Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Gintama Animesi Üzerine

Gintama, göründüğünden fazla derinliği olan bir anime mi?

• Katılıyorum.

Kullanılan: 41 74.5%
  • Çok derinliği olan bir anime değil be...

Kullanılan: 6 10.9%
  • Bu animede derinlik aramak; delinin kuyuya attığı taşın ne kadar önemli olduğunu sorgulamak kadardır

Kullanılan: 8 14.5%

• Kullanılan toplam oy
    55
Belirli aralıklarla buna başlıyor 4-5 bölüm izleyip bırakıyorum. Başları sarmadı, çok kötü, benlik değil modunda falan da değilim ama nedense hiç devam edesim gelmiyor. Bir ara gene bakarım

Sadece 5 bölümmü ne izledim ,
Sen devam et.. devam et.. Çekil! bizim gibi bu zillet bataklığına!

Belirli aralıklarla buna başlıyor 4-5 bölüm izleyip bırakıyorum. Başları sarmadı, çok kötü, benlik değil modunda falan da değilim ama nedense hiç devam edesim gelmiyor. Bir ara gene bakarım
Gintama, ilk sezonu çok nadir esas ciddi konulara değiniyor. Geri kalan hep troll bölümler. Sonra Gintama'nın diğer sezonları trollük daha pasif, aksiyon ve drama ağırlıklı. Bu arada

Başları öyle hocam. Bazı bölümler var ondan sonra baya sarıyor. Yine çok çok sıkıcı bölümler olabiliyor ama sonra bir bölüm geliyor aşırı iyi oluyor.

Bundan yaklaşık 5-6 sene önce OP'u izlemeye başlamıştım. 5-6 bölüm izleyip sıkılmıştım. İzlediğim ilk anime olduğundan mı bilmiyorum artık pek sarmamıştı. Sonra biraz şans vereyim dedim ve 50-60 bölüm izledim. Sonra kendimi mangayı takip ederken buldum. Kaşla göz arasında seriyi bitirmiş ve mangayı takip eder hale gelmiştim. Bunu neden anatıyorum? çünkü aynısı Gintama'da da oldu. Gintama'yı da yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 2-3 yıl önce izledim. İlk bölümler hiç sarmıyordu, zorla izliyordum. Biraz şans vereyim dedim ve kendimi mangasını okurken buldum. Gintama da işlenen temalar, göndermeler falan bunları etraflıca yazabilmek için tekrar izlemek ya da okumak lazım. Ben seriyi bitireli epey oluyor çünkü. He illa bir şey diyeceksek eğer şunu rahatlıkla söyleyebilirim: Gintama gerçekten çok sağlam seri. Ağırlıklı olarak mizah işlense de yeri geldiğinde ağlatıp yeri geldiğinde tüyleri diken diken eden bir seri. Hikayesi güzel, mizahı orjinal ve sıçırtacak kadar güldürebiliyor :d Ben seviyorum, izleyecek arkadaşlar da en az 50 bölüm şans vermeli. Hadiyin iyi geceler .d

Derinlik denilen şey nedir? İzlemediğim halde ben parodi olduğu için derin olduğunu düşünüyorum. Ben mi yanlış düşünüyorum yoksa kavram mı değişkenlik gösteriyor?

Bundan yaklaşık 5-6 sene önce OP'u izlemeye başlamıştım. 5-6 bölüm izleyip sıkılmıştım. İzlediğim ilk anime olduğundan mı bilmiyorum artık pek sarmamıştı. Sonra biraz şans vereyim dedim ve 50-60 bölüm izledim. Sonra kendimi mangayı takip ederken buldum. Kaşla göz arasında seriyi bitirmiş ve mangayı takip eder hale gelmiştim. Bunu neden anatıyorum? çünkü aynısı Gintama'da da oldu. Gintama'yı da yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 2-3 yıl önce izledim. İlk bölümler hiç sarmıyordu, zorla izliyordum. Biraz şans vereyim dedim ve kendimi mangasını okurken buldum. Gintama da işlenen temalar, göndermeler falan bunları etraflıca yazabilmek için tekrar izlemek ya da okumak lazım. Ben seriyi bitireli epey oluyor çünkü. He illa bir şey diyeceksek eğer şunu rahatlıkla söyleyebilirim: Gintama gerçekten çok sağlam seri. Ağırlıklı olarak mizah işlense de yeri geldiğinde ağlatıp yeri geldiğinde tüyleri diken diken eden bir seri. Hikayesi güzel, mizahı orjinal ve sıçırtacak kadar güldürebiliyor :d Ben seviyorum, izleyecek arkadaşlar da en az 50 bölüm şans vermeli. Hadiyin iyi geceler .d
Ben de zamanında Hunter x Hunter için öyle düşünüyordum. 2. animem olan Naruto'nun ardından başlayarak izlemeye girişmiştim. Ama ancak 5 dakika ya dayanabildim ya da dayanamadım. Şimdi Dünya'nın en Hunter x Hunter fanı olduğumu iki shot bir helva ekmek kadar iddia ederim.

Beş altı bölüm izleyip sarmadı bıraktım diyen arkadaşlara bir de "ciddi arcları" izlemelerini öneririm, zaten 4-5 bölüm sürüyor maksimum eğer onlarda sarmazsa o zaman bu eser size göre değildir zaten.

Beş altı bölüm izleyip sarmadı bıraktım diyen arkadaşlara bir de "ciddi arcları" izlemelerini öneririm, zaten 4-5 bölüm sürüyor maksimum eğer onlarda sarmazsa o zaman bu eser size göre değildir zaten.
Sıkıntı sarmaması değil beğendim ben izlediğim kısımları beklentim düşüktü zaten başları için. Buradaki sıkıntı devam etme konusunda herhangi bir motivasyona sahip olamamam hani böyle gördünmü güzel diyeceğin ama görmesen de bakmak için uğraşmayacağın bir şey gibi yani.

Sıkıntı sarmaması değil beğendim ben izlediğim kısımları beklentim düşüktü zaten başları için. Buradaki sıkıntı devam etme konusunda herhangi bir motivasyona sahip olamamam hani böyle gördünmü güzel diyeceğin ama görmesen de bakmak için uğraşmayacağın bir şey gibi yani.
Anladım demek istediğini ben daha çok sarmadı diyen arkadaşlar için öneride bulunmuştum. Mesela seneler önce yeni yeni anime/manga dünyasına girerken bende 2-3 kere bıraktım özellikle ilk 20 bölümü çok yadırgamıştım zamanla birkaç kez daha şans verdikten sonra alışabildim, ilk büyük arc benizakura sonrasında ise tamam olmuştum bile. Şimdilerde ise profilim durumunu görüyorsunuz ne yazık ki çilekli süt hayranı olup çıktım(çokta inside olmayan inside joke kusura bakmayım.) :D

Not: Inside joke'u türkçeleştiremedim kusura bakmayın gugılladım o da türkçeleştirememiş 'aramızda bir şaka' olabilir belki ama o da tam karşılamıyor sanki bilemedim :/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık