Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Daha önce bahsedildi mi bilmiyorum ama Raftel'in Oak Adası (Meşe Adası)'ndan esinlenilmiş olabilir mi? Kesin yazılmıştır ama olsun :p

http://www.milliyet.com.tr/mola-gal...etli-saydigi-oak-adasi-hakkinda-12-efsane/80/
https://insanveevren.wordpress.com/2014/05/19/ele-gecirilemeyen-efsane-oak-adasi-hazinesi/
http://www.bilinmeyen.com/garip-bir-kesif-mese-adasindaki-para-cukuru

Ünlü korsan Kaptan William Kidd´in gizli hazinesi, Shakespeare´in Bacon tarafından saklanan el yazması gerçek oyunları, İngilizler´le savaşan Fransızlar´ın ya da İngilizlerin Amerika´ya sakladığı hazineler, Vikingler´in gizli üssü, korsanların bankası, Avrupalılar´dan kaçan İnka veya Mayalar´ın altın stokları ve daha birçok uçuk kaçık iddia. Bütün bunlar Meşe Adası´ındaki garip Para Çukuru´nun sırrını açıklayamıyorlar. Ama Çukur orada duruyor ve 203 yıldan beri sürdürülen tüm çabalara rağmen içine girilemiyor. Para Çukuru öylesine aşılmaz ki, 2000´lerin eşiğindeki güçlü teknoloji bile yeterli olamıyor.

1795 yılının bir yaz gününde, genç bir delikanlı olan Daniel McGinnis, Nova Scotia´daki Meşe Adası´nda dolaşırken yerde garip yuvarlak bir çukur gördü.Üzerinde sanki bir makarayla çekilerek yerleştirilmiş gibi duran dallar vardı. Ginnes´in aklına yörede çok konuşulan korsan öyküleri geldi ve eve dönerek arkadaşlarına buluşunu anlatmaya ve daha sonra da çukuru araştırmaya karar verdi. Sonraki günlerde McGinnis, yanına John Smith ve Anthony Vaughan adlı arkadaşlarını alarak çukura geri döndü. Ama daha ilk çalışma saatlerinde şaşkınlığa düştüler, yüzeyin 60 cm kadar altında taşlarla örtülü bir delik vardı. Üç metre aşağıda ise giriş, meşe kütükleriyle boydan boya kapatılmıştı. Gençler çalışmaya devam ettiler, 6m. ile 9m. arasında aynı kütüklere rasladılar. Daha fazla devam edemediler, tekrar geri dönüp araştırmaya kararlıydılar ve plan yapmak için eve döndüler. Ama aradan sekiz yıl geçecek ve üç kaşif geri dönmeyeceklerdi. Olay bu arada duyuldu ve The Onslow Company adlı bir şirket araştırmayı üslenerek, çukuru kazmaya başladı. Sekiz yıl önce 9 metre derinliğe inilmişti, ilk aşamada 27 metreye ulaşıldı ve her üç metrede bir aynı meşe kütüklerinin bulunduğu anlaşıldı. 12 metreden sonra kütüklerin üstünde bir kömür tabakası vardı, 15 metrede bir kat camcı macunu, 18 metrede ise bir kat hindistan cevizi lifi bulundu. Ve 27 metreye gelindiğinde en garip şey keşfedildi, burada üzerinde bilinmeyen garip bir yazının bulunduğu bir taş vardı. (poneglyph ?)

Sonra da adama salak derler.:D Adamın 50 yıldır yapamadığını Luffu yapıyor.:D

Son düzenleme:
Bunu Dof dövüşünden önce yapmışlar sanırım, Law'un kol yok. :/
Bunu da çoğu kişi ileri sürüyor ama ben sanmıyorum olacağını. Luffy ölümsüz olduğunda yıllar sonra bütün arkadaşları göçüp gidecek ama o kalacak bir başına. Luffy buna dayanamaz, öyle biri değil o. :(

Bunu da çoğu kişi ileri sürüyor ama ben sanmıyorum olacağını. Luffy ölümsüz olduğunda yıllar sonra bütün arkadaşları göçüp gidecek ama o kalacak bir başına. Luffy buna dayanamaz, öyle biri değil o. :(
Brook gibi kafayı sıyırır.

Ahaha fanart sadece. :D
Düşünsene timeskip oluyormuş 1000 yıl sonra diye, hala yaşıyor bi başına.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık