Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] Forumda En Çok Ezildiğini Düşündüğünüz Karakter Hangisi?

Denizcilerin genel olarak başardığı bir olayı tek bir karaktere yıkman ilginç, denizci ordusu Aokiji, Kizaru, Sengoku falan olmasa Akainu tek başına ne yapabilirdi. Ace oradan zaten kurtulamazdı. Karasakal kendi diyor istesem Ace'i öldürürdüm ama onu kurtarmayı da beceremedin diye. Beyazsakal'ın ölümüne yol açan, meyvesini çalan daha sonrada onun bölgelerini ele geçiren ve tayfasına son veren adam Karasakal.
Ben nerede Akainu tek başına başardı yazdım ki?
Daha önceki yazılarımda diğer Amirallerin MF'de fazla ciddi olmadığını yazmıştım. Kuzan'ı ciddi olunca gördük Jozu karşısında. Sadece Akainu asıldı savaşa savaş boyu.

Ace'i direkt Akainu infaz etmiştir. Hem de farkında olmadan teklemiştir. :(
WB'nin de çöküşünün ana faktörü net bir şekilde Akainu'dur. Teach'in (tayfası ile yaptıkları hariç) ciddi bir saldırısı mı var WB'ye? MF'de WB karşısındaki Akainu'yu unutmuş isen hatırlatmak isterim:

Funduska

Dragon çok hor görülüyor,amiralden bile düşük görülüyor.Luffy'nin babası,Kahraman Garp'ın oğlu,D.soyundan,dünyanın en çok aranan adamı olmasına rağmen amiral gücünü bile layık görmüyolar.Yonkou gücünde çıkabilir yada yakındır.

Ben nerede Akainu tek başına başardı yazdım ki?
Daha önceki yazılarımda diğer Amirallerin MF'de fazla ciddi olmadığını yazmıştım. Kuzan'ı ciddi olunca gördük Jozu karşısında. Sadece Akainu asıldı savaşa savaş boyu.

Ace'i direkt Akainu infaz etmiştir. Hem de farkında olmadan teklemiştir. :(
WB'nin de çöküşünün ana faktörü net bir şekilde Akainu'dur. Teach'in (tayfası ile yaptıkları hariç) ciddi bir saldırısı mı var WB'ye? MF'de WB karşısındaki Akainu'yu unutmuş isen hatırlatmak isterim:

Senin ne yazdığın belli değil, nerede tek başına dedim diye başladığın mesajının devamında Akainu ana faktördü diyorsun. Ana faktör ne demek? Tek bir karaktere mal etmek demek. Sen denizcilerin yaptığı katkıları görmezden gelip Akainu en büyük işi yaptı diyorsun. Kizaru olmasa, Aokiji olmasa Akainu orada ne yapabilirdi diyorum bende, Marco'su var Jozu'su var, bu adamları kim tutacak? Beyazsakal'ın kalbi sıkıştığında Marco'yu arkadan vuran ve Kairoseki ile kilitleyen bir Kizaru var. Bu sayede Akainu Beyazsakal'a vurmayı başarıyor. Sen bunu görmezden gelip Akainu'yu ön plana çıkarıyorsun. Sengoku'nun planları Squardo'yu ve PX'lerin gelişini ayarlaması, korsanları belli bir alana sıkıştırması vesaire bunları da görmezden gelip Akainu ana faktör diyorsun. Bu tabii ki tek başına anlamına geliyor.

Ace'i direk Akainu infaz etti diyorsun, orada Beyazsakal o halde olmasa, Marco kelepçeli, Jozu Aokiji tarafından dondurulmamış olsa Akainu orada Ace'i öldüremezdi. Benim sana anlatmaya çalıştığım şey denizcilerin grup halinde başarılı olmaları.

Teach son darbeyi vurmuştur. Ardından meyvesini çalıp Sengoku ve Garp ile dövüşmüş, sonra Beyazsakal'ın bölgelerini ele geçirip tayfasını yok etmiştir. Bunlar tabii Teach sayesinde olmuştur. Ace'i yakalayan ve savaşı başlatan Teach. İstesem Ace'i ölü verirdim diyor, okumadın galiba. Teach Ace'i ölü verse, denizcilerin infaz etmesine bile fırsat olmayacaktı ki sen buradan denizcilere hiçbir pay çıkaramayacaktın. Yani olayın aslını kaçırıyorsun.

Dragon çok hor görülüyor,amiralden bile düşük görülüyor.Luffy'nin babası,Kahraman Garp'ın oğlu,D.soyundan,dünyanın en çok aranan adamı olmasına rağmen amiral gücünü bile layık görmüyolar.Yonkou gücünde çıkabilir yada yakındır.
Amirallerden filan düşük çıkmaz tabi.Yonkou gucundede olabilir.Ne olursa olsun yine gelsin bir görelim.Et mi yoksa Balık mi.

@Erkan12
Haklı gözükmek veya karşıdaki insanı yıldırmak için "O öyle olsaydı bu böyle olurdu" diye satırlarca ben de yazarım senin gibi, başkası da yazar.
O anlamı çıkarmak için ana faktör ifademi ne kadar zorlamışsın ki bu da ilginç bir nokta. Öyleyse Luffy seri başından beri hiçbir zaman bir galibiyette ana faktör olmadı senin mantık ile.
Bana demişsin ama asıl sen (belki fanlık belki de haterlık yaparak) asıl olayı kaçırıyorsun. Kısa bir savaştan bahsediyoruz sen süreçleri araya katıyorsun.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık