Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Anime Konusu

Opening 1'in ilk versiyonunun orijinal çizimleri:
Açık artırmada iyi para eder. xD Luffy'nin eski çizimleri gerçekten çok güzel. İnsanı hüzünlendiriyor da görünce.

Yarın bölüm konusu açılır mı, bilmiyorum (1000. bölüm olduğundan birisi açar herhalde) ama yeni bölümü izlemeyi unutmayın bu arada. Bölüm iyi olmasa da özel opening ve film duyurusu olacak, hatırlatayım. Zaten bölüm de ortalama kalitenin üstünde olacaktır.
Şu serinin eski stilini görünce aklıma One Piece ilk başladığım zamanlar geliyor.

Eski anime bölümlerinden video yaparken farkettim.
Crocodile vs Jozu vs Doflamingo sahnesinde Jozu durdurulurken animatörler oraya ince ince iplerin gerildiğini ve hareket ettiğini çizmişler aslında.Çok dikkatli bakınca farkediliyor kareleri inceleyin belki bu videoda tamamı yoktur ama biliyorsunuz sahneyi.Daha o zamanlar Doflamingo’da ip meyvesi olduğu bilinmiyordu bile ama animeyi yaparken biliyorlarmış.Geçenlerde de Toei Zoro’nun kral hakiyle adam bayıltmasını mangadan önce vermiş galiba.Kral hakisi bilgisinden önce öyle bir sahne varmış galiba kırmızı gözlü çizim.

Son düzenleme:
Eski anime bölümlerinden video yparken farkettim.
Crocodile vs Jozu vs Doflamingo sahnesinde Jozu durdurulurken animatörler oraya ince ince iplerin gerildiğini ve hareket ettiğini çizmişler aslında.Çok dikkatli bakınca farkediliyor kareleri inceleyin belki bu videoda tamamı yoktur ama biliyorsunuz sahneyi.Daha o zamanlar Doflamingo’da ip meyvesi olduğu bilinmiyordu bile ama animeyi yaparken biliyorlarmış.Geçenlerde de Toei Zoro’nun kral hakiyle adam bayıltmasını mangadan önce vermiş galiba.Kral hakisi bilgisinden önce öyle bir sahne varmış galiba kırmızı gözlü çizim.
Böyle sahneler çoğunlukla animede görünüyor . Aynı şekilde 22. Openingde luffynin G4 ile kaidonun ateş nefesinin içinden geçip kaidoya vurduğu sahne daha animenin wano başındaki openinginde vardı ayrıca luffynin suya battığı sahnede 23. Openingde görülüyor. Büyük ihtimalle 23. Openingin son sahnesinde ki saldırıyı da göreceğiz.

Böyle sahneler çoğunlukla animede görünüyor . Aynı şekilde 22. Openingde luffynin G4 ile kaidonun ateş nefesinin içinden geçip kaidoya vurduğu sahne daha animenin wano başındaki openinginde vardı ayrıca luffynin suya battığı sahnede 23. Openingde görülüyor. Büyük ihtimalle 23. Openingin son sahnesinde ki saldırıyı da göreceğiz.
Anime mecbur önden spoiler alıyor olmalı.En son geleceğe yönelik spoiler aldığını söyleyen koreli animeden öğrendim demiş sanırım.

2013-14 dönemleri eski hesabımla çok takılırdım burada. O zamanlar animeye yeni başlamıştık. Sonra mangaya geçtim -sanırım Dressrosa Arc'ı başlarken. Şimdilerde de biriken 50-60 sayıyı okuyorum mangada, bir de en baştan renkli sayıları okumaya başladım. Anime ne durumda? Bıraktığım gibi mi yoksa aynı mı? Mangada güncele gelince 1000.bölümden tekrar dönmeyi düşünüyorum da.
anime çöp. Berbat abartılmış efektler. Mangada çizmek için çiziyor yazar.

1000 ve 1001.bölümleri bi izledim, mangada o kısımları geçince. Gerçekten dediğiniz kadar kötüymüş. Efektler modern falan denmiş de ben hiç beğenmedim, hatta gözlerimi bile yordu gereksiz ışık patlamaları vs.
yoruldular artık. Bu kadar uzaması her şeyin kabız yapar seriyi. Suç yazarda para için yapıyor bu işi tamamen artık.

Manga bittikten sonra söyle yeni teknoloji ile doldurma sahneler, filler bölümler, uzun uzun bakışmalar olmadan mangaya sadık olarak yeniden yayınlasalar keşke eminim yine izlenir. Bu arada animenin bazı ostleri gerçekten çok güzel.

Son çıkan 1029. bölüm güzeldi. Uta filmine özel bölüm olduğu için düzgün yapmışlar mı desem yoksa animeyi kötüleştiren Wano muydu desem bilemedim ama uzun aradan sonra yapılmış en normal bölümdü.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık