Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bak, E. Oda öyle dedirttiden farklı bir mantık düzlemine döktün işine gelince, ben sizi sizin argümanlarınızla vuruyorum ki hipokrasiniz belli olsun.
Sengoku dediğin adam denizci, denizcilerin son yüzyıllarda gördüğü en büyük tehlike tohum salmış, kendi fikir dünyasından dolayı da o tohumu çok büyük bir tehlike olarak görüyor. Sengoku'nun öyle düşünüyor olması öyle olduğu anlamına gelmez. İşte siz bu noktada "E. Oda dedirtti!!111" diyorsunuz. Aha ben de E. Oda Garp'a dedirtti diyorum. Çık bakalım çıkabilirsen içinden.
Luffy'e bu lafı söylerken ace ne durumda belli değil serseriliğe suça başlaması gayet makul.Ace'in denizci olacağının ihtimali azalmış belki o yüzden öyle söylüyor.Aksinin net olduğunu söyleyebilir misin ? Elinde tek seçenek kalmış olması olası yaşı da daha küçük yoğurulabilir luffynin üzerine gidiyor.Garp zaten potansiyel ölçmüyor o yaşta ne ölçebilir sadece kendi bildiği doğruyla büyük bir istek belirtiyor.En kötüsü olacaksın diyecek hali yok.Bu adamların ikisinin de denizci olacaklarının garantisi yok ki kıyaslama yapsın.Fakat yılların masa adamı sengoku hali hazırda iki kardeşte korsan iken çıkıp böyle bir açıklama yapıyor.Tabii ki güveneceğim bu adama denizcilerin başı çünkü.Henüz ortada fol yok yumurta yokken konuşan Roger şansla kk oldu diyen bir adama itimat etmemi beklemiyorsun herhalde :/

KK'ya karşılık en güçlü denizci oluyor bu durumda? Ee Garp'ı Roger seviyesi görmüyordun genel olarak. Bu durumda bahsettiğin kıstasa göre nasıl bir veri elde etmeliyiz?
Nasıl yani? Kim öyle bir şey dedi?
Genel olarak görmüyordum demedim, ne zaman öyle bir şey demişim? Roger ömrünün son senelerinde fark atmıştır dedim. Luffy bütün koramirallerden güçsüzdü, şu an hepsini tokat manyağı yapar. Bu adamlar ömürlerinin bütün anlarında aynı güç seviyesinde ilerlemek zorunda mı? Değil. Garp yüksek ihtimalle zirvesindeyken denizcilerin en güçlü kuvvetiydi, bu demek değil ki Roger'la aynı güçteydi zirvesinde.
İlk cümleni nasıl öyle yorumlayabildin halen anlamış değilim.

@Historia
Luffy'e 100 verirken Sanji'ye 87 verirken satir tadı katmışsın da, gerçekten de öyle düşünüyor olma ihtimalin tat kaçırıcı :|
Niye la :D
Zoroya takılmadın da sanjiye mi takıldın :D
Ne zoro ne sanji kendini gösterme fırsatı buldu. Kendini gösterdiklerinde gayet güçlü olduklarını biliyoruz :)

Sanji düğünde daifuku ile kapışırken dikkati başka yerlerdeydi ve sanjinin klişe hareketi olan dj kullanmıyordu ve sağ sola uçtu. Sonra gördük ki sanji rakibine odaklandığı zaman tek ayakla gemi büyüklüğündeki daifukuyu durdurabiliyormuş :) luffy-zoro-sanji bu üç karakter hep gelişecek.

Sence kaç yazmalıydım ?

1.000'den fazla karakterin gösterildiği seride daha geçen ark hikâyeye neredeyse 100 kişi katıldı ve bu böyle devam edecek. Bunlardan 10-20 tanesinde H. Haki olması çok mu cidden?

Not: Oo kapmışsın işi. ;)
Valla reis bana göre çok. Mf de millet Yani amiraller falan Oha diyordu luffy kral haki kullanınca. Ne bilim ben de birisinde kral haki çıkınca Oha demek istiyorum ama bu saatten sonra biraz zor :(

Luffy'e bu lafı söylerken ace ne durumda belli değil serseriliğe suça başlaması gayet makul.Ace'in denizci olacağının ihtimali azalmış belki o yüzden öyle söylüyor.Aksinin net olduğunu söyleyebilir misin ? Elinde tek seçenek kalmış olması olası yaşı da daha küçük yoğurulabilir luffynin üzerine gidiyor.Garp zaten potansiyel ölçmüyor o yaşta elinde alet yok istek belirtiyor.Bu adamların ikisinin de denizci olacaklarının garantisi yok ki kıyaslama yapsın.Fakat yılların masa adamı sengoku hali hazırda iki kardeşte korsan iken çıkıp böyle bir açıklama yapıyor.Tabii ki güveneceğim bu adama denizcilerin başı çünkü.Henüz ortada fol yok yumurta yokken konuşan Roger şansla kk oldu diyen bir adama itimat etmemi beklemiyorsun herhalde :/
Luffy'e bu lafı söylerken Ace ne durumda belli, onu halen denizci yapacağını söylüyor. Eski tartışmalarımıza dönüp bakabilirsin(Çünkü aynı meseleyi daha önce de tartıştık) Git bu lafların geçtiği dönemdeki manga bölümlerini oku. Her şey ortada iken ölü taklidi yapmak hoş olmuyor.
Hadi Sengoku'yu ele alalım, hani aksiyonlara göre bakıyor ya:
Ace 19 yaşındayken WB'nin yancısı oluyor, 20'li yaşlarda ödülü 500 milyon.
Luffy 19 yaşındayken Dünya Hükümeti mekanı basıyor,bayrağını yakıyor, esiri kurtarıyor, 3 tane şici indiriyor, hapishaneyi basıp dünyanın en tehlikeli tutsaklarını kaçırıyor, MF'yi basıyor Ace'i kurtarıyor, yeraltı dünyasının kodomanlarını indiriyor, Kocana'nın adasını baskıp 2 komutanı patlatıyor, ödülü 1.5 milyar.
Yılların adamı Sengoku'nun lafları tanrıymışçasına kabul ediliyor(çünkü bu adamın ön yargıları, dogmaları yok), Garp'ınkiler ise yaa boşversene sen onu oluyor :D

Niye la :D
Zoroya takılmadın da sanjiye mi takıldın :D
Ne zoro ne sanji kendini gösterme fırsatı buldu. Kendini gösterdiklerinde gayet güçlü olduklarını biliyoruz :)

Sanji düğünde daifuku ile kapışırken dikkati başka yerlerdeydi ve sanjinin klişe hareketi olan dj kullanmıyordu ve sağ sola uçtu. Sonra gördük ki sanji rakibine odaklandığı zaman tek ayakla gemi büyüklüğündeki daifukuyu durdurabiliyormuş :) luffy-zoro-sanji bu üç karakter hep gelişecek.

Sence kaç yazmalıydım ?
Luffy 5 tane Sanji'yi aynı anda döver la, biri 100 iken diğeri nasıl 87 oluyor? Adamı tek ayakla Daifuku durdurdu diye övüyorsun bak durdurdu. Daifuku nere Gear 4 Luffy nere? Vurdu mu tengrinin yanına uçurur Sanji'yi.

Valla reis bana göre çok. Mf de millet Yani amiraller falan Oha diyordu luffy kral haki kullanınca. Ne bilim ben de birisinde kral haki çıkınca Oha demek istiyorum ama bu saatten sonra biraz zor :(
Artık serinin nirvanasını yaşıyoruz. Bunlar oha diyebileceğin karakterler değil zaten. Senin sıkıntı beklenti. :(

Nasıl yani? Kim öyle bir şey dedi?
Genel olarak görmüyordum demedim, ne zaman öyle bir şey demişim? Roger ömrünün son senelerinde fark atmıştır dedim. Luffy bütün koramirallerden güçsüzdü, şu an hepsini tokat manyağı yapar. Bu adamlar ömürlerinin bütün anlarında aynı güç seviyesinde ilerlemek zorunda mı? Değil. Garp yüksek ihtimalle zirvesindeyken denizcilerin en güçlü kuvvetiydi, bu demek değil ki Roger'la aynı güçteydi zirvesinde.
İlk cümleni nasıl öyle yorumlayabildin halen anlamış değilim.
İnkar etmek çok basit ama bir yerden hak veriyorum ss gibi kanıtlarla gelmem gerekiyordu.
Luffy ve koramirali nasıl bağdaştırdın ben onu anlamadım asıl. Sengoku'nun sözü ile Garp'ın sözünü benzer yapıp bunları söylemen üzücü. Hadi diyelim ki bir bağ bulduk, Ace idam edilecek kadar tehdit görülen birisiydi gelecek için. Garp'ın ki ise Luffy'den umduğu şey.

Ayrıca Garp'ın KK öncesi dönemde iş yaptığı da kesinleşmişken hala Roger'ın Smoker'ı gibi görülmesi epey garip.

Garp bildiğin Luffy , küçüklüğü Luffy , Luffy’nin yaşlı hali Garp . Ve Garp sürekli övülen biri . Roger korsan olarak zirve Garp onun dengi olup denizci olarak zirve .
Smoker ile bir tutulması ne bileyim Luffy’nin dedesine yakıştırmıyorum şahsen .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık