Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 44 72.1%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 27.9%

• Kullanılan toplam oy
    61
Bi 10 yıl beklicez o zaman seninle olmadı cocuklarıda alır gideriz. :D
Yok ya 10 yıl olmaz o iş. Anladığım kadarıyla okuyanların yorumlarından. Her sezon bir kitap yapıyor hemen hemen. 1-2 bölüm öbür sezona sarkıyormış. 2 kitap daha çıkacakmış galiba. max 3 yıl sanırım. Ben ilk sezondan beri bu mantığı izliyorum. Beklenecek dizi bulmak zor abi. Dizinin güzelliği sabırsızca beklemekten ve kafadaki sorulardan geliyor bence. Lost'un o kadar sükse yapmasının sebebi de buydu.

Diziyi izleyeyip, kitapları okumayanlar için, kitaptaki Ak Gezenler'in nasıl yaratıklar olduğundan bahsedeyim. Bir arkadaşımız mesaj atmıştı.

Ak Gezenler, Mavi Şeytanlar olarak bilinirler. En son sekiz bin yıl önce görülmüşlerdi, yeniden ortaya çıktıklarına dair söylentiler vardır (Tabii ben kitabı okuduğum için, ortaya çıktıklarını biliyorum). Fakat çoğu insan onları efsane olarak görür. Mümkün mertebe güneşte yürümezler, gece hareket halinde olurlar ve geldiklerinde hava aniden soğumaya başlar. Gerçek bir Ak Gezen'e ateş bile etki etmez, ancak kölelerini ateş ile yok etmek mümkündür. Sadece Orman Çocukları'nın yaptığı Ejdarhacamı isimli mızrak benzeri silahlarla öldürülebilirler.
Etraftan aldığım bilgilere göre, dizide konuşmuyorlarmış. Fakat konuşma kabiliyetleri vardır. Kendi aralarında buz çatırdamasına benzer şekilde sesler çıkararak iletişim kurarlar ve de çok ürpertici bir kahkahaları vardır. Ayrıca saldırdıkları her gruptan en son sağ kalanı salarlar. Kitabın başındaki saldırıda Gared'i (Sanırım dizide Will diye bir elemanmış) ve başka bir olayda yer alan Samwell Taryl'ı bu sebepten ötürü öldürmemişlerdir.

Ak gezenlerin diziyle nasıl bir bağlantısı olacak merak ediyorum. En son bütün haritayı bunlar ele geçirecekte Khalesinin ejderlermi harcıyacak bunları acaba?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık