Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Feng Shen Ji

1-Konusu süper
2-Karakterler çok iyi bazıları efsane hatta
3-Çizimleri çok fena ve tamamen renkli
4-Çeviri ve edit 10 numara

Böyle bir serinin ingilizce günceli nasıl normal güncelden 60-70 bölüm falan geride olur anlayamıyorum

55. sayıda sinir etmişti Ah Gou beni ama 56. sayıda toparladı durumu :a:

o rahip noldu la öyle boynuzlu dev baya ürkünç birşey oldu valla , ek olarak koskoca tian'a ettiği laflara bak
ah gou'da baya güçlendi bakalım ne olacak merakla bekliyorum sayılarını

ah gou koçum benim gözümde değerin artıyor , iyi atar yaptı o rahibe :a:
he anasını satayım koskoca tian o el saldırısında ölecek , tian çıkar piyasaya alır rahibin ifadesini

Hangi sayıda kaldigimi unuttum :( En son Tian'a simsek cakdiydi o cok gözlü tanrı. Hangi sayi acaba?

Bu sefer cok cabuk buldum :D 96 altıdan itibaren okuyacagim. :D

Orada girmişken olayı bitirmeleri lazımdı, yanlış yaptılar. Neden 3. sezon olduğu anlaşıldı, ben yeni bir olay bekliyordum ama gene tanrılarla dövüş olacak. mangaupdates'deki bilgiye göre güncelden hala 78 ölüm uzaktayız, baya iyi dövüşler bekliyor gibi. :D

Ben ihanet etmiş olan tanrılar ne yaptı onu merak ediyorum. Diğer tanrıların yanına geri mi döndüler yoksa yine ayrı bir yerde kamp filan mı kurdular?

Tian kurtulsaydı o kadar kişiden birisi fark ederdi. Tian son saldırıyı muhtemelen karşılamadı bile, ölmüştür o. 2. sezon bitip 3. sezon başlayacak, kötü karakterin değişmesi lazım. :D
Çok saçmaydı. Sen o kadar Tian'la dövüşcekler diye bekle kaç bölüm ondan sonra adam gelsin sinek ezer gibi ezsin,bitsin :( Onu da geçtim adam Tian'a kafa atti dark generallerden korktu ?

Ayrıca hiçbir tanrı Tian'ın karısının yaşadığını bilmiyordu ki. Kan taşlarının Tian için toplandığı düşünülüyordu. Diğer tanrıların öyle bir plan yapma durumu olamazdı yani.

Çok saçmaydı. Sen o kadar Tian'la dövüşcekler diye bekle kaç bölüm ondan sonra adam gelsin sinek ezer gibi ezsin,bitsin :( Onu da geçtim adam Tian'a kafa atti dark generallerden korktu ?
Harbiden nasıl okuyorsunuz şu seriyi yahu. :D Manhuaka ince ince işleyip olabildiğince ayrıntısıyla anlatmasına rağmen Tian'ı sinek gibi ezdi ne demek? :D Tian için Shen Yen hiçbir şey ifade etmiyor. Shen Yen ve bütün Tanrı ırkını yaratan adam Tian. İstese öyle bir süpürürdü ki ortalığı, yarattığı yıkım bütün karanlıkları, insanları ve tanrıları yok ederdi. Bu yüzden Cennette ve Dünyada tek başına kalmaktan korktuğu için savaşmadı. :D

@thosy

Shen Yen'in planı bir şey ifade etmiyor arkadaş, yanlış analiz yapıyorsun. :D Öldürürken bile Shen Yen, Tian niye kendini savunmuyor diyor.

Burada bakacağın yer, Shen Yen'in planı yahut diğerlerinin düşünceleri değil, doğrudan 3. kişinin yani manhuakanın anlattıkları. Adam diyor ki, Tian istese, Shen Yen'i katlederdi ama öfkesini kontrol edemeyip tüm karanlıkları, insanları, tanrıları vs vs öldürür Cennette ve Dünyada tek başına kalırdı diyor. :D

Bunu niye yazdın anlamadım. Ben zaten Tian yenemez demedim zaten. Shen Yen madem o kadar güçlüydü tek vuruşta öldürdü neden bu kadar bekledi, neden karanlıklarla da dövüşmedi gibi yorumlar vardı. Ben de Shen Yen'in perspektifinden olayları anlattım.

Tian saldırıyı karşılayabilir miydi bilmiyorum dedim, onun için mi yazdın. Attığın sayfada bunu yapardı demiyor. Bunu mu seçsin diyor.

Ne yapmayı seçsin? Asıl gücünün 10'da biri kalmışken ..... insanları, tanrıları vb. ... Tek başına kalmak için mi? Çok saçma.

Burada neden karşı koymaya kalkmadığını anlatıyor. Senin düşündüğün gibi "İstese alayını öldürürdü." demiyor, "10'da 1'i kadar kalan gücüyle savaşıp bir şekilde kazansa bile yalnız olacaktı." diyor.

Yener miydi bilmiyorum ama mangaka yener dememiş. 10'da 1'i kadar gücü kalmış, Shen Yen olaya karışmasa bile ölürdü bence.
Tian'ın 10'da 1 gücünün kaldığı nerede geçiyor yahu? Manhuaka çok net açıklamış işte. Tian savaşmak istese alayını katleder, ama bunu seçecek mi seçmeyecek mi, diye soruyor, Tian da bunu seçmiyor, olay bu.

'Yine 100.000 yıl önceki gibi Kan Mızrağını savurup kudretli gücüyle yeniden onları bozguna uğratıp, mutlak zaferiyle varlığını mı sürdürecekti? Muhtemelen böylesine güçlü bir savaş Cennet ve Dünyayı bile sarsmaya yeterdi. Ama bu sefer gücü tamamen kontrolden çıkabilirdi. Ve bu sefer tanrılara karşı yapacağı savaş Karanlıklar ve hatta İnsanların bile yok olmasına sebebiyet verebilirdi. Bundan böyle ayaklarının altındaki dünya ve cennette tek başına kalabilirdi.'

Mantra ile mühürlendiğinde de manhuaka bunun Tian için hiç önemli olmadığını, daha önce bundan daha büyük zorluklarla karşılaştığını söylüyordu, anlayacağın Tian'ın gücünde bir azalma falan yok, savaşma arzusunu yitirdiği için Shen Yen nezdinde zayıf gözüküyor o kadar.

Bunun dışında Tian, 100.000 yıl önce bütün karanlıkları ve tanrıları tek başına katletti. O zamanlar yalnızlığı tattı ve onu hayatta tutan tek şey Bai Long'un dirilme ihtimali oldu. Aynı şeyi yani yalnızlığı tekrar tatmak istemediği için savaşmıyor Tian, yoksa güçsüz kaldığı için değil.

@thosy

Olay bana göre çok net. Tian'ın o durumda iki seçeneği var;
1- Savaşıp alayını katledecek ve Cennet ve Yeryüzünde tek başına kalacak.
2- Savaşmayı kesip ölecek.

Her iki durum da Tian için bir şey ifade etmediği için kendini savunmuyor Tian.

Diğer durumda mangaka savaşması durumunu ihtimale bağlamıyor. Yani savaşırsa kazanabilir ya da kazanamaza getirmiyor. Muhtemelen savaşırsa öfkesini kontrol edemez, tanrıları, insanları, karanlıkları yok eder tek başına kalabilir diyor. Ama -ebilmek takısı kullanması ihtimal içinde ihtimal değil, savaşırsa olacak şeyler için yapılan bir öngörü bence.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Harbiden nasıl okuyorsunuz şu seriyi yahu. :D Manhuaka ince ince işleyip olabildiğince ayrıntısıyla anlatmasına rağmen Tian'ı sinek gibi ezdi ne demek? :D Tian için Shen Yen hiçbir şey ifade etmiyor. Shen Yen ve bütün Tanrı ırkını yaratan adam Tian. İstese öyle bir süpürürdü ki ortalığı, yarattığı yıkım bütün karanlıkları, insanları ve tanrıları yok ederdi. Bu yüzden Cennette ve Dünyada tek başına kalmaktan korktuğu için savaşmadı. :D
Yani sonuçta öldü ve adam onu sinek gibi ezdi. İstese döverdi falan filan. Ben orada istese de dövemezdi zaten demiş miyim ? Gücü azalmış,azalmamış,Tian bitmiş,bitmemiş demiş miyim ? Lütfen.

Sana şema çizdim yazarın neyden bahsettiğini anlatmaya çalıştım buyur.

Seçenekler bunlar. Yazar diyor ki savaşıp kazansa bile(en iyi olasılık) sevdiceği ölmüş, yaşamanın anlamı kalmamış. O yüzden savaşmadı. Hiç bir yerde savaşsaydı kesin kazanırdı diye bir yazı yok.

Konudan saptık iyice, cevap atacaksan mesaj atabilirsin. Ama bizim farklı düşünmemizin sebebi muhtemelen farklı şeyleri okuduğumuzdan kaynaklanıyor. Aynı şeyi okuyan kişiler bile farklı düşünebiliyor, bence daha fazla uzatmanın bir anlamı yok. İkimiz de Tian ölmeyi seçti demeye çalıyorduk zaten.
Bu senin düşüncen işte birader, aynı şeyi okuyup farklı yorumluyoruz, mangakanın dediği bu deyip şema çizmene falan gerek yok 4 yıllık manga okuyucusuyum ben :D Kaybedeceğini düşünen adam, zaten savaşmaz. Tian basbayağı girişsem döverim ama dünyada yalnız kalırım deyip bunu anlamsız buluyor ve savaşmıyor.
Bu açıdan mangakanın, Tian girişse kesin kazanırdı demesine bence gerek yok, zaten dalsa muhtemelen dünyada tek kalırdı diyor mangaka. Sen ise 'muhtemelen' ibaresine takılıp yenilebilir de demeye getiriyorsun.

Diğer hususta konu zaten FSJ üzerine olduğu için istediğimiz her şeyi konuşabiliriz, o yüzden bir sapmadan söz edilemez ama neyse Tian, babamın oğlu değil, o yüzden daha fazla yazmayacağım, sadece fikrimi beyan etmek istedim. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık