Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Gintama Animesi Üzerine

Gintama, göründüğünden fazla derinliği olan bir anime mi?

• Katılıyorum.

Kullanılan: 41 74.5%
  • Çok derinliği olan bir anime değil be...

Kullanılan: 6 10.9%
  • Bu animede derinlik aramak; delinin kuyuya attığı taşın ne kadar önemli olduğunu sorgulamak kadardır

Kullanılan: 8 14.5%

• Kullanılan toplam oy
    55
gintoki shinpanchi kagura ailem gibidir. Ne zaman canım sıkılsa random açar izlerim. Öyle farklı bir yeri vardır bende. Mizahı shonen kafaların çooooook ilerisinde çok net. Parodiler falan efsane be.

Konuya dair de birşeyler yazayım
Madem Gintama animesi üzerine dedik
Çok severim yeri apayrıdır birkaç sebebi var yazayım
1 Tam bir karakter animesi. Çok farklı birsuru karakter var. Gintama izleyip de hicbir karaktere hayran olmadım demek mümkün değil
2 Gintoki cidden animeyi öyle bir noktaya taşıyor ki. Yeri geldiğinde en güvenilir en sağlam dost, yeri geldiğinde sırtındaki ilk bıçak
3 Tabi ki animenin karakterlerin trollukleri. Ister kabul edin ister etmeyin her insan içinde biraz troll barındırıyor. Gintama izleyene kadar kendimi troll zannederdim. Ufkum açıldı benim o kadar diyeyim
4 Göndermeler. Herkese herşeye gönderme yapabilirler. Diğer animeler, jump, tv programları, siyaset vb. Kendine bile gönderme yapabiliyor.
5 Bir komedi animesi gibi dursa da aslında baya konusu olan baya ciddi dövüşleri savaşları dramı trajedisi herşeyi olan bir animedir. Kac kez gozlerim doldu hatirlamam. Okitanin ablasi, Shogun'un öldüğü sahne ve Shinsegumi'nin dagildigi bolumlerde cidden cok etkilendim
6 Müzikleri. Donten li opening izlediğim en iyi opening olabilir. Onun dışında tum openingleri standart üstü. Ostlari çok güzeldir.
7 Esinlenmeler. Sonradan farkettim ama animedeki çoğu olay ve kişi japon tarihinde gerçekte olan kişiler. Shinsengumi, mivamaguri gerçek teşkilatlar, Katsura gerçek bir devrimci. Insan japon tarihine merak sariyor anime yuzunden
Kaldı ki tüm bu olaylar kişiler uzay temasi ile birleştirilmiş ve bence çok aşırı absürt bir senaryoda çıkmamış ortaya. Tutarlilik korunuyor genel anlamda
8 Samimiyet. Cidden bir aile havası alıyorsun karakterler arasında bunu da en çok 4 diva arkında hissetmiştim. Otoseyi kanli gorunce Gintoki'nin o herife dalisi müthiş epik sahnedir. Daha bu sahnenin gazi bitmeden şu tavuskuşu kadının askerleri kestikleri yerler müthiş cidden

Daha çok şey yazılır aslında ama
Kısaca Gintama basit bir seri değildir beni çok etkilemiştir ama herkese benim kadar hitap etmeyebilir

Önereceğiniz kişiler özenle seçilmeli bu mertebeye layık olanlar ile yola devam edilmeli ??
  • Gintama, beni hem çok güldüren, hem de ciddi ciddi beni boşluğa itip, üstüne gözlerimden oluk oluk yaşlar akıtan animedir. Çünkü orada yaşam ve ölüm tasviri eşsiz anlatılmış. Ölümü düşünmeyince hayat laylaylom ama hayatın sona erdiğini anlaşıldığında, "Ne yani ? Bitti mi ?" gibi cümleleri hissettiriyordu. Örneğin; Hayatta olan bütün dostlarını uğurlamak için yaşamaya çalışan bir yaşlı adamın hikayesi olsun, ve dileği evli olarak ölmek isteyen kanser bir genç kızın hikayesi vs. gibi hayatımıza dokunan konular vardı....

gintoki shinpanchi kagura ailem gibidir. Ne zaman canım sıkılsa random açar izlerim. Öyle farklı bir yeri vardır bende. Mizahı shonen kafaların çooooook ilerisinde çok net. Parodiler falan efsane be.
Farkettiysen, bir power-up gibi olayı yok. Tamami ile karakterlerin kendi öz gücü. Bir ara Bleach Ywach göndermesi vardı. O bayağı komiikti. Sonra bunun Shinsengumi versiyonuda çıkmıştı. Aynı Orihime'ye benzeyen seksi bir kız vardı. Onu da Okita baştan çıkarıp sadist yapmıştı. :hhh:

Zamanında Facebookda, Gintama Türkiye Fan sayfası vardı. Orada bölüm isimlerinin çok güzel listesi vardı. Hani şey şeklinde kagura uyuyamıyor bölümü gibi. Sanırım sonradan sayfa kapandı bir daha da o listeyi bulamadım. Elinde olan var mı?

Son düzenleme:
Gintama'da en sevdiğim şey Gintoki'nin her şeye rağmen yaşıyoruz ve bir şekilde hayat devam ediyor mottosuydu. 2015 sonrasında da Gintoki'nin geçmişini tam anlamıyla öğrenmemiz bu mottosunu benim için bir tık daha değerli kıldı. Mesela senin bahsettiğin gibi "Aaah, unutmuşum" sahnesi müzikle beraber çok etkiliyici bir sahneydi ama geçmişini tam anlamıyla öğrendikten sonra o sahnenin değeri bir tık daha arttı bende.

Bi de Naruto'yu Bleach'i gördükten sonra ve One Piece'nin gidişatına da şahit olduktan sonra ben çok temiz bağladığını düşünüyorum gorilin.. İşte tamamen bu kişisel sebeplerden pek kıyamıyorum 2015 sonrasına tabi yine dediğin gibi Utsuro etkisi de var inanılmaz kaliteli villain.
Saigo kraldan bahsedince aklıma geldi, Gintama'nın en etkileyici yanlarından biri de bu bence herkes bir şekilde hayatını yaşamaya çalışıyor shounen jumpta çıkan mangada sana hayat kadınlarından lgbt+ bireylere, hükümet karşıtı örgütten hükümetin ta kendisine, yakuzalardan polislere vs. çok geniş bir yelpaze karakterler sunuyor ve bir şekilde bu karakterlerin neredeyse hepsiyle empati yaptırmayı başarıyor. Bir de Shounen tarihindeki en iyi ana karakter Neet Samuray Sakata Gintoki var tabi :D
Daha önce birkaç bir şey karalamıştım bunla bağıntılı olarak onları alıntılayım dedim yoksa beni bıraksanız sabaha kadar konuşurum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık