Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aynen sengoku geleceğin korsan kralı dedikten sonra adam ölüyor iradesini
ve yapacaklarını bir başkasına devrediyor.Göklerden gelen karar yani Oda öyle istemiş.
Laf söylettirdiye mi geldi gene olay hahaha.
Hemen ikisini birden bebeliğinde alan, büyüten, gözeten Garp Ace'i denizci yapmaya çalışırken ne demiş Luffy'e bakalım:
"Sen gelmiş geçmiş en güçlü denizci olacaksın"
Hmm:

Hemen ikisini birden bebeliğinde alan, büyüten, gözeten Garp Ace'i denizci yapmaya çalışırken ne demiş Luffy'e bakalım:
Hmm:
belki sonradan taraf değiştirir denizci olur. gelmiş gelmiş en büyük trollük olarak da tarihe geçer Oda bey.

Bence de sakazuki'nin kişiliğine tam uyuyor. Kizaru'dan beklemem ama.:D Hancock fena değil. Ben bu h. hakide rakibi sindirme olduğunu düşünüyorum. Hata yapmaya zorluyor gibi değilde, yumruk veya kılıç çarpıştığında seni gücünü artırırken rakibi baskısını azaltıyor. Kısaca rakip 85 atak gücü varsa en iyi şekilde saldırmasını önleyip 80'le vuruyorken sen 78 gücünü 83 yapıyorsun. Karşında amiral gibi iradesi yüksek kişilerde zor olur. Ruh gücünde dalgalanma olması da mantıklı olur. Ace misal Wb'yi öyle yakmıştır.
Kizaruda hayvan gibi gözlem hakisi var bana öyle geliyor.

Siz demiyor muydu yav? Ben mi yanlış hatırlıyorum?
Hayır, Luffy'e "Seni gelmiş geçmiş en güçlü denizci yapacağım" diyor.
Sonra ikisine "Sizi en güçlü denizciler yapacağım" diyor.
Sözel mantığa çevirelim de ağlayan çıkmasın şimdi...
Şu anın en güçlü denizcileri kimler? "Akainu ve amiraller"
Şu anın en güçlü denizcisi kim? Akainu.
Gelmiş geçmiş en güçlü denizcisi kim olacak? Luffy
Bunlar birlikteyken en güçlü denizciler kim olacak? Ace ve Luffy.
İkisine de demiş deyip bu kadar temiz bir mantık çözümlemesini yapmayı atlayacak insanlara yazılmıştır.

Hmm:
Kendi torununa özel ilgi alaka gösteriyor gaz veriyor işte bunu mu açıklayalım.Daha çok ilgileniyor en iyisi olmasını istiyor bunun potansiyelle değil istekle alakası var.Garp Ace'i ayrı tutmayan biri olsa hapiste kurtarırdı bence.Luffy savaşa geldiği zaman ölümcül darbelerde deli oluyordu garp için kendi öz torunu başka.Babasının elinden denizci olacak diye almış olabilir öyleyse en güçlüsü olacaksın demesi doğal bir noktada aklını çelmesi gerekiyor.Coby gibi olsa çelinirdi mesela.

Aslında Akainu'nun k.hakiye, Kizaru'nun b.hakiye ağırlık vermesi daha mantıklı olmaz mı? Akainu'nun meyvesinin getirdiği bitiricilik gücü falan b.hakiye çok ihtiyaç gerektirmez. Aynı şekilde Kizaru'nun hızı karşı tarafın k.haki avantajını bir miktar kapatabilir. Onun da b.haki kasması iyi olur gibime geliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık