmasa çevirse ya hareket etme sıkıntısı olabilir yada kırılma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir. O yüzden sadece saldırı yapacağı kısmını elmasa çeviriyor. Yani gerekli yerde full beden elmas olabilir ama her zaman yapmamasının nedeni ona dezavantaj yarattığı düşüncesindeyim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık