Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Fitness & Vücut Geliştirme Sohbet

Önemli olan program + beslenmeyi vermek değil. Spor yaparken yanımda olman, beni gaza getirmen, hareketlerimi takip edip hatam varsa durdurma, gerekirse birlikte spor yapman. O bir, bir buçuk saat diliminde sohbet etmen, vb...
motivasyonun karsındaki insanda degil zihninin yüreginin en derinliklerinde olmalı bu sadece spor için değil tüm hayatın boyunca böyle olmalı

kafama göre yapıyorum. full body genelde. alt vücut çalışmıyorum . kardiyo olarak ip atlama yapmaya başladım. barfiks asılıyorum suanda tüm güçte 10 tane yapıyorum. öyle bi planım falan yok canım ne isterse o aleti calısıyorum istediğim kadar . zaten yağ oranım düşük öyle aman aman da büyümek istemiyorum hafif göğüs ve sırt kaslarımı çıkarayım biraz da karın kası tamamım ben.
kendimce program oluşturdum.

1 set 10 tekrar barfiks ondan sonra 2x5 hareket barfiks.
aynı şekilde 10 dips + 2x5 hareket dips
12x4 seated row
12x3 lat pulldown
4x12 chest press
4x12 göğüs hareketi( adını bilmiyorum kolları açıp göğüs hizasında birleştirdiğimiz hareket)

ondan sonra kardiyo olarak 15 dk ip atlama ve streching .

evde de karın falan calısıyorum müsait oldukça ya fa streching arasına sıkıştırıyorum , ya da barfiks çubuğunda falan yine karın calısıyorum.

3) Kas kazanımı için sanıldığının aksine çok fazla hasar almaması gerekiyor. Yani kasları antrenmanda perte çıkartmak pek mantıklı bir hareket değil. Yeterince uyarılan ve o noktayı aşmayan bir programla daha iyi kas kazanıldığı yine araştırmalar doğrultusunda ispatlanmıştır. Açıkçası başlangıç ve orta seviyelerde kas grupları başına haftalık 10-14 set sayısı son dereceli yeterlidir ve mümkünse bu setler 2 veya 3 güne bölüştürülerek yapılmalıdır.
elinize sağlık özellikle bu kısmı bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu. benim gibi yeni olan arkadaşlarda spor salonunda çalışırken ağlama raddesine gelecek kadar zorlayan insanları örnek almaz diye umuyorum. cünkü öyle tipleri görünce insanın motivasyonu bozuluyor lan ben niye yeterince zorlamıyorum adamlara bak falan diye halbuki gereksiz demek o kadar zorlamak. - dediğinize göre tabi :) -

elinize sağlık özellikle bu kısmı bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu. benim gibi yeni olan arkadaşlarda spor salonunda çalışırken ağlama raddesine gelecek kadar zorlayan insanları örnek almaz diye umuyorum. cünkü öyle tipleri görünce insanın motivasyonu bozuluyor lan ben niye yeterince zorlamıyorum adamlara bak falan diye halbuki gereksiz demek o kadar zorlamak. - dediğinize göre tabi :) -
Bu araştırma olayı biraz tartışmalı. Bir araştırma çıkıp bunu söyleyebilir ama 1 yıl sonra başka bir araştırma tam tersini söyleyebilir. Okuyup, araştırmak güzel ama kişinin kendi tecrübesi en önemli nokta. Mesela benim kendi deneyimime göre de kendini zorlamadan büyümen mümkün değil. Ağır kiloların altına girmen lazım. Buradaki ağır kilolar kendini sakatlayacak seviyede kilolar değil. Eğer ki bir seti yaparken hiçbir zorlanma hissetmiyorsan ve çok rahat bitiriyorsan seti bana göre boşa yapıyorsun.

kendimce program oluşturdum.

1 set 10 tekrar barfiks ondan sonra 2x5 hareket barfiks.
aynı şekilde 10 dips + 2x5 hareket dips
12x4 seated row
12x3 lat pulldown
4x12 chest press
4x12 göğüs hareketi( adını bilmiyorum kolları açıp göğüs hizasında birleştirdiğimiz hareket)

ondan sonra kardiyo olarak 15 dk ip atlama ve streching .

evde de karın falan calısıyorum müsait oldukça ya fa streching arasına sıkıştırıyorum , ya da barfiks çubuğunda falan yine karın calısıyorum.
Antrenman programın cok yanlıs pull up yapıyorsan sonrasına gögüs degil sırt girmen gerek. Dips hareketide 2. Hareketin degil en son hareketin olarak eklenmelidir oda gögüs antrenmanın son hareketi olarak konulur.

Hic birsey gereksiz değildir yaptıgın antrenmanından ne kadar fayda istegin önemlidir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık