Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kılıca basılan hakiyi iletti. Ayrı olarak slashın etrafını haki kaplamadı. Zaten ayrı olarak slashın etrafını haki kaplasa biraz önce sana söylediğim rüzgar olayıyla aynı mantıksızlık olur. Daha kılıcından çıkmamış olan slashın etrafını nasıl haki kaplayacak ? Slash havadayken slasha dua okuyarak mı :) Olmaz.
O zaman bu tekniği ilettiği gibi armamenti de slash ile iletemez mi gibi bir soru çıkıyor ortaya, ilgili manga sayfasına saldırıdan önce yada saldırı anında Zoro'yu gösteriyor mu eğer kılıcı kokasız iken yaptığı saldırı ile verdiyse o hasarı dediğin doğru oluyor. Ama sadece saldırının sonrasını görüyorsak ucu açık kalır şu anlık.

O zaman bu tekniği ilettiği gibi armamenti de slash ile iletemez mi gibi bir soru çıkıyor ortaya, ilgili manga sayfasına saldırıdan önce yada saldırı anında Zoro'yu gösteriyor mu eğer kılıcı kokasız iken yaptığı saldırı ile verdiyse o hasarı dediğin doğru oluyor. Ama sadece saldırının sonrasını görüyorsak ucu açık kalır şu anlık.
Öncesi görünmüyor. Kılıca basılı armamentten bir parça yollamış olması lazım zaten. Aksi halde normal slash atsa o slash Monet'i kesmez. Burayı bir daha açıklıyım karışıklık olmasın. Kılıç armamentli olduğu için slashı da armamentli halde çıkıyor. Nasıl ki Luffy armamenti yumruğunda topladığı zaman(temassız olan şeklinden bahsediyorum) düşmana vurduğunda sadece yumruğunun gücü değil armamentinin gücü de ulaşıyor Zoro'da da aynı. Armamentli kılıçtan slash çıkarınca o slash armamentli gidiyor zaten Monet'e. Havada armament yüklemiyor Zoro slasha. Slash armamenti çıkıyor. Ben Beckmann'ın olası dövüş stili de bu şekilde olmalı. Mermiye hakisini yükleyerek tetiğe basıyor ve o mermi armamentli olarak ulaşıyor rakiplerine. Yoksa Beckmann gibi bir adamın logia kullanıcılarını vurabilmesi mümkün olur muydu ? Mf'de Kizaru'yu tehdit etmesi mümkün olur muydu ?

Öncesi görünmüyor. Kılıca basılı armamentten bir parça yollamış olması lazım zaten. Aksi halde normal slash atsa o slash Monet'i kesmez. Burayı bir daha açıklıyım karışıklık olmasın. Kılıç armamentli olduğu için slashı da armamentli halde çıkıyor. Nasıl ki Luffy armamenti yumruğunda topladığı zaman(temassız olan şeklinden bahsediyorum) düşmana vurduğunda sadece yumruğunun gücü değil armamentinin gücü de ulaşıyor Zoro'da da aynı. Armamenti kılıçtan slash çıkarınca o slash armamenti gidiyor zaten Monet'e. Havada armament yüklemiyor Zoro slasha. Slash armamenti çıkıyor. Ben Beckmann'ın olası dövüş stili de bu şekilde olmalı. Mermiye hakisini yükleyerek tetiğe basıyor ve o mermi armamenti olarak ulaşıyor rakiplerine. Yoksa Beckmann gibi bir adamın logia kullanıcılarını vurabilmesi mümkün olur muydu ? Mf'de Kizaru'yu tehdit etmesi mümkün olur muydu ?
Tamamdır. Ayrıldığımız noktada sen görünmez haki olduğunu söylüyorsun bense koka olarak gördüğümüz haki diyorum.
Aslında iki durumda da slashe haki yüklenmiş oluyor. Ben doğrudan hakiyi slash taşıyor diyorum sen ise haki slash ile iletiliyor diyorsun. Doğru muyum?

Ünlemlere fazla anlam yüklemişsem demek! :good:
Ben kolay kolay öfkelenmem yahu :D

Boşuna benim armamentim seninkinden gelişmiş deyip durmuyordu Luffy'e.
Bakınız;
ben demiştim

Aynen öyle. Kalabalığın dövüşler önemli değil. Toplasan 5 tane dövüş çıkmaz önemli olan. Onları göstersin yeter.
Luffynin dövüşlerinin arasına yerleştiriyor işte diğerlerini sonra hepsi işini bitirip Luffy’yi bekliyor. Klasik.

Slash olayı bence şok dalgasının kesen hali biraz maddesel forma yakın.Animede de şok dalgası olarak resmedilmişti.Fuji slash de demiyor.Uçan Kılıç saldırısı mı ne demişti.Bir formu var gibi.Rüzgar olsa yatay basınç yapan adam böyle geri savrulmazdı.Rankyaku ile de aynı aslında hani belki oradan da bir sonuca ulaşılabilir.

O uzvuna bağlı elinde duran bir şey. Koka basamaz ona ama hakisi ile dışını kaplayabilir. Bu zaten normal. Biz fırlatılan bir enerji olarak ışığa eklendiğini görmedik.
Hyonun bahsettiği haki ile ışın kılıcını oluşturuyor olabilir.
Evet, Kizaru'nunki dediğin şekilde açıklanabilir. Diğer logia kullanıcıları için elemente haki yüklemek ne kadar mümkün, bu çok tartışıldı. Genel kanı yüklenemez şeklinde idi. Ama bence elemente haki yüklenebilir. En kötü ihtimalle elemental hasarın artırılması için haki kullanılabilir. Sabo'nun mera mera'yı ilk kez kullandığı sahneyi hatırla. Attığı hiken yeraltı limanına kadar ulaşmıştı. Normalde bir element yer yüzeyini o kadar delip de o kadar aşağı inemez.

Tamamdır. Ayrıldığımız noktada sen görünmez haki olduğunu söylüyorsun bense koka olarak gördüğümüz haki diyorum.
Aslında iki durumda da slashe haki yüklenmiş oluyor. Ben doğrudan hakiyi slash taşıyor diyorum sen ise haki slash ile iletiliyor diyorsun. Doğru muyum?
Görünmez haki derken şöyle açıklıyım. Slash hakili ama hakili olduğuna işaret edecek siyah, kokamsı bir görüntüsü yok. Senin hakiyi slash taşıyor düşüncen de aynı değil mi aslında. Slash hakili çıkıyorsa otomatikman hakiyi taşıyan şey de slash oluyor bir nevi. Bana çok da farklı şeylermiş gibime gelmedi.

Ben kolay kolay öfkelenmem yahu :D

Bakınız;
ben demiştim

Luffynin dövüşlerinin arasına yerleştiriyor işte diğerlerini sonra hepsi işini bitirip Luffy’yi bekliyor. Klasik.
Evet, klasik ve sıkıcı.

Bm'yi Kaido'ya karşı kullanamazlarsa o iş yürümez. Ama ne kadar büyük bir savaşın olacağı bu bölümle belli oldu. 10,000 kişi! Orochi ve Kaido'nun ordusunu da saysan bu sayısı toplamda en az 60,000'e çıkar diye tahmin ediyorum.
Zaten Kaido'yu dengelensin diye getirdigi belli yoksa tüm müttefikler dalsa hasar çıkaramaz. Kazanma imkanları olmaz ortada Kaido varken. Bence Kaido düşmicek, Orochi düşer Wano esaretten kurtulur tayfa sağlam güçlenir. Kaido başka bahara kalır gibime geliyor.

Toplu indirseler Luffy'nin KK şüphe düşürür Oda böyle işlemez. VS yaptırsa imkanı yok 4 farklı güçlendirme verse yine nafile daha bu adamın yarı Zoan formu filan var. Luffy her arc güçleniyor adım adım oluyor genelikle ama 1 arc da aradaki bu boyuttaki aşırı farkı kapatırsa seriden soğurum ben.

Zaten Kaido'yu dengelensin diye getirdigi belli yoksa tüm müttefikler dalsa hasar çıkaramaz. Kazanma imkanları olmaz ortada Kaido varken. Bence Kaido düşmicek, Orochi düşer Wano esaretten kurtulur tayfa sağlam güçlenir. Kaido başka bahara kalır gibime geliyor.

Toplu indirseler Luffy'nin KK şüphe düşürür Oda böyle işlemez. VS yaptırsa imkanı yok 4 farklı güçlendirme verse yine nafile daha bu adamın yarı Zoan formu filan var. Luffy her arc güçleniyor adım adım oluyor genelikle ama 1 arc da aradaki bu boyuttaki aşırı farkı kapatırsa seriden soğurum ben.
Bence artık hem Bm'nin hem de Kaido'nun düşmesi lazım. Hee tabi ki bunun bizimkilerin elinden olması saçma olur. İlk etapta BM, Kaido birbirine zarar versin. Kaido'yu Zoro, Luffy alsın. Bm'yi de Kidd, Law, Killer alsın. Mutlu son.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık