Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Akainu doğrudan vurmuyor Luffy'e , Jinbe'nin derisinden geçiyor. Diğerleri bir kere değil tüm bir savaş boyunca hasar veriyor. Açıkçası ben bir fark göremiyorum. Crocodile bildiğin koluyla birlikte içinden geçmişti. O yara bile iz bırakmadan kapandı. Akainu'nunki ile kıyaslanmayacak bir hasar olduğunu düşünmüyorum.

Hele bu örneklerde Akainu bariz daha güçlü isimken Kaido da bahsettiğim Oden'e göre daha güçlü isimlerin yara izi bırakamaması bir anlam ifade etmez. Ha derseniz ki WB, Roger, BM, Garp, Xebec gibi isimler Kaido ile hiç savasmamıştır o zaman 7 kere nasıl yenilmiş her defasında gazla mı bayiltilmis , enerjisi bitti de mi yenilmiş diye sorma gereği duyarım. Hele ki son bölümde Kinemon gibi ismin derisini aştığını gözlemlemişken bu tarz iddialar çok zayıf kalıyor.
Dişi düşen luffynin süt içerek dişinin iyileştiği bir evreni okuyoruz. Bizim evrenimizde croconun luffyi delmesibden sonra bandajlanarak hayatta kalamazsın zaten. Oda kendi evrenindeki etkili saldırıları da yara iziyle belli ediyor. Shanks karasakalın güçlü olduğunu yara izini delil göstererek söylüyor. Bu yüzden o saldırılar aynı hasarı verememiştir demek seri ile daha tutarlı.
Kinemonun kaidoyu delmesi de kinemonla değil kaido ile alakalı bir durum. Hasar almayan big momdan görmüştük ki travma anında bu özelliğini kaybediyor. Kaido da 9 kını karşosonda görünce odeni hatırladı ve travmaya girdi. Travma anında hasar almaz ya da ölümsüz her neyse bu özelliğini kaybetti ve hasar aldı.

Sonuç değişmiyor ki Luffy'de tonla adamla savaştı ve pek çoğu savaş sırasında Luffy'e zarar verdi. En nihayetinde sadece Akainu'nun açtığı yara var. Kaido için de aynısı geçerli, sonuç olarak sadece Oden var. Söylediğin değişkenler sonucu etkilemiyor.
Sonucu etkilemiyor değil sen tek hasarı Oden verdi dememiş miydin?

Crocodile'ın yarası daha nasıl derin olabilir? Adam koluyla Luffy'nin önünden girip arkasindan çıktı Emre.:D
Onlar ciddi olsa da seride ağır yaralanmalar değil işte.İçten etkiliyor yani iz bırakacak şekilde ağır yaralanma değil.Squardo boydan boya deldi aynını yaptı.Wb yaşasa yara izi kalmazdı.Yara izine bakıp Squardo’ya sövmezdi yani.Delme değil keserek kemiğe kadar iz bırakacak derin yaralar kapanmıyor bence.İşte Mihawk’ın koca kılıçla yukarıdan aşağı ezik Zoro’yu doğraması gibi.Seviyelerde uçurum varken o yara kapanmaz tabii.

O ameliyatın tek nedeni Akainu'nun hasarı değil ama. O hasarı alana kadar neler geçirdi biliyoruz. Ayrıca ben Kaido'nun Oden'den daha güçlü olduğuna çoğu kişinin karşı çıkmayacağı isimlerle Kaido hiç mi dövüşmedi diye de size soruyorum. Özellikle Yonkou'larin WB ile bölgeleri i in savaştığı soylenmisken, Garp gibi Rocks tayfasına karşı savaştığı bilinen bir adam varken yine bunların yanında Roger varken ayrıca aynı taygada olmalarına rağmen sürekli çekişme içinde oldukları söylenen Big Mom varken sağlam hasarı bir tek yara izinden dolayı Oden'in bıraktığını söylemek hele de 7 kere yenildiği de söylenmiş ve Oden savaşında yara almasına rağmen yenilmemisken pek tutarlı değil.
Aynı 7 kere yenildiği bilgisinde şunu da söylüyordu, düşmanları hiçbir şekilde onu öldüremedi. Bir şekilde yenilebiliyor. Belki kairoseki ile belki başka şekilde ama kendisini öldüremiyorlar. Muhtemelen hasar almama muhabbetinden. Wb ile illa ki savaşmıştır ama bu ölümüne dövüş müdür bilmiyoruz. Bm ile sabaha kadar savaştılar yenişemediler. Kaido şunu düşünüyor, yenilsem bile ölmiyicem. Ama oden dövüşünde durum farklıydı. Oden onu kesebiliyordu. Yenilseydi ölecekti.

Onlar ciddi olsa da seride ağır yaralanmalar değil işte.İçten etkiliyor yani iz bırakacak şekilde ağır yaralanma değil.Squardo boydan boya deldi aynını yaptı.Wb yaşasa yara izi kalmazdı.Yara izine bakıp Squardo’ya sövmezdi yani.Delme değil keserek kemiğe kadar iz bırakacak derin yaralar kapanmıyor bence.İşte Mihawk’ın koca kılıçla yukarıdan aşağı ezik Zoro’yu doğraması gibi.Seviyelerde uçurum varken o yara kapanmaz tabii.
Yapma yahu Robin bıraksa ölecekti diyordunuz nasıl ağır yaralanma değil? Peki Luffy'nin çocukken kendine bıçakla yaptığı yara izine ne diyon? Hele de çocukların büyüyünce yara izleri geçer söylemine rağmen? Çok mu derin bir yara idi?

Aynı 7 kere yenildiği bilgisinde şunu da söylüyordu, düşmanları hiçbir şekilde onu öldüremedi. Bir şekilde yenilebiliyor. Belki kairoseki ile belki başka şekilde ama kendisini öldüremiyorlar. Muhtemelen hasar almama muhabbetinden. Wb ile illa ki savaşmıştır ama bu ölümüne dövüş müdür bilmiyoruz. Bm ile sabaha kadar savaştılar yenişemediler. Kaido şunu düşünüyor, yenilsem bile ölmiyicem. Ama oden dövüşünde durum farklıydı. Oden onu kesebiliyordu. Yenilseydi ölecekti.
Hiç hasar almayan adam nasıl yenilecek?

Fiziksel yaralar kapanır, unutulur zamanla.
Oden reis Kaidonun ruhununda hasar bırakmış.
20 yıl önce Oden, Kaidoyu bal gibide yenerdi. Kaido bile bunun farkındaydı. 5 yıl boyunca hesap kitap yapmış nihayet katakulliyle yendi.

Kaido yenilmez değil daha önce yenilmiş. Daha önce yara almamış Oden kesti, kınlar deldi.
Bir babayiğit çıkar iradesini kırar, kellesini alır, ölümüde tadar... Şehir efsanesi sona erer.

Yapma yahu Robin bıraksa ölecekti diyordunuz nasıl ağır yaralanma değil? Peki Luffy'nin çocukken kendine bıçakla yaptığı yara izine ne diyon? Hele de çocukların büyüyünce yara izleri geçer söylemine rağmen? Çok mu derin bir yara idi?
Onu bilmiyorum artık :D çocuk diye iz kalmıştır yada Oda tasarımında şekil olsun diye eklemiştir hikayeye böyle bir ayrıntı.Ben ağır yaralanma değil demiyorum iz bırakacak türden değil o kanca falan.İğne sokar gibi saplıyor delik kapanınca iz kalmaması normal.

Bm queenden hasar almadı ama yenildi. Aynı şekilde esir edilmiş olabilir kaido da
BM dediğin orada uyuya kalıyor. Darbe yüzünden bayıldı ise de bu hasar aldığı için olur. Yoksa etki etmeyen darbe yüzünden niye bayılsın? Yani Kaido her seferinde bu şekilde ele geçirildi yenildi mi diyeceğiz biz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık