Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Son Hangi Kitabı Okudunuz?

• Konbuyu başlatan Reversi
  • Başlangıç tarihi
Arz Cephesinde Yeni Bir Şey Yok

Birbirinden bağımsız 28 adet kısa öyküden oluşan bu güzide eserde ne yazık ki beklediğimi bulamadım. Gerçi birkaç tane öykünün hakkını yiyemem ama genel itibariyle kötü diyebileceğim bir deneyimdi. Yerli ve milli bilimkurguya biraz mesafeliydim. Bu eserle beraber neden mesafeli olduğumu tekrar hatırlamış oldum. Çok fazla esinlenme ve inanılmaz bayan bir mizah anlayışı ile çekilmez hale gelmiş çoğu öykü. Bazı öykülerde bilimkurgunun adı var sadece, motif bile değil.
@Vvv Senin radarına girmiş olabilir eser:d

Arz Cephesinde Yeni Bir Şey Yok

Birbirinden bağımsız 28 adet kısa öyküden oluşan bu güzide eserde ne yazık ki beklediğimi bulamadım. Gerçi birkaç tane öykünün hakkını yiyemem ama genel itibariyle kötü diyebileceğim bir deneyimdi. Yerli ve milli bilimkurguya biraz mesafeliydim. Bu eserle beraber neden mesafeli olduğumu tekrar hatırlamış oldum. Çok fazla esinlenme ve inanılmaz bayan bir mizah anlayışı ile çekilmez hale gelmiş çoğu öykü. Bazı öykülerde bilimkurgunun adı var sadece, motif bile değil.
@Vvv Senin radarına girmiş olabilir eser:d
İlk defa gördüm. Radarıma girmesi için kitap hakkında iyi yorumlar okuyup öneri almam lazım. Bu kitabı okuyan nadir insanlardan birisin bence. Naptın kapak resmine bakıp mı okumaya karar verdin :D Zaten bu tarz kolektif kitaplar hoşuma gitmiyor.

İlk defa gördüm. Radarıma girmesi için kitap hakkında iyi yorumlar okuyup öneri almam lazım. Bu kitabı okuyan nadir insanlardan birisin bence. Naptın kapak resmine bakıp mı okumaya karar verdin :D Zaten bu tarz kolektif kitaplar hoşuma gitmiyor.
İlk haftada 3. baskıya geçmişti yanılmıyorsam. webte popüler denebilecek durumda. O yüzden aklıma geldin:d
Öyküleri daha çok oneshot mantığı ile yazılmıştır diye düşünüyordum. İlginç bir şeylere denk gelirsem, yazarın diğer işlerine de bakarım diyordum da cıks.

• Like
Tepkiler: Vvv
Hakan Özerol - Davranışsal Finans. Flu Tv'de Hakan hocanın her bölümünü pür dikkat izleyen biri olarak kitabından da keyif aldım. Kitabı 2 uçak seyahatimde okudum, toplam 6-7 saatte bitirdim diyebilirim. Örneklerin bir kısmı YT'deki bölümlerde kullanılsa da , okumaktan keyif alınan bir kitap. Önerilir. Özellikle temel seviyede ekonomi ve finans işinde bir baz oluşturmak isteyenler için keyifli bi alternatif.

Şato - Franz Kafka

Öngörülemeyen sebeplerden dolayı eser yarıda bırakılmış olduğu için içimde ukte kaldı, ama Kafka'nın kitabın sonunu açıklamış olmasından dolayı tamamlanmış bir eser olarak düşünülebilir. Yer yer sıkıcı tarafları olsa da, karakterlerin kitap içerisinde tartıştığı konular çok hoşuma gitti. Akıcı olmasa da, bu kitabı okumanın güzel bir deneyim olduğunu düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık