Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ama bu adam Roger Garp Xebec ya da WB gibi adamların olduğu denizlerde yaşamış Big Mom'ı da dahil edebilirsin. Ben eminim Kaido net olarak yenilmediği adama itaat etmez altına girmez. Yani yapısı gereği herkese atarlı bir adamdır karşıdaki üstünlüğünü hissettirmedigi sürece altına girmez bence. Big Mom ile de sürekli kavga ediyormuş ki o da zarar verebiliyor gördük. Yani Enel gibi kimsenin ona zarar veremediği izole bir yerde yaşamıyor çılgın adamların kol gezdiği Yeni Dünya'nın göbeğinde kendisi. Hayatı boyunca ilk kere mi kesik yemiş hasar almış?
Evet hayatı boyunca ilk kez kesilmiş. Bu konu mangada yoruma açık olmayacak şekilde açıklanmış.

Burada şu önemli, Oden Kaido'yu kesiyor ama onu yenemiyor, Kaido 7 sefer kaybetmiş bir adam, yedi sefer kaybetmesine rağmen hiç biri onda yara açamamış. Demek ki Kaido'yu kesmeden ya da vücudunda yara açmadan alt etmenin yolları var. Savaşmaktan enerjisi biter, zehirlenir, ya da aynı anda üst seviye bir kaç kişi dalar ve bir şekilde etkisiz hale getirilir. Adam 7 sefer kaybetmesini bir şekilde sindirebilmiş ama kendisini alt eden pek çok adamın yapamadığını tek bir samuray yapmış, bunu kabul edememiş ki aradan geçen 20 yıla rağmen bu travmayı içinden atamamış.

Vücudunda görünen tek yara izi o. Ayrıca oden de çok güçlü bir karakterdi. Seride roger, wb, garp bir ayrıldı diğerlerinden, sonraki lig de kaido, bm, rayleigh vs. Oden o lige girebilecek güçteydi ölmeden önce.
Yara izi olayı sembolik bir şey sadece o sağlam hasar verdi anlamına gelmiyor. Mesela Luffy de bir tek Akainu'nun bıraktığı yara izi var ama Crocodile bildiğin delik açmıştı Luffy'de. Lucci çok ağır hasarlar vermişti. Katakuri midenin bir kısmını almıştı. Bunlar da mesela Akainu'nun bıraktığı hasar ile karşılaştırılabilecek hasarlardı bence.

Demek istediğim çok da yeterli değil travma oluşturması için. İlk kez hasar sadece Oden'den almamıştır yani.

@Siyah Ateş

Hayır pek ala bir şekilde ağır hasar alıp yenilmiş olabilir ama bu onda yara izi bırakmasını gerektirmiyor. Yukarıda örnekleriyle verdim. Bahsettiğin şekilde yenilmesine gerek yok.

Etkisiz hale getirilir nasıl olacak? Gazla mı bayıltıyorlar her seferinde?

@Siyah Ateş

Hayır pek ala bir şekilde ağır hasar alıp yenilmiş olabilir ama bu onda yara izi bırakmasını gerektirmiyor. Yukarıda örnekleriyle verdim. Bahsettiğin şekilde yenilmesine gerek yok.

Etkisiz hale getirilir nasıl olacak? Gazla mı bayıltıyorlar her seferinde?
Kendin açıklamışsın. Akainu'nun Luffy'e yaptığı vuruşla diğerleri bir mi? Luffy öbür tarafa gitti geldi o yara yüzünden ama diğerleri çizik etkisi yaptı adamda. Kaido'nun Akainu'su da Oden işte.

Oden, Eğer durdurulmasaymış ikinci saldırı da Kaido’nun KELLESİNi alıcakmış... Hey gidi hey. Bölümü okuduktan sonra bunu çok yazar ve tartışırdım. Şimdi ise haklı olmanın keyfini sürüyorum...:a: ksksks

Yara izi olayı sembolik bir şey sadece o sağlam hasar verdi anlamına gelmiyor. Mesela Luffy de bir tek Akainu'nun bıraktığı yara izi var ama Crocodile bildiğin delik açmıştı Luffy'de. Lucci çok ağır hasarlar vermişti. Katakuri midenin bir kısmını almıştı. Bunlar da mesela Akainu'nun bıraktığı hasar ile karşılaştırılabilecek hasarlardı bence.

Demek istediğim çok da yeterli değil travma oluşturması için. İlk kez hasar sadece Oden'den almamıştır yani.
Aynı durum değil ki luffy çocukluğundan beri hasar alan bir karakter ama kaido bir sebepten dolayı almıyor. Hatta son bölümde 9 kın hasar verince neden bunlar bana zarar verebiliyor diye soruyor. Ace, karasakal meyvesini iptal edince afallıyordu. Kaido açısından olay söyle: "Ben ne kadar pervasız olursam olayım kimse beni öldüremez" ama oden onu kesiyor. O kesiği boynuna yeseydi ölebilirdi. İlk defa ölüm korkusunu ona hissettiriyor oden. Bu yüzden bir travma yaşaması doğal. Daha önce aldığı hasarlar ne seviyede bilmiyoruz ama derisini aşıp da iz bırakamamış. Luffy saydığın yaraları aldığında bandajlandı, dinlendi ve iyileşti. Akainunun yaralamasından sonra ise law tarafından çok zor bir cerrahi müdahale geçirdi ki geçirmeseydi ölecekti. Üstüne günlerce komada kaldı. Yani onlar aynı derece tehlikeli hasarlar değildi ve akainu yara bıraktı.

Kendin açıklamışsın. Akainu'nun Luffy'e yaptığı vuruşla diğerleri bir mi? Luffy öbür tarafa gitti geldi o yara yüzünden ama diğerleri çizik etkisi yaptı adamda. Kaido'nun Akainu'su da Oden işte.
Akainu doğrudan vurmuyor Luffy'e , Jinbe'nin derisinden geçiyor. Diğerleri bir kere değil tüm bir savaş boyunca hasar veriyor. Açıkçası ben bir fark göremiyorum. Crocodile bildiğin koluyla birlikte içinden geçmişti. O yara bile iz bırakmadan kapandı. Akainu'nunki ile kıyaslanmayacak bir hasar olduğunu düşünmüyorum.

Hele bu örneklerde Akainu bariz daha güçlü isimken Kaido da bahsettiğim Oden'e göre daha güçlü isimlerin yara izi bırakamaması bir anlam ifade etmez. Ha derseniz ki WB, Roger, BM, Garp, Xebec gibi isimler Kaido ile hiç savasmamıştır o zaman 7 kere nasıl yenilmiş her defasında gazla mı bayiltilmis , enerjisi bitti de mi yenilmiş diye sorma gereği duyarım. Hele ki son bölümde Kinemon gibi ismin derisini aştığını gözlemlemişken bu tarz iddialar çok zayıf kalıyor.

Yanıklar ve derin yaralar iz bırakır.Beyazsakalın yara izim sızlıyor demesi gibi.Bunlar ağır yaralanmalar ki hatırlanıyor öyle yüzeyselinden değil yani en ağırından.Oden de o tarz bir yara vermiş.Zaten travmanın sebebi de bu.

Aynı durum değil ki luffy çocukluğundan beri hasar alan bir karakter ama kaido bir sebepten dolayı almıyor. Hatta son bölümde 9 kın hasar verince neden bunlar bana zarar verebiliyor diye soruyor. Ace, karasakal meyvesini iptal edince afallıyordu. Kaido açısından olay söyle: "Ben ne kadar pervasız olursam olayım kimse beni öldüremez" ama oden onu kesiyor. O kesiği boynuna yeseydi ölebilirdi. İlk defa ölüm korkusunu ona hissettiriyor oden. Bu yüzden bir travma yaşaması doğal. Daha önce aldığı hasarlar ne seviyede bilmiyoruz ama derisini aşıp da iz bırakamamış. Luffy saydığın yaraları aldığında bandajlandı, dinlendi ve iyileşti. Akainunun yaralamasından sonra ise law tarafından çok zor bir cerrahi müdahale geçirdi ki geçirmeseydi ölecekti. Üstüne günlerce komada kaldı. Yani onlar aynı derece tehlikeli hasarlar değildi ve akainu yara bıraktı.
O ameliyatın tek nedeni Akainu'nun hasarı değil ama. O hasarı alana kadar neler geçirdi biliyoruz. Ayrıca ben Kaido'nun Oden'den daha güçlü olduğuna çoğu kişinin karşı çıkmayacağı isimlerle Kaido hiç mi dövüşmedi diye de size soruyorum. Özellikle Yonkou'larin WB ile bölgeleri i in savaştığı soylenmisken, Garp gibi Rocks tayfasına karşı savaştığı bilinen bir adam varken yine bunların yanında Roger varken ayrıca aynı taygada olmalarına rağmen sürekli çekişme içinde oldukları söylenen Big Mom varken sağlam hasarı bir tek yara izinden dolayı Oden'in bıraktığını söylemek hele de 7 kere yenildiği de söylenmiş ve Oden savaşında yara almasına rağmen yenilmemisken pek tutarlı değil.

Yanıklar ve derin yaralar iz bırakır.Beyazsakalın yara izim sızlıyor demesi gibi.Bunlar ağır yaralanmalar ki hatırlanıyor öyle yüzeyselinden değil yani en ağırından.Oden de o tarz bir yara vermiş.Zaten travmanın sebebi de bu.
Crocodile'ın yarası daha nasıl derin olabilir? Adam koluyla Luffy'nin önünden girip arkasindan çıktı Emre.:D

Akainu doğrudan vurmuyor Luffy'e , Jinbe'nin derisinden geçiyor. Diğerleri bir kere değil tüm bir savaş boyunca hasar veriyor. Açıkçası ben bir fark göremiyorum. Crocodile bildiğin koluyla birlikte içinden geçmişti. O yara bile iz bırakmadan kapandı. Akainu'nunki ile kıyaslanmayacak bir hasar olduğunu düşünmüyorum.

Hele bu örneklerde Akainu bariz daha güçlü isimken Kaido da bahsettiğim Oden'e göre daha güçlü isimlerin yara izi bırakamaması bir anlam ifade etmez. Ha derseniz ki WB, Roger, BM, Garp, Xebec gibi isimler Kaido ile hiç savasmamıştır o zaman 7 kere nasıl yenilmiş her defasında gazla mı bayiltilmis , enerjisi bitti de mi yenilmiş diye sorma gereği duyarım. Hele ki son bölümde Kinemon gibi ismin derisini aştığını gözlemlemişken bu tarz iddialar çok zayıf kalıyor.
Sonuç değişmiyor ki Luffy'de tonla adamla savaştı ve pek çoğu savaş sırasında Luffy'e zarar verdi. En nihayetinde sadece Akainu'nun açtığı yara var. Kaido için de aynısı geçerli, sonuç olarak sadece Oden var. Söylediğin değişkenler sonucu etkilemiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık