Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genç Silvers Rayleigh vs. Shanks

Sizce ?

• Rayleigh

Kullanılan: 39 37.5%
  • Shanks

Kullanılan: 55 52.9%
  • İkiside Ölür

Kullanılan: 10 9.6%

• Kullanılan toplam oy
    104
Sadece dediklerinden yola çıkarak düz mantık yaptım bu birincisi. İkinci olarak da o başkası dediğin benim mesajıma cevap yazmıştı ben de alıntılamak yerine etiketledim bu da iki. Çok merak ediyorsan 1-2 sayfa öncesine git, ha merak da etmiyorsan kimi etiketlediğime karışıp sataşma. Konu dışına çıkmanın anlamı yok. İyi forumlar.
Sadece bana alıntı yapıp o mesajı yazıyorsun. Elbette üstüme alınırım.

Benim mesajımdan Roger'ın güç seviyesi ile ilgili nasıl bir bağlantı kurdun anlamadım ama sana da iyi forumlar.

İnanılmaz zor bir vs olmuş.Genç Ray = Shanks diye düşünüyordum çünkü.Oda h.hakiyle aynı sayıda bayıltırlar diye ima eden bir açıklama da yapmıştı.

Fakat muhtemelen şöyle olur.Kılıç kılıca çarpışırlar zorlarlar birbirlerini aynı Kizaru vs Ray dövüşünde olduğu gibi kılıçla birbirlerine yüklenip ittirirler.İşte tam o zaman fark ortaya çıkar.

Kara kral boşta kalan eliyle Shanks'e sağlam bir şamar atar. :) Kapkara elleriyle. :D İşte o zaman Shanks anlar kolunun kıymetini.

Rayleigh yaşlıyken orta zorlukta bir Yonkou alıyorsa anketi açmama gerek kalmadı konuyu kilitlemek lazım.
Wb yaşlıyken en düşük ayar yonkuo.
~Haki kullanamıyor/Ray lakabı haki bağlantılı.
~Hızdan kesilmiş / Kizaru'ya refleksi ortada
~Yorgunluk/ enerji: adam okyanusu yüze yüze geçiyor.
+Denizci oluşumunun tümünün karşısında olmasına rağmen handikap.
+Dinlenme fırsatı bulamadığı bir savaşta ilk hedef olması.

1.Ben Wb'yi kendi seviyesinden düşük birine aldırtmadım.
2.Seride güç patlamaları oluştu, bundan sonra gösterilecekler, yıkıcılık olarak eskisinden yoğun olacak.
3.Tüm yazı boyunca Wb'yi amiral altı biri ile kıyaslamadım.Wb'nin yerildiği bir yazı da değil bu.Değerlendirmelerden ve beklentilerden çıkarımım bu.
4. En düşük ayar yonkuo deme nedenim haki kullanamaması.
Eski nesil en güçlü 5 kişiden 2 si bunlar karşılaştırma yapacağız tabii ki

Wb yaşlıyken en düşük ayar yonkuo.
~Haki kullanamıyor/Ray lakabı haki bağlantılı.
~Hızdan kesilmiş / Kizaru'ya refleksi ortada
~Yorgunluk/ enerji: adam okyanusu yüze yüze geçiyor.
+Denizci oluşumunun tümünün karşısında olmasına rağmen handikap.
+Dinlenme fırsatı bulamadığı bir savaşta ilk hedef olması.

1.Ben Wb'yi kendi seviyesinden düşük birine aldırtmadım.
2.Seride güç patlamaları oluştu, bundan sonra gösterilecekler, yıkıcılık olarak eskisinden yoğun olacak.
3.Tüm yazı boyunca Wb'yi amiral altı biri ile kıyaslamadım.Wb'nin yerildiği bir yazı da değil bu.Değerlendirmelerden ve beklentilerden çıkarımım bu.
1- Haki kullanıyor. Kral hakisi kullanırken kalp krizi geçirdi. Silahlanma hakisi kullanıyor gözlem hakisi körelmiş.

2- Beyazsakalın gençkende hızlı olduğunu sanmıyorum dayanıklılığı meyvesi ile ön plana çıkan biri.

3- Mesele enerjiyse Marineford'da 3 Amiralle cebelleşti yüzlerce mermi kılıç yedi yetmedi 40 küsür top darbesi yedi yetmedi 2 tane akainu tarafından kafam kadar delik açıldı göğsüne yine teach'i gömdü.

4- En düşük Yonkou olması tartışılır sonuçta mangaka tarafından En Güçlü Adam ünvanı ile gösterildi ilk defa 72 yaşındayken. Kesin bi kanıya varamazsın yani bu konuda.

5- Rayleigh yaşlıyken Kizaru ile savaşıyor benim gördüğüm orada savaş devam etse Kizarunun alacağıydı. Rayleigh terlemeye başlamıştı Kizaru tam gaz devam ediyordu. Diğer yandan WB nerdeyse tüm denizcileri karşısına aldı.

6- WB (Genç iken) Roger dengi bi adam Rayleigh gitsin kaptanı gelsin. Yaşlı haline gelirsek Yaşlı Rayleigh Amiral alamaz Kizaru savaşından gördüğüm bu. Yaşlı halindede Rayleigh gitsin Marco ile kapışsın.

7- Yaşlı Rayleigh amiral ayarında da benim mi haberim yok ? Amiralle kılıç çarpıştırması Amiral ayarında olduğunu göstermez. Yaşlı Rayleigh'den Amiral alabilecek bişe göremedim.

1- Haki kullanıyor. Kral hakisi kullanırken kalp krizi geçirdi. Silahlanma hakisi kullanıyor gözlem hakisi körelmiş.

2- Beyazsakalın gençkende hızlı olduğunu sanmıyorum dayanıklılığı meyvesi ile ön plana çıkan biri.

3- Mesele enerjiyse Marineford'da 3 Amiralle cebelleşti yüzlerce mermi kılıç yedi yetmedi 40 küsür top darbesi yedi yetmedi 2 tane akainu tarafından kafam kadar delik açıldı göğsüne yine teach'i gömdü.

4- En düşük Yonkou olması tartışılır sonuçta mangaka tarafından En Güçlü Adam ünvanı ile gösterildi ilk defa 72 yaşındayken. Kesin bi kanıya varamazsın yani bu konuda.

5- Rayleigh yaşlıyken Kizaru ile savaşıyor benim gördüğüm orada savaş devam etse Kizarunun alacağıydı. Rayleigh terlemeye başlamıştı Kizaru tam gaz devam ediyordu. Diğer yandan WB nerdeyse tüm denizcileri karşısına aldı.

6- WB (Genç iken) Roger dengi bi adam Rayleigh gitsin kaptanı gelsin. Yaşlı haline gelirsek Yaşlı Rayleigh Amiral alamaz Kizaru savaşından gördüğüm bu. Yaşlı halindede Rayleigh gitsin Marco ile kapışsın.

7- Yaşlı Rayleigh amiral ayarında da benim mi haberim yok ? Amiralle kılıç çarpıştırması Amiral ayarında olduğunu göstermez. Yaşlı Rayleigh'den Amiral alabilecek bişe göremedim.
Dediğim gibi iş beklentiye kalıyor ama tek taraflı bakıyorsun işte:
1- Yaşlı olan sadece Rayleigh gibi yorum yapmışsın, yaşlılık yazdığın gibi Wb'ye daha fazla dokunmuş.
2- Wb Mf de 40 lık silahlanma hakisi kullanıyorsa genç hali 75 dir. Bunun yanı sıra lakabı kara kral olan biri var.Meyvesi yok diye patlayıcı gücü olmayacak gibi bir şey yok.
3- Belirttiğin savaş darbeleri enerji yorgunluğa max direnç kapasitesini belirlenemez ki; onun %70 i dayanıklıkla alakalı ki yaşlı Wb dayanıklık konusunda Bm, Kaido nun iki tık altıdır.
4- Hızı sen kabul etmişsin, savaşta nasıl bir etken olduğunu biliyorsun.
5- Wb, Roger'dan sonra tüm zamanların en güçlü ikinci adamı da olabilir, Roger ile beraber ilk sırada da olabilir.O açıklamalara güvenmiyorum pek.(Ona kalsa Garp şişirmeleri de geliyor.Denk üçlü gibi bir şey olur ki hiç mi hiç sanmıyorum.)
6- Kizaru savaşında kafamızı fazla yormayalım diye Rayleigh'in o anki derdinin aynı zamanda Pacifistaların elinden tayfayı almak olduğu açıkça söylendi.Kuma gelip fısıldayınca gerek kalmadı, bu kadar.Tayfa uçtuktan sonra Rayleigh'i hapiste görmedik. :)
7-Garp, iki efsane ile aynı anda baş edemeyiz, diyordu.Roger'ın ölüsünün arkasından ballı diye sallayan adam, iş ciddiye binmese övmez. :D

Dediğim gibi iş beklentiye kalıyor ama tek taraflı bakıyorsun işte:
1- Yaşlı olan sadece Rayleigh gibi yorum yapmışsın, yaşlılık yazdığın gibi Wb'ye daha fazla dokunmuş.
2- Wb Mf de 40 lık silahlanma hakisi kullanıyorsa genç hali 75 dir. Bunun yanı sıra lakabı kara kral olan biri var.Meyvesi yok diye patlayıcı gücü olmayacak gibi bir şey yok.
3- Belirttiğin savaş darbeleri enerji yorgunluğa max direnç kapasitesini belirlenemez ki; onun %70 i dayanıklıkla alakalı ki yaşlı Wb dayanıklık konusunda Bm, Kaido nun iki tık altıdır.
4- Hızı sen kabul etmişsin, savaşta nasıl bir etken olduğunu biliyorsun.
5- Wb, Roger'dan sonra tüm zamanların en güçlü ikinci adamı da olabilir, Roger ile beraber ilk sırada da olabilir.O açıklamalara güvenmiyorum pek.(Ona kalsa Garp şişirmeleri de geliyor.Denk üçlü gibi bir şey olur ki hiç mi hiç sanmıyorum.)
6- Kizaru savaşında kafamızı fazla yormayalım diye Rayleigh'in o anki derdinin aynı zamanda Pacifistaların elinden tayfayı almak olduğu açıkça söylendi.Kuma gelip fısıldayınca gerek kalmadı, bu kadar.Tayfa uçtuktan sonra Rayleigh'i hapiste görmedik. :)
7-Garp, iki efsane ile aynı anda baş edemeyiz, diyordu.Roger'ın ölüsünün arkasından ballı diye sallayan adam, iş ciddiye binmese övmez. :D
1- Yaşlılığın WB'ye dokunduğu gerçek ama Rayleigh'ide boş geçmediğide gerçek.

2- Silahlanma hakisinin azaldığını kabul ediyorum ama yaşlı Rayleigh'dende çok aşağıda değildir en fazla 1 tık. Yonkou sonuçta.

3- Savaş darbesi aldıkça kan kaybediyor acı çekiyor bu enerjisini etkiler. Squardodan kılıç yedikten sonra animede her saldırısında nefes nefese kalıyordu.

4- Hız konusu tartışılmaz zaten o konuda Rayleigh fersah fersah önde ama WB'yi sadece hızla alamaz.

5- WB Roger'dan sonra ikinci adam olarak gösterilmedi Roger ile Denk Savaşan tek korsan olarak gösterildi mangada heryerde eşit oldukları vurgulandı söylendi.

6- Kizaru savaşı devam etseydi Kizarunun kazanacağı barizdi dediğim gibi yorulan taraf Rayleigh'di. Ama bu Rayleigh'in yakalanacağı anlamınada gelmez 20 senedir denizcilere kamufle olan adam ki Mariejoe Shabondy'nin dibinde olan bi ada buna rağmen kamufle olmuş oradada yakalanmasını beklemem

7- Bütün denizci kuvvetleri Marineford'a çağırılmış çer çöp askerlerle Rayleigh'i yakalayamazlar Garp'ın kastettiği o. Denizciler bütün güçlerini Beyazsakala odaklamışken tabi ki baş edemezler Rayleigh sonuçta Amiral olarak görmesemde Sağ kol ayarında bi adam.

Sonuç olarak Yaşlı Rayleigh Yaşlı WB'yi alamaz. Genç Hali tartışılır Yaşlı WB konusunda ama ikiside Genç ise yine WB Paketler :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık