Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hayat Tecrübelerimiz

Eğer aramızda anne - baba olan abilerim ablalarım varsa onlara da kendi çocukluk tecrübelerimden bir kaç şey anlatayım:
Çocuk korku ile değil sevgi ile büyütülmeli.Çocuğu bir şeylere zorlamamalı,yani çocuk dershaneye gitmek istemiyorsa onu zorla yazdırmanın bir mantığı olmadığı gibi yararı da yok.Herkes derslerinde çok başarılı olacak diye bir şey de yok.Onu diğer çocuklarla kıyaslamak çocuğun sadece kalbini ve özgüvenini kırar.Biliyorum belki iyi bir iş sahibi olsun istiyorsunuz ama yapılan baskı çocuk için işleri zorlaştırmaktan başka bir işe yaramıyor.Aksine çocugu kendi ilgi alanında desteklemek daha önemli.Mesela çocuk futbol kulübüne gitmek isterken onu basketbol kulübüne niye yazdırırsın?Çocuk neye ilgi duyuyorsa saygı duyup arkasında durmalısın.Diyeceklerim bu kadar okuduğunuz için teşekkürler.
İlgi dediğimiz şey o kadar ince bir çizgiye bağlı ki... Üstelik çocuk gibi hayatı yeni yeni tecrübe etmeye başlayan birey birçok farklı şeye ilgi duyabiliyor. Veya bu ilgi duyduğu şeyler çok çabuk başka bir şeye dönüşebiliyor. Haliyle yapacağınız yönlendirmelere ihtiyaç duyacaktırlar. Zart-zurt oyun teorileri-birey yetiştirme klavuzlarından da kafanızı arada kaldırmakta fayda var:d Sigara kullandığından endişe ediyorsanız ellerini koklayın bu arada:d

Silinmiş Üye

Bir arkadaşımı kardeşim gibi görüyordum okulda falan hep beraberdik birisi ona bir şey yapsın veya desin hemen onu savunurdum.Sonra o başkalarıyla samimi olup beni görmezden gelmeye başladı ve aramızda gerginlik oldu.Zaten psikolojik olarak sıkıntılı olduğum bir dönemde bir darbe de ondan yemiş oldum.Demem o ki bazı insanlara gerektiğinden fazla değer vermeyin,sonra siz üzülürsünüz.
Dostum ben insanların birbirinden soğumasında bir sakınca olduğunu görmüyorum. Arkadaşlığınız falan sonsuz sürecek değil. Ben de insanım ben de sıkılınca başka insanlarla konuşuyorum. O kişi senle ille de samimi olmak zorunda değil ki sen onu savunsan bile. Ha yine bir olay olur seni savunur orası ayrı ama zorlarsan bu sefer sahte samimiliğe dönüşüyor daha da kötü oluyor. Seni nasıl görmezden geliyor onu da söyler misin ? Merhabana merhaba mı demiyor :( ?

İlgi dediğimiz şey o kadar ince bir çizgiye bağlı ki... Üstelik çocuk gibi hayatı yeni yeni tecrübe etmeye başlayan birey birçok farklı şeye ilgi duyabiliyor. Veya bu ilgi duyduğu şeyler çok çabuk başka bir şeye dönüşebiliyor. Haliyle yapacağınız yönlendirmelere ihtiyaç duyacaktırlar. Zart-zurt oyun teorileri-birey yetiştirme klavuzlarından da kafanızı arada kaldırmakta fayda var:d Sigara kullandığından endişe ediyorsanız ellerini koklayın bu arada:d
Anne baba destek vermelidir tabii de çocuklar kendi için en iyiye her zaman karar veremiyor. Doğruyu gösterme bir anne babanın yapması gereken şey asıl.

Matematik, Türkçe falan bunlara ilgi duymaz başka işler düşünür onda iyidir ama çocuk da vaktini sırf bilgisayar oyunları, diziler ile geçirmesin yani. Bir konuda iyi olmaya çalışsın. Fazla özgürlük evde pinekleyen veya dışarıda serserilik yapan çocuklar yaratır.

Özellikle çok insanın çalıştığı bir yerde çalışıp bunu söyleyen varsa kesinlikle yalandır.
Ben söylüyorum ve çok insanın bulunduğu pek çok yerde çalıştım. Benim arkamda konuian vardır ama ben kimsenin arkasından kötü konuşmam. En azından hatalarını analiz eder, doğru tercihin başka bir seçenek olabileceğini dillendiririm.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık